مزایا و کاربردهای بازاریابی پیامکی برای عکاسان

امروزه بیش از ۱/۸ میلیارد کاربر اینترنت در جهان وجود دارد که تعداد ۱ میلیارد نفر از این کاربران از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. همچنین در سراسر جهان ۵ میلیارد نفر از تلفن همراه استفاده می کنند که بیشتر این افراد از طریق گوشی موبایل خود به اینترنت متصل می شوند. این آمار به خوبی می تواند نمایانگر محبوبیت و تاثیر گذاری تلفن های همراه و بازاریابی از طریق آن ها باشد. اکنون می توانید تصور نمایید که بازاریابی پیامکی چه خدمات ارزنده ی تبلیغاتی به شما و تجارتتان عرضه می دارد و چه تعداد مشتری را به سمت شما جذب می نماید. با استفاده از تبلیغات پیامکی، می توانید تقریبا ۳ برابر بیشتر از گذشته مشتری داشته باشید. در دنیای امروزی ارائه ی تبلیغات به شیوه ی قدیمی تاثیر چندانی بر روی کسب و کار شما نخواهند داشت و اگر در تلاش هستید که تجارت خود را به صورت گسترده ادامه دهید و نام تجاری خود را به عنوان یک برند معروف ثبت نمایید، بازاریابی پیامکی می تواند بهترین گزینه ی شما برای انجام این کار باشد.

احتمالا اکنون برای بسیاری از شما این سوال پیش آمده است که “بازاریابی پیامکی چگونه می تواند به عکاسان و آتلیه های عکاسی کمک کند؟” برای درک بهتر این سوال بهتر است که در ابتدا بازاریابی پیامکی را توضیح دهیم و سپس مزایا و کاربردهای آن را برای عکاس ها و آتلیه های عکاسی نام ببریم.

بازاریابی پیامکی چیست؟

ساده بگوییم. بازاریابی پیامکی استفاده از پیام کوتاه در جهت اهداف تبلیغاتی است. بازاریابی پیامکی روشی بسیار ساده، موثر و کم‌هزینه برای مشاغل گوناگون محسوب می‌شود که به صاحبان مشاغل اجازه می‌دهد از محبوبیت پیامک برای افزایش سود و وفاداری بیشتر مشتریان خود استفاده کنند. امروزه تقریبا تمامی انسان ها در تمامی سنین از تلفن همراه استفاده می کنند. خیلی از این کاربران تلفن همراه به خصوص جوانان ارتباط بسیار عجیبی با تلفن های همراه خود دارند که می توان آن را نوعی از اعتیاد نامید. در سال ۲۰۱۳ آمار استفاده از تلفن همراه به ۱۳۰% رسید که نشانگر بازار بالقوه موجود آن می باشد.

عکاسان و آتلیه های عکاسی در هر سبک و ژانری از عکاسی مجالس عروسی گرفته تا عکاسی ورزشی می توانند از مزایا و کاربردهای سامانه ارسال پیام کوتاه بهره مند گردند. پیام کوتاه روشی سریع برای دسترسی یه مشتریان جهت تنظیم وقت ملاقات، پیشنهادات ویژه، ارائه ی کوپن ها و … می باشد. حتی شما می توانید با ایجاد خط دو طرفه از آنها برای شرکت در نظر سنجی دعوت کنید.

کاربردهای سامانه ارسال پیامک برای عکاسان چیست؟

اکنون زمان پاسخ به این سوال است. در زیر تعدادی از مزایای استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه برای یک آتلیه عکاسی برای شما آورده شده است. از این لیست می توانید به عنوان یک راهنما استفاده نمایید اما یادتان باشد که هیچ گاه نباید از خلاقیت بترسید.

تبلیغ آتلیه عکاسی:

از آنجایی که ۹۰% پیامک ها ظرف ۳ دقیقه خوانده می شوند، مدت زیادی طول نخواهد کشید که صف طولانی از مشتریان ثابت شما همراه با دوستانشان به انتظار شما خواهند نشست. در ابتدا می توانید با ارسال پیامک های تبلیغاتی در محدوده ی فعالیت خود به جذب مشتری بپردازید. مطمئن باشید که ظرف چند هفته فهرستی از افرادی خواهید داشت که مشتری شما شده اند و به عضویت خبرنامه ی پیامکی شما در آمده اند. این نکته را به خاطر داشته باشید که مشتریان شما با افراد دیگری نیز در ارتباط هستند و کیفیت کار شما و خدماتتان می تواند بهترین تبلیغ برای شما باشد.

آتلیه عکاسی نگاتیو – عکاسی پرتره، مجالس، ورزشی و … با مناسبترین قیمت – آدرس : میدان فاطمی – برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت www.negative-photography.ir مراجعه نمایید.

یادآوری زمان ملاقات:

با یادآوری قرار ملاقات مشتریان، صاحبان آتلیه ها می توانند مطمئن باشند که مشتریانشان به موقع برای عکس خود حاضر می شوند و ساعتی بدون مشتری را سپری نخواهند نمود . حتی صاحبان این سالن ها میتوانند با استفاده از اپلیکیشن های Calender پیامک های خود را برای ارسال زمانبندی کنند تا به صورت خودکار برای مشتریان ارسال شود و آنها را از زمان ملاقاتشان آگاه سازند.

آتلیه عکاسی نگاتیو – ۲۵ دی ماه – سه شنبه ساعت ۴ بعد از ظهر – برای تایید وقت ملاقات شماره ۱، برای لغو قرار ملاقات شماره ۲ و برای تغییر زمان ملاقات شماره ۳ را ارسال نمایید.

کوپن های تخفیف:

ارائه کوپن های تخفیف می تواند مشتریان بسیاری را به سالن عکاسی شما بکشاند. حتی می‌توانید آنها را ترغیب کنید تا دوستانشان را نیز همراه خود بیاورند. کافی است از مشترکان خود بخواهید با نشان دادن پیامک شما یک تخفیف یا هدیۀ ویژه از طرف شما دریافت کنند.

آتلیه عکاسی نگاتیو – با نشان دادن این پیامک از ۳۰% تخفیف برای عکس های خود بهرمند شوید.

تخفیف های مهلت دار:

شما می توانید با ارسال تخفیف‌های مهلت‌دار مشتریان بیشتری را در ساعات خلوت به آتلیه عکاسی خود بکشانید. مشخصا بهتر است مهلت این تخفیف‌ها را با توجه به ساعات شلوغی و خلوتی سالن عکاسی خود مشخص کنید تا تقریبا در تمام روز مشتری داشته باشید و ساعتی را بی کار و بدون مشتری سپری نکنید.

آتلیه عکاسی نگاتیو – تا ساعت ۸ امروز ۲۰% تخفیف شامل حال شما خواهد شد.

اخبار و رویدادها:

برگزاری رویدادی جدید مانند راه اندازی امکاناتی جدید میتواند باعث جذب مشتری های بیشتری به سالن به سالن عکاسی شما باشد. با ارسال پیامک هایی حاوی جدیدترین اخبار و رویداد ها به مشتریان خود مطمئن باشید که عده ی زیادی از برگزاری این رویداد ها استقبال می کنند.

راه اندازی سالن آرایشی نگاتیو در آتلیه عکاسی نگاتیو – مجهز به مدرن ترین تجهیزات

نکات عکاسی:

شما می توانید با ارسال نکات عکاسی به علاقه مندان، آنها را از میزان تخصص و تجربه ی خود آگاه سازیدو نظر مثبت آن ها را نسبت به خود جلب نمایید.

تا حد امکان سعی نمایید از پوشیدن لباس های راه راه در هنگام عکاسی خودداری نمایید تا عکسی که از سشما گرفته می شود بهتر جلوه نماید – آتلیه عکاسی نگاتیو

نظر سنجی:

با استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه می توانید نظر سنجی برگزار نمایید و از مشتریان خود بخواهید که نظرات خود را در مورد فعالیت شما ارائه دهند و از پیشنهادات و انتقادات آن ها جهت بهبود بخشیدن به فعالیت های خود استفاده کنید.

 ***

این مطلب راهنمای مختصری درباره ی مزایا و کاربردهای سامانه ارسال پیام کوتاه برای عکاسان و آتلیه های عکاسی می باشد. امیدواریم که توانسته باشیم بخش کوچکی از خواسته های شما عزیزان را برآورده کرده باشیم. در آینده تلاش می کنیم که مطالب کامل تری را همراه با نمونه های موفقی در این زمینه برای شما تهیه نماییم. پس پیشنهاد می کنیم که مطالب وبلاگ ما را دنبال نمایید.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن ۰۲۱۸۸۰۰۳۳۷۳ تماس بگیرید.