30% تخفیف خرید سامانه پیامکی، ویژه شروع فصل پاییز
مشاهدهٔ تعرفه‌ها

تحلیل گر

تحلیلگر یکی از پرکاربردترین امکانات ملی ‌پیامک محسوب می‌شود. در این راهنما، قصد داریم تمام آنچه را برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است، به شما آموزش دهیم.

تحلیلگر چیست؟

ماژول تحلیلگر به شما این امکان را می‌دهد که برای کاربران یا مشتریان خود یک کلمه یا کلیدواژه تعریف کنید (مثلا عدد ۱). مشتریان شما با ارسال این کلیدواژه می‌توانند در خبرنامۀ پیامکی شما عضو شوند و در پاسخ یک پیامک عضویت از سامانۀ شما دریافت کنند. این فرایند توسط ماژول تحلیلگر انجام می‌شود.

کارکردهای مختلف تحلیلگر

شما بسته به نیاز خود می‌توانید استفاده‌های متنوعی از ماژول تحلیلگر داشته باشید. برای درک بهتر کاربردهای تحلیلگر، ما در این قسمت چند استفاده خیلی متداول از این ابزار را به شما نشان خواهیم داد.

نمونه موردی استفاده تحلیلگر

     1. آگاه کردن مشتریان از تخفیفات

      یکی از بهترین راه‌هایی که مشتریان از تخفیفات شما باخبر شوند، ماژول تحلیلگر است. با استفاده از این ماژول از مشتریان خود بخواهید، در صورتی تمایل به اطلاع داشتن از تخفیفات شما کلیدواژۀ مشخصی مثلا "تخفیف" را برای شما ارسال کنند. به این ترتیب هر زمان که تخفیف گذاشتید، برای آنها پیامک ارسال خواهد شد.

     2. اطلاع رسانی

      یکی از فواید دیگر این ماژول اطلاع‌رسانی است. مثلا تصور کنید شما یک رستوران دارید و قصد دارید منوی خود را برای مشتریان خود ارسال کنید. با استفاده از ماژول تحلیلگر می‌توانید از مشتریان خود بخواهید که با ارسال کلمۀ "منو" به سامانه پیامکی شما منوی رستوران شما برایشان ارسال شود. تمام اطلاع‌رسانی‌های دیگر نیز به همین ترتیب قابل اجرا هستند.

     3. بررسی گارانتی محصول:

      شما می‌توانید از تحلیلگر برای مطلع کردن مشتری نسبت به گارانتی یک محصول استفاده کنید. به این معنا که مشتری می‌تواند کد محصول را به شما ارسال کند تا از گارانتی داشتن محصول اطمینان حاصل کند و حتی متوجه بشود که این گارانتی تا چه زمانی معتبر است.

      به طور مثال روی همه ی محصولات شما یک کد ضمانت مشابه درج شده است، مثلا " B12K". اگر مشتری شما این کد را برای سامانه شما ارسال کند، پیامکی برای او ارسال می‌شود که این محصول شامل گارانتی می‌شود یا نه.

   آموزش استفاده از تحلیلگر

   برای یادگیری نحوه استفاده از تحلیلگر، کافی است قدم به قدم با این آموزش همراه شوید.

   این ماژول در واقع ترکیبی از ماژول های اضافه به لیست، انتقال پیامک، ایمیل پیامک و انتقال ترافیک می باشد.

   مرحله اول: ایجاد تحلیلگر و وارد کردن تنظیمات اولیه

   برای شروع، وارد بخش ابزار ویژه سامانه بشوید و تحلیلگر را انتخاب کنید. سپس، برای ایجاد تحلیلگر برروی گزینۀ درج تحلیلگر جدید کلیک نمایید.

   مرحله اول در استفاده از تحلیلگر

   این ماژول از ۳ بخش تنظیمات ، شروط و عملگر تشکیل شده است:

   بخش اول: تنظیمات

   قدم دوم در استفاده از ماژول تحلیلگر

      1. عنوان تحلیلگر: انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک تحلیلگرهای مختلف است و در متن پیامک شما هیچ تاثیری ندارد. با اینحال، انتخاب یک عنوان متناسب به شما کمک خواهد کرد بعدها تحلیلگرهای متفاوت خود را راحت‌تر بتوانید پیدا کنید.
      2. گیرنده: در این قسمت می‌توانید انتخاب کنید تحلیلگر شما روی کدام شماره اعمال شود. دقت داشته باشید که با انتخاب همه شماره‌ها، تحلیلگر ایجاد شده روی همه شماره‌های اختصاصی شما اعمال می‌شود. در حقیقت اگر کلیدواژه مورد نظر به هر یک از خطوط اختصاصی ارسال شود، متن پیامک تنظیم شده ارسال می‌شود.
      3. فرستنده: شماره‌ای است که با آن پیامک شما ارسال می‌شود.
      4. اعمال بازه زمانی: در این قسمت می‌توان تنظیم کرد که تحلیلگر از چه تاریخی تا چه تاریخی فعال باشد.

    

   بخش دوم: شروط

    1. مرحله سوم استفاده از ماژول تحلیلگرشماره موبایل فرستنده: بعضی مواقع شما در نظر دارید که تنها پیش‌شماره‌های خاصی پیامک تایید را از خبرنامۀ شما دریافت کنند؛ مثلا تمام شماره‌هایی که با ۰۹۱۲۱ شروع می‌شوند. در این حالت می‌توانید این پیش‌شماره را به عنوان یک شرط برای تحلیلگر خود تعریف کنید. این شرط باعث می‌شود که تنها کسانی که شماره موبایلشان با ۰۹۱۲۱ شروع می‌شود پیامک پاسخ را از سامانه شما دریافت کنند.
    2. متن پیامک: در متن پیامک می‌توانید با تعریف یک شرط مشخص مثلا "شروع با عدد ۱" انتخاب کنید، تمام کاربرانی که پیامکی با شروع عدد یک برای شما ارسال کرده‌اند، پاسخ مورد نظر را از سامانۀ شما دریافت کنند.
    3. ذخیره پیامک در: دراین بخش میتوانید تنظیم نمایید که پیامکهای دریافتی از مشتریانتان با شروط تعیین شده، در کدام بخش ذخیره شوند.

بخش سوم: عملگر

مرحله 4 در آموزش تحلیلگر۱- گروه مخاطبین: با زدن تیک این قسمت شما می‌توانید تمام کسانی را که برای شما پیامک ارسال می‌کنند، در دفترچه تلفن خود ذخیره کنید. همانطور که می‌بینید گروه شماره‌های دفترچه تلفن شما نشان داده شده است و می‌توانید انتخاب کنید این مشتریان به کدام گروه یا گروه‌ها اضافه شوند.

۲- متن پیامک: در این قسمت متن پیامکی که قرار است برای مشتریان شما ارسال شود را می‌نویسید.

۳- گیرندگان: با درج شماره در این قسمت، یک نسخه از پیامکهای دریافتی از مخاطبین به شماره‌هایی که در این قسمت وارد کردید، ارسال می‌شود. شما از سه طریق می‌توانید شماره‌های خود را وارد کنید.

 • اکسل: اگر شماره‌هایتان به صورت فایل اکسل است، می‌توانید شماره‌های خود را در فایل اکسل نمونه که در همین قسمت قرار دارد، و این فایل را بارگزاری کنید. دقت کنید که نام جدولی که شماره ها در آن قرار دارند باید Sheet1 باشد.
  اگر این فایل از جایی Exportشده است ستون شماره را در یک فایل جدید کپی نمایید.
  دقت بفرمایید که سطر اول فایل اکسل خوانده نمی شود بنابراین میتوانید از آن برای درج عنوان استفاده کنید.
 • فایل متنی: با کلیک بر روی این گزینه صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که می‌توانید شماره‌های خود را در آن تایپ کنید. دقت داشته باشید که شماره‌های خود را بدون صفر در این قسمت وارد کنید. یک راه دیگر برای فایل متنی این است که در همین کادر پایین شماره‌های خود را وارد کنید و شماره‌ها را با کاراکترهای , یا ; یا | جدا کنید.
 • دفترچه تلفن: شما همچنین می‌توانید شماره‌های خود را از دفترچه تلفن خود وارد کنید.

۴- تنظیمات پیشرفته: با کلیک بر روی این قسمت سه گزینه به شما نمایش داده خواهد شد:

 • ارسال به شماره‌های تکراری
 • ارسال به کلیه شماره‌ها
 • ارسال به شماره‌های مشترک( تکراری)

شما به تناسب نیاز خود می‌توانید هر کدام از این گزینه‌ها را فعال کنید.

پس از انجام تمام این تنظیمات در پایین همین صفحه چهار گزینه دیگر مشاهده می‌کنید که به شرح زیر هستند:

  1. ایمیل ها: با انتخاب این گزینه یک نسخه از پیامک دریافتی به آدرس های ایمیلی که وارد می کنید ارسامرحله 5 آموزش تحلیلگرل خواهد شد.

   چند نکته:

    لطفا ایمیل ها را به صورت صحیح مانند "info@yoursite.com" وارد نمایید و از قرار دادن "www" در ابتدای ایمیل بپرهیزید.

شما می‌توانید چند ایمیل را با کاراکتر جداکننده مانند , یا ; یا | از هم جدا کرده تا پیامک شما به صورت همزمان برای چند ایمیل ارسال شود.

 • آدرس اینترنتی دریافت (URL): با انتخاب این گزینه یک نسخه از هر پیامک دریافتی به آدرس URL مورد نظر شما انتقال داده خواهد شد. حتما در وارد کردن آدرس اینترنتی دقت نمایید، در صورت اشتباه بودن سرویس غیر فعال خواهد شد.

  چند نکته:

   • آدرس را به همراه "http://" و "www" وارد نمایید مثلا: "http://www.yoursite.com/getsms.Php"
   • از پارامتر های "$TEXT$" و "$TO$" و "$FROM$" به ترتیب برای

  متن پیامک

   • ،

  شماره گیرنده

   • و

  شماره فرستنده

   • استفاده کنید.
   • پارامتر ها را با کاراکتر "&" جدا کنید.
   اطلاعات توسط متد "GET" به آدرس مورد نظر ارسال خواهد شد.

  یک نمونه

  http://www.yoursite.com/getsms.aspx?to=$TO$&body=$TEXT$&from=$FROM$

  علاوه بر این می‌توانید چند URL را با کاراکتر جداکننده مانند ; یا , یا | جدا نموده تا پیامک برای چند آدرس به صورت همزمان ارسال شود.

  دقت کنید URL شما باید حتما در بازگشت یک پاسخ مانند ok برگرداند در غیر این صورت این بخش عمل نخواهد کرد.

 

 • میزان اعتبار مخاطب: این گزینه اعتبار مورد نظر را به مخاطب شما در دفترچه تلفن اضافه می نماید.
 • گروه مخاطبین: در صورتی که مایل هستید عملگر فقط برای اعضای دفترچه تلفن فعال باشد می‌توانید گروه های مورد نظر خود را علامتدار نمایید.
 • در نهایت روی گزینۀ ثبت کلیک کنید.

  تحلیلگر ایجاد شده به شما نمایش داده می‌شود و قابل ویرایش و حذف نیز می‌باشد.

  مرحله 6 در ایجاد تحلیلگر

   

   

   

   

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی