چگونه خبرنامه پیامکی رستوران خود را تبلیغ کنیم؟

آیا آماده اید که فهرست اعضای خبرنامه پیامکی خود را گسترش دهید؟ همه چیز به جای خود، در ابتدا سعی کنید پیشنهادهای ترغیب کننده به مشتریان خود ارسال نمایید. هزاران رستوران در سراسر جهان با استفاده از پنل اس ام اس، مشتریان خود را ترغیب به خوردن غذا در رستوران خود می کنند. اما نکتۀ مهم این است که اگر بازاریابی پیامکی به درستی صورت نگیرد، شما می توانید به راحتی مشتریان خود را از دست بدهید.

تبلیغات مستقیم

از طریق تبلیغات مستقیم اعتماد مشتریان را به خود جلب کنید. کارمندان خود را از اهمیت پیوستن مشتریان به خبرنامه پیامکی رستوران، مطلع سازید. به این طریق آنها می توانند با درخواست مستقیم از مشتریان، از آنها بخواهند که به خبرنامه پیامکی رستوران بپیوندند.

رسید مشتریان

در قسمت پایان فاکتور خرید مشتریان، می توانید توضیح مختصری دربارۀ خبرنامه پیامکی خود بنویسید یا نحوه عضویت در آن را برای مشتریان خود توضیح دهید. لزومی ندارد از جملات طولانی و کلمات اضافی استفاده کنید. کافیست همه چیز را مستقیم، صریح و مختصر توضیح دهید. فراموش نکنید که حتما شمارۀ خط اختصاصی خود را در رسید مشتریان ثبت نمایید.

منوی رستوران

می توان گفت این روش موثرترین روش برای تبلیغ خبرنامه پیامکی رستوران هاست. خیلی راحت می توانید در پایین یا بالای هر صفحه از منوی رستوران خود نحوه ثبت نام در خبرنامه پیامکی خود را برای مشتریان بنویسید.

شبکه های اجتماعی

می توانید خبرنامه پیامکی خود را از طریق شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک، اینستاگرام یا حتی توئییتر تبلیغ کنید. سعی کنید همیشه شمارۀ تماس یا هر آدرسی که مخاطبان بتوانند از طریق آن با شما در تماس باشند را اضافه نمایید. برای مثال، اگر برای منوی رستوران خود ۲۰% تخفیف قائل شدید، این پیشنهاد را در رسانه هایی که می شناسید تبلیغ کنید، اما کد تخفیف خود را در دسترس عموم قرار ندهید تا مخاطبان برای گرفتن این کد حتما در خبرنامه شما ثبت نام کنند.

هنگامی که خبرنامه پیامکی خود را تبلیغا می کنید، نکات زیر را به خاطر بسپارید:

  • حتما نحوه ثبت نام در خبرنامه پیامکی خود را یادداشت کنید.
  • به مشتریانتان پینهادی ارزشمند و ترغیب کننده بدهید.
  • حتما شمارۀ تماس خود را در انتهای هر پیامک ها و تبلیغات خود قرار دهید.
  • فراموش نکنید که حتما نحوۀ لغو عضویت از خبرنامه را در دسترس مشتریان قرار دهید.

به خاطر بسپارید که اگر خبرنامه پیامکی خود را تبلیغ نکنید، هیچ پیشرفت و گسترشی در تجارت شما حاصل نخواهد شد. بهتر است که از طریق سامانۀ پیامکی که در اختیار دارید، همۀ تکنیک های گفته شده در بالا را برای رستوران خود امتحان نمایید.

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما، روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن ۰۲۱۸۸۰۰۳۳۷۳ تماس بگیرید.