اگر بخواهیم سفری در زمان کنیم و دنباله‌ی آرایشگری را در تاریخ بگیریم، به وسایل اصلاح برنزی و بعد از آن روش‌های جالب خودآرایی زنان در مصر باستان می‌رسیم! این ریشه تاریخی در کنار جنبه‌ی هنری، آرایشگری را به یکی از جذاب‌ترین مشاغل دنیا تبدیل کرده. حالا این شغل پر‌قدمت یک روز در تقویم را هم به خود اختصاص داده است. به بهانه همین روز از شغل آرایشگری می‌گوییم و پیام‌ها و تصاویری برای تبریک روز آرایشگر خدمتتان ارائه می‌دهیم. مگر روز آرایشگر چی کم دارد از روز پزشک و معلم و بقیه مشاغل؟!

آرایشگری؛ شادترین شغل جهان!

تصور کنید شغلی دارید که هر روز آدم‌های جدید می‌بینید. و وظیفه‌تان زیباتر کردن آن‌هاست. قشنگ نیست؟ ذات همه‌ی آدم‌ها زیبا پسند است. و روحیه‌ای که از خلق این زیبایی حاصل می‌شود هم به آرایشگر انرژی می‌دهد و هم به مشتری‌. تحقیقات هم این مسئله را ثابت کرده و آرایشگری یکی از شادترین مشاغل دنیا به حساب می آید.

روز آرایشگر چه روزی است؟

در تقویم میلادی 19 نوامبر به روز جهانی آرایشگر اختصاص داده شده. در کشور ما هم روز 28 آبان ماه به عنوان روز آرایش و زیبایی و فرصتی برای تجلیل از آرایشگران معرفی شده است.

حقیقت این است که شغل آرایشگری در کشورهای خارجی مثل (آمریکا، آلمان، استرلیا، کانادا، انگلیس، فرانسه، سوئد، ترکیه و ...) به صورت کاملا تخصصی‌تر نگاه می‌شود. بر خلاف تصور ما که آرایشگر شدن تحصیلات نمی‌خواهد، در این کشورها این شغل مانند سایر مشاغل حرفه‌ای، دانشگاه‌های ویژه و رشته‌های فنی خاص خودش را دارد.

ولی خوشبختانه در ایران هم چند سالی است که با وجود آرایشگران توانا، با این شغل حرفه‌ای‌تر برخورد می‌شود. شاید شما هم تجربه کرده باشید قبل‌ترها که آرایشگاه می‌رفتیم، فقط طبق سلیقه آرایشگر یا نظر خودمان امور زیبایی برایمان انجام می‌شد. ولی این روزها با نگاه تخصصی، فرم صورت، رنگ پوست و مو، جنس مو و... بررسی می‌شود. و در نهایت برای یک نتیجه‌ی استاندارد مشاوره تخصصی داده می‌شود.

متن تبریک روز آرایشگر

تبریک روز آرایشگر

آرزو می‌کنیم خدای نکرده هیچ وقت کارتان به جایی مثل بیمارستان نیافتد. ولی دقت کردید که ما هر دفعه برای یکی از ناراحتی‌های جسمی به یک پزشک متفاوت در آن تخصص مراجعه می‌کنیم؟ خیلی از مشاغلی که روزانه با آن‌ها سروکار داریم به همین صورت است.

ولی قضیه آرایشگاه فرق دارد. خیلی از ما سال‌هاست که فقط به یک آرایشگر مراجعه می‌کنیم، و آراستگی و زیبایی ظاهرمان را به او می‌سپاریم. گاهی هم ناخودآگاه یک حس تعصب به سالن همیشگی‌مان ایجاد می‌شود. از آنجا دفاع می‌کنیم، از مزایای آن به بقیه می‌گوییم، و به اصطلاح معتقدیم که "کارش حرف ندارد!"

این مساله باعث می‌شود ماه‌ها و سال‌ها با آرایشگر همیشگی‌مان در ارتباط باشیم. به همین خاطر توصیه می‌کنیم روز آرایشگر را به ذهنتان بسپارید. باور کنید اگر این روز را با یک پیام ساده تبریک بگویید، حسابی حس خوب به آرایشگرتان منتقل می‌کنید. و با همین یک تبریک کل خستگی‌اش را از بین می‌برید. در ادامه ما برایتان تعدادی متن و تصویر برای تبریک روز آرایشگر آماده کردیم.

8 نمونه متن تبریک روز آرایشگر

آرایشگری زیبایی ساز است،

دمنده‌ی شوق و طراوت،

و خالق لبخند ما در مقابل آیینه.

روز آرایشگر مبارک.

تقدیم به همه آرایشگران عزیز؛

آرایشگری یعنی خلق زیبایی،

یعنی زدودن زشتی و غم،

یعنی دست‌های خلاق معجزه گر،

یعنی اوج هنر و لطافت،

روز آرایشگر بر شما مبارک باد.

هیچ هنری مانند آرایشگری

نمیֱتواند زیبایی و طراوت به زندگی ببخشد.

چرا که سایر هنرها بر بوم و چوب و فلز خلق می‌شوند،

و آرایشگری بر چهره و صورت ما...

آرایشگر عزیز روزت مبارک.

28 آبان ماه

روز جهانی آرایش و زیبایی را

خدمت شما آرایشگر هنرمند و عزیز

تبریک عرض می‌کنم.

گفت: با آرایشگر جمله بساز

گفتم: با آرایشگر جمله نمیسازم

زیبایی میسازم

آرایشگر هنرمندم روزت مبارک.

زیباترین هنر آرایشگری است،

هنری که ذره‌ذره‌اش وجود ما را زیبا می‌کند.

و چشمان ما همیشه شیفته دیدن زیبایی‌هاست.

روز آرایشگر مبارک.

روز آرایشگر بهانه ایست برای تشکر از شما

لحظاتی که با زیباتر کردن ما،

لبخند رضایت بر چهره‌مان خلق کردید.

28 آبان روز جهانی آرایشگر مبارک باد.

آرایشگر عزیز؛

به خاطر تمام لحظاتی که

هنر و خلاقیتت را به کار می‌گیری

برای زیبایی من

از تو تشکر می‌کنم

و روز آرایشگر را تبریک عرض می‌کنم.

تصاویر برای تبریک روز آرایشگر

تبریک روز آرایشگر 1 تبریک روز آرایشگر 2 تبریک روز آرایشگر 4 تبریک روز آرایشگر 5

تبریک روز آرایشگر 3

و در آخر...

این‌همه از قشنگی‌ها و جذابیت‌های آرایشگری تعریف کردیم، یک وقت باعث نشود فکر کنید که این شغل سختی و تلاشی ندارد! آرایشگری هم مانند همه‌ی مشاغل نیاز به تلاش بی‌وقفه برای افزایش مهارت‌ها، به روز شدن با آخرین متدها، و توانایی در جذب مشتری برای آرایشگاه دارد. از طرفی این شغل در دراز مدت باعث ایجاد مشکلات کمر و دیسک و ... می‌شود.

برای قدردانی از زحمت‌کشان در این حرفه، روز 28 آبان را به خاطر بسپاریم و حواسمان باشد یکی از پیام‌های تبریک روز آرایشگر را برای آرایشگرمان بفرستیم. اگر متن زیبای دیگری دارید می‌توانید برای استفاده سایر خوانندگان مقاله، آن را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید