13

دیگر وقت آن رسیده تا بازاریابی سنتی را کنار گذاشته و بازاریابی نوین را جایگزین آن کنید:

امروزه کسانی که قصد تبلیغات را دارند از روشهای جدید بازاریابی و فروش برای تبلیغات خود استفاده می نمایند.به فرض مثال اگر فردی که در مورد “آموزش بازاریابی بیمه عمر” تبلیغات می کند بایستی تبلیغات خود را برای نمایندگان فروش بیمه عمر توزیع نماید زیرا بازار هدف تبلیغات آنها، نمایندگان فروش شرکت های بیمه ای می باشند.پس مشاهده می گردد که انتخاب بازار هدف برای تبلیغات یکی از مهمترین بخش های تبلیغات کردن است.در اینجا قصد داریم یکی از روش های جدید بازاریابی را که ویژه مشتریان سابق استفاده می گردد را توضیح دهیم.

 

منظور از “فروش بیشتر به مشتریان سابق” این است که اگر شما اطلاعات مشتریان قبلی خود را دارید و قصد دارید به این افراد محصولات و یا خدمات بیشتری را به فروش برسانید پس این روش مناسب شما خواهد بود. در اینجا از تجربیات یکی از نمایندگان برتر فروش بیمه عمر شرکت ایران که به خلق این روش جدید پرداخت را با یکدیگر بررسی نمائیم.

 

همه می دانیم که ارسال smsیکی از روش های رایج برای تبلیغات می باشد اما بعضی افراد به علت ناآگاهی از روش بازاریابی به کمک ارسال پیام کوتاه ، تنها هزینه خود را بیهوده هدر می دهند و با تبلیغات عمومی خود نه تنها باعث سود آوری نمی گردند بلکه پیام کوتاه آنان بر روی گوشی های تلفن همراهشان حذف خواهد شد و امروزه این تبلیغات اس ام اس بی هدف یکی از معزلات جامعه شده است.

 

حالا بایستی چه کنیم ؟ تا مانند دیگران تبلیغ نکنیم

 

۱-      تبلیغاتمان را برای گروه مشخص ارسال نمائیم.به فرض مثال اگر فردی قصد تبلیغات در زمینه “آرایشگاه های زیبایی بانوان” را دارد پس بایستی تبلیغات خود را تنها برای بانوان ارسال نماید زیرا ارسال این پیام ها برای آقایان نتایج سودمندی نخواهد داشت.

 

۲-      امروزه تبلیغات برای ارسال پیام کوتاه بایستی به نام مشتری باشد. آیا زمانی که تبلیغات خود را برای مشتریانتان ارسال می نمائید پیامهایتان را به نام مشتری ارسال می نمائید و یا فقط متن تبلیغات خود را برایشان ارسال می نمائید؟

 

به مثال زیر توجه نمائید

به نظر شما کدام یک از این متون تبلیغات پیامکی زیر جالب ترمی باشد؟

 

“تخفیف ۱۰-۷۰% بیمه بدنه ویژه ایام الله دهه فجر تنها در بیمه آسیا نمایندگی…

تلفن تماس: …….”

 

یا

 

“جناب آقای فروزان فر با ارسال عبارت “فروزان فر” از ۱۰% تخفیف بیمه بدنه، بابت بیمه نامه شخص ثالث خود برخوردار شوید.”

 

و یا

 

جنب آقای مهندس شایان تخفیفات بیمه ای ویژه شما :

ثالث با تخفیفات در ۴ قسط

بدنه از ۳۰ تا ۷۰ درصد تخفیف در ۸ قسط

بیمه پاسارگاد نمایندگی…

 

خوب مسلما متونی که به نام شخص ارسال شده اند هم خلاقتر هستند و هم منحصر به فرد . پس چون این پیام کوتاه برای هر فرد فرستاده شده است پس بازدهی این پیامک ها بدون شک خیلی بالاتر است. در ضمن شما به مشتری نشان می دهید که او را محترم شمرده اید و از عبارات کلی(مشترک گرامی، مشتری عزیز و …) استفاده نکرده اید همچنین باید متذکر شویم که افراد این پیامک ها را حذف نخواهند کرد.و این افراد تا مدت زیادی بر روی گوشی این اشخاص ذخیره خواهد گشت.

این نمونه sms ها که بر روی گوشی افراد ذخیره می گردد به این علت است که افراد این پیام ها را نگه خواهند داشت تا روزی که بیمه ثالث، بدنه آنها به پایان برسد تا بتوانند از تخفیفات و تسهیلات بیمه ای شما بهره مند گردند. پس اگر می خواهید با دیگران متفاوت باشید بایستی نشان دهید که با دیگران متفاوت هستید.

 

و حتی شما می توانید از این روش برای فروش بیمه های عمر، بیمه های مسئولیت ، بیمه های تکمیلی، بیمه های عمر و سرمایه گذاری ، بیمه های بازنشستگی بانوان(این هم بایستی برای بانوان ارسال گردد ) ، بیمه های پس انداز و … استفاده نمائید.

 

در اینجا ما مثالی از صنعت بیمه را استفاده کردیم.ولی از این روش فوق العاده فروش می توانید در هر زمینه ای استفاده نمائید فقط به شرطی که یک یا دو مورد از اطلاعات شخصی فردی را که می خواهید برایش پیامک ارسال نمائید را داشته باشید.