پیامک، بهترین ابزار تبلیغاتی رستوران ها

در دنیای صنایع غذایی و رستوران ها، فروش بیشتر محصولات کاملا الزامی است. اگر شما نتوانید میزان فروش خود را به بالاترین حد برسانید، مسلما در بازار پر رقابت امروزی دوام نخواهید آورد. حتی یک همبرگر فروشی کوچک نیز می تواند فروش خود را بیشتر از گذشته کند. بهتر است فست فود مورد علاقه خود را در ذهنتان مجسم کنید. چند بار اتفاق افتاده است وقتی که در آنجا غذا سفارش می دهید، از شما سوال کنند “آیا همرا با غذای خود سیب زمینی سرخ کرده می خواهید؟”.

تصور می شود این روش فروش در لحظه می تواند برای همۀ رستوران ها مورد اثر واقع شود. بسیاری از صاحبان رستوران ها کارکنان خود را تعلیم می دهند که از طریق گفتگوی مستقیم با مشتریان فروش خود را بیشتر کنند. هر چند این روش، روشی خوبی به نظر می رسد، اما راه بهتری هم برای فروش بیشتر وجود دارد.

آمار نشان می دهد که ۹۹% از پیامک های تبلیغاتی توسط مخاطبان خوانده می شوند، و بیشتر افراد نیز همیشه گوشی موبال خود را به همراه دارند. بازاریابی پیامکی روش بسیار مناسبی برای فروش بیشتر است. خب، حال از کجا شروع کنیم؟ در ابتدا، از تبلیغاتی قابل پرینت استفاده کنید.

بهتر است بر روی منوی خود شماره خط اختصاصی خود را پرینت کنید و از مشتریان بخواهید که به عضویت خبرنامه پیامکی شما در بیایند. برای مثال، به افرادی که تازه به عضویت خبرنامه پیامکی شما درآمده اند، پیش غذای رایگان بدهید. اینجا، دقیقا همانجایی است که فروش در لحظه ظاهر می شود. بدون این تبلیغ، مشتریان شما احتمالا از خوردن پیش غذا صرف نظر کنند. این کار باعث می شود که در طولانی مدت فروش بیشتری داشته باشید.

این نوع تبلیغ در واقع، یک تیر به دو نشان است. این کار فروش شما را به طور طبیعی افزایش می دهد و افراد جدیدی را به فهرست خبرنامه پیامکی شما می افزاید. استفاده از بازاریابی پیامکی، بهترین روش تبلیغات برای رستوران هاست. توصیه می کنیم که همۀ رستوران ها از این روش برای تبلیغات خود استفاده کنند.

 

***

اگر علاقه دارید که از سامانه ملی پیامک نمایندگی کسب کنید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند شما را بابت دریافت پنل نمایندگی راهنمایی کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن ۰۲۱۸۸۰۰۳۳۷۳ تماس بگیرید.