30% تخفیف خرید سامانه پیامکی، ویژه شروع فصل پاییز
مشاهدهٔ تعرفه‌ها

اضافه به لیست

اضافه به لیست یکی از پرکاربردترین امکانات ملی ‌پیامک محسوب می‌شود. در این راهنما، قصد داریم تمام آنچه را برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم دارید، به شما آموزش دهیم.

اضافه به لیست چیست؟

این ماژول قرار است به شما این امکان را بدهد که مشتریان شما با ارسال یک پیامک بتوانند شماره تلفن خود را در دفترچه تلفن سامانه شما ثبت کنند.

بستنی نعمت چگونه از امکان اضافه به لیست استفاده کرد؟

نمونه موردی اضافه به لیستمی‌خواهم برایتان تعریف کنم که بستنی نعمت چگونه از این ماژول استفاده کرد. کارخانه بستنی نعمت طی اعلامیه‌هایی از تمام کارمندان، پرسنل، مشتریان و .. خواست که نام و نام خانوادگی‌شان را به همراه کلیدواژۀ مشخصی (که گروه آنها را در دفترچه تلفن مشخص می‌کرد) به شماره سامانه پیامکی بستنی نعمت ارسال کنند.

به این ترتیب گروه‌های مختلفی در دفترچه تلفن سامانه پیامکی بستنی نعمت ایجاد شد. مثلا مدیران شعبات بستنی نعمت با ارسال نام و نام خانوادگی و عبارت "گروه مدیران شعب" در گروه "مدیران شعب" دفترچه تلفن ذخیره می‌شدند، یا پرسنل شعب هفت حوض با ارسال نام و نام خانوادگی به شماره سامانه در "گروه شعبه هفت حوض" در دفترچه تلفن ذخیره می‌شدند. به این ترتیب بستنی نعمت با این امکان تمام مشتریان و پرسنل خود را در گروه‌های مجزا در دفترچه تلفن ذخیره کرد.

 

آموزش استفاده از اضافه به لیست

برای یادگیری نحوه استفاده از اضافه به لیست، کافی است قدم به قدم با این آموزش همراه شوید.

مرحله اول: ایجاد اضافه به لیست و وارد کردن تنظیمات اولیه

برای شروع، وارد بخش امکانات سامانه بشوید و اضافه به لیست را انتخاب کنید. سپس، برای ایجاد اضافه به لیست برروی گزینۀ درج اضافه به لیست جدید کلیک نمایید.

مرحله اول- آموزش اضافه به لیست

پس از زدن این گزینه پنجره‌ای باز می‌شود که همانطور که در تصویر می‌بینید، این ماژول از سه بخش تنظیمات ، شروط و عملگر تشکیل شده است:

بخش اول: تنظیمات

  1. عنوامرحله دوم- اضافه به لیستن اضافه به لیست: انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک اضافه به لیست های مختلف است و در متن پیامک شما هیچ تاثیری ندارد. با اینحال انتخاب یک عنوان مناسب بعدا به شما کمک می‌کند اضافه به لیست مورد نظر خود را راحت‌تر پیدا کنید.
  2. گیرنده: از این قسمت می‌توانید یکی از شماره‌های اختصاصی خود را انتخاب کنید. این همان شماره‌ای است که مشتریان شما قرار است مشخصات خود را به آن ارسال کنند. 

نکته: در صورت انتخاب “همه شماره ها” اضافه به لیست ایجاد شده روی پیامک های دریافتی از کلیه خطوط اختصاصی شما در پنل، اعمال خواهد شد.

  1. فرستنده: از این قسمت می‌توانید انتخاب کنید که با کدام یک از خطوط اختصاصی خود برای مشتریان پیامک خود را ارسال کنید.
  2. اعمال بازه زمانی: در این قسمت می‌توان تنظیم کرد که "اضافه به لیست" شما از چه تاریخی تا چه تاریخی فعال باشد.

بخش دوم: شروط

  1. شماره موبایل فرستنده: اگر قصد دارید شماره موبایل های خاصی رامرحله سوم - اضافه به لیست به دفترچه تلفن اضافه کنید، از این قسمت می‌توانید انتخاب کنید که چه شماره‌هایی به دفترچه تلفن شما اضافه شود. مثلا می‌توانید انتخاب کنید شماره‌هایی که با پیش شماره ۰۹۱۲۱ آغاز می‌شوند به دفترچه تلفن شما اضافه شوند.
  2. متن پیامک: در این قسمت شرطی بر روی متن دریافتی از مخاطب تعیین می شود. با فعال کردن این شرط تنها پیامک‌هایی که شرط مورد نظر را داشته باشند (مثلا پیامک‌هایی که با ۲ شروع می‌شوند)، به دفترچه تلفن شما اضافه خواهند شد.
در صورت خالی گذاشتن این کادر شماره مخاطب، با هر متنی که ارسال نماید، در دفترچه تلفن ذخیره خواهد شد.

در صورتی که تمایل دارید نام و نام خانوادگی مخاطب علاوه بر شماره موبایلش در دفترچه تلفن ذخیره شود بایستی متن پیامک خود را با فرمت زیر ارسال نماید:

*نام*نام خانوادگی  *احمد*عزیزی

دقت نماییدکه بین نام ونام خانوادگی باید همین کاراکتر تعیین شده (مثلا *)، قرار گیرد.
چنانچه قصد دارید مطالب اضافه‌تری از نام و نام خانوادگی (مثلا تاریخ تولد) را به اطلاعات مشتریان خود اضافه کنید، همانند زیر با یک ستاره توضیحات اضافه را می‌توانید وارد کنید. این اطلاعات در بخش توضیحات دفترچه تلفن اضافه خواهند شد.

*نام*نام خانوادگی*توضیحات اضافی

بخش سوم: عملگر

  1. گروه مخاطبین: مرحله سوم - اضافه به لیستاز این قسمت گروه یا گروه هایی از دفترچه تلفن که تمایل به ذخیره اطلاعات مخاطب در آنها را دارید انتخاب نمایید.
  2. متن پیامک: در صورت وارد نمودن متن در این قسمت یک پیامک با این محتوا برای مخاطب ارسال خواهد شد. در غیر اینصورت پیامکی ارسال نخواهد شد.
  3. میزان اعتبار مخاطب: این گزینه اعتبار مورد نظر را به مخاطب شما در دفترچه تلفن اضافه می نماید.

در نهایت روی گزینۀ ثبت کلیک کنید.

اضافه به لیست ایجاد شده به شما نمایش داده می‌شود و قابل ویرایش و حذف نیز می‌باشد.

 

 

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی