10 نکته مهم که در هنگام راه اندازی کمپین تبلیغات پیامکی باید رعایت شوند

10 نکته مهم که در هنگام راه اندازی کمپین تبلیغات پیامکی باید رعایت شوند

Engagements Icon
1


10 نکته مهم که در هنگام راه اندازی کمپین تبلیغات پیامکی باید رعایت شوند

فرقی نمی کند که به تازگی با بازاریابی پیامکی آشنا شده اید یا در استفاده از سامانه پیامک کاربری حرفه ای هستید، خوب است که همیشه به دنبال پیدا کردن بهترین راهکارها برای استفاده از سامانه پیامک باشید. در این مقاله سعی داریم 10 ایده ای را که در هنگام راه اندازی کمپین تبلیغات پیامکی باید در ذهن خود داشته باشید را برایتان نام ببریم. این 10 ایده برای موفقیت کمیپن تبلیغات پیامکی شما ضروری هستند و بهتر است که همیشه این نکات را رعایت نمایید.

عضویت آسان

هنگامی که از مشتریان خود می خواهید که به عضویت خبرنامه پیامکی شما در بیایند، سعی کنید در خواست خود را به گونه ای مطرح نمایید که به راحتی قابل فهم باشد و مشتریان بتوانند به راحتی به عضویت خبرنامه شما در بیایند.

با ارسال عدد 1 به شماره 02163404 یک تخفیف ویژه دریافت نمایید.

ایجاد تماس ضروری

به مشتریان خود دلیلی بدهید که در لحظه ای که پیامک شما را دریافت می کنند به عضویت خبرنامه پیامکی شما در بیایند.

تخفیف 50% لوازم خانگی، فقط امشب! برای دریافت این تخفیف عدد 1 را به شماره 02163404 ارسال نمایید.

جمله سازی مناسب

سعی کنید که متن ارسالی شما از یک پیامک بیشتر نشود. بهتر است که متن خود را در 2 یا 3 جمله و به طور مختصر و صریح به مخاطبان خود ارسال نمایید. این کار از اتلاف وقت مشتریان می کاهد. اگر تعداد جملات شما زیاد باشد مطمئنا باید آن را در 2 اس ام اس برای مخاطبانتان ارسال نمایید. این کار سبب می شود که اکثر مشتریان شما اصلا پیامک تان را مطالعه نکنند. به یاد داشته باشید که یک پیامک تبلیغاتی باید، صریح، کوتاه و حاوی مطلبی ارزشمند برای کاربران باشد.

آیا پیامک شما ارزشی برای مشتریان دارد؟

در هنگام ارسال یک اس ام اس تبلیغاتی به مشتریان خود، به این نکته فکر کنید که آیا پیامک ارسالی شما اهمیتی برای مشتریانتان دارد؟ آیا ارسال این پیامک به نحوی بر کسب و کار شما تاثیر می گذارد؟ حتما پیش از ارسال پیامک خود مطمئن شوید که متن اس ام اس تان برای مخاطبانتان ارزشمند است. این ارزش می تواند تخفیف با پیشنهاد ویژه ای برای مشتری باشد که می تواند مشتریان بیشتری را به سمت شما جذب نماید.

پیامک برای همه

مطمئن شوید که پیشنهادی که ارائه می کنید، برای بیشتر مشتریانتان مناسب است (اگر برای همه شان مناسب نباشد). اگر همه ی مشتریانتان نتوانند از پیشنهاد شما استفاده کنند، پیامک ارسالی شما کاملا نادیده گرفته خواهد شد.

یادتان باشد که این یک پیامک است

تلفن همراه یک وسیله شخصی محسوب می شود. به همین ترتیب، پیامک هایی هم که شما ارسال می کنید نیز باید شخصی باشند. همچنین هنگامی که یک پیشنهاد ویژه را از طریق اس ام اس به مخاطبان خود ارسال می کنید، همان پیشنهاد ها را از طریق شبکه های اجتماعی خود تبلیغ نکنید. این کار نه تنها باعث به ثمر نشستن فعالیت های شما می شود، بلکه باعث می شود مشتریان شما احساس خاص بودن کنند و از اینکه عضو خبرنامه پیامکی شما هستند احساس رضایت کنند.

صمیمی بودن پیامک

سعی کنید از لغات "ما"، "شما" و "تو" در پیامک خود استفاده کنید. این کار کمک می کند تا ارتباط صمیمی تری با اعضای خبرنامه خود داشته باشید. همچنین دریافت این پیامک ها، باعث می شود تا مشتریان دلگرم شوند و برند تجاری شما را به عنوان یک دوست بپذیرند.

کمپین تبلیغاتی مرتب

کمپین تبلیغات پیامکی خود را به گونه ای راه اندازی و مدیریت نمایید که گسترش یافتن آن مانع عملکرد خوب آن نشود. سعی کنید افراد را در کمپین خود بر اساس نیازهایشان دسته بندی نمایید. این کار سرعت عمل و تاثیر گذاری اس ام اس هایتان را دو چندان می کند.

همه چیز را ساده نگه دارید

از گیج کردن مخاطبان خود پرهیز کنید. متن پیامکتان این گونه نباشد که مخاطبتان از خود بپرسد که این پیامک چه نفعی برای من دارد؟ یا چگونه باید برای دریافت این تخفیف ها اقدام نمایم؟ سعی کنید همه چیز را یه ساده ترین نحو اداره نمایید تا همه افراد با هز سطح سوادی، به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند.

همه افراد باید ناشاناس باشند

این موضوع را درک کنید که مشتریان شما دوست دارند که در همه حال ناشناس بمانند. هویت آن ها و شماره تلفن شان را در درسترس عموم قرار ندهید.

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما، روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 02163404 تماس بگیر

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید