افزایش تعرفه پیامک

اطلاعیه ملی پیامک: بر اساس ابلاغیه جدید شرکت ارتباطات سیار ( همراه اول )، از تاریخ ۱ دی ماه ۱۳۹۳ مبنی بر حذف تخفیف های پلکانی فروش پیامک انبوه و تعاملی، بهای هر پیامک ۳۰ در صد افزایش یافته است. قابل ذکر است از تاریخ اعلام شده شرایطی جدید برای خرید خدمات پیامک انبوه بوجود می آید و تغییراتی در تعرفه اعتبار وجود پیامک ها اعمال خواهد شد که متعاقبا به صورت رسمی در وبسایت ملی پیامک اعلام می شود.

در سوم آذر ماه ۱۳۹۳، شرکت ارتباطات سیار ایران از تداوم عرضه پیامک انبوه با تعرفه های فعلی، به پیمانکاران سرویس دهنده خدمات پیامک انبوه خبر داد. در این گزارش آمده بود: ” شرکت همراه اول هنوز تصمیمی برای تغییر تعرفه پیامک های انبوه خود نگرفته و در حال تعامل و مذاکره داخلی با شش پیمانکار خود بوده و همزمان در حال مشورت و مذاکره با نهادهای مرتبط است. شرکت ارتباطات سیار تعرفه فروش پیامک به شش پیمانکار سرویس دهنده خدمات پیامک انبوه (معروف به CP) را تغییر نداده و طرفین کماکان با همان تعرفه های سابق، در حال ادامه همکاری هستند. در صورتی که همراه اول به تصمیم جدیدی در مورد تغییر تعرفه برسد، یقیناً قبل از ابلاغ به پیمانکاران، بطور رسمی اطلاع رسانی خواهد شد. “

در تاریخ ۲۲ آذر سال ۱۳۹۳ نامه ای جهت افزایش تعرفه پیامک های انبوه به سامانه های ارسال پیام کوتاه ارائه گردید و در تاریخ ۱ دی ماه ۱۳۹۳ برخی از شرکت های پیمانکار سرویس دهنده ی خدمات پیامک انبوه ( معروف به اپراتورهای CP) در وبسایت خود، خبری مبنی بر تغییر تعرفه ها اعلام کرده اند که نشانگر این است که شرکت ارتباطات سیار ( همراه اول ) تصمیم به تغییر تغرفه پیامک های انبوه گرفته است. پیش بینی می شود که این تغییر تعرفه ها تنها مختص به خدمات پیامک انیوه نباشد و در آینده شاهد تغییر نرخ پیامک، مکالمات، بسته های اینترنتی و سایر خدمات شرکت ارتباطات سیار و دیگر اپراتورهای ارائه دهنده ی سرویس پیام کوتاه مانند ایرانسل و رایتل نیز باشیم.

با افزایش تعرفه ارسال پیامک در کشور نرخ جدید تعرفه های پیامکی از سوی سامانه ملی پیامک از تاریخ ۶ دی ماه سال ۱۳۹۳ مطابق با تعرفه های زیر ارائه می خواهد شد :

  • حداقل تعرفه اپراتور ۱۰۰۰ معادل ۱۱۰ ریال
  • حداقل تعرفه اپراتور ۲۰۰۰ معادل ۱۲۰ ریال
  • حداقل تعرفه اپراتور ۳۰۰۰ معادل ۱۱۰ ریال
  • حداقل تعرفه اپراتور ۵۰۰۰ معادل ۱۰۰ ریال
  • حداقل تعرفه اپراتور خط ثابت معادل ۹۵ ریال
  • حداقل تعرفه ارسال به BTS ایرانسل معادل ۹۲ ریال

لازم به ذکر است به تمام تعرفه های فوق ۸ درصد مالیات بر ارزش افزوده ، لحاظ می گردد که این میزان در سامانه ملی پیامک در هنگام شارژ آنلاین کاربران کسر می گردد.

 منابع خبر

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن ۰۲۱۸۸۰۰۳۳۷۳ تماس بگیرید.