کاربردها و مزایای پیامک برای وکلا و موسسات حقوقی

آیا شما از مزایا و کاربردهای بازاریابی پیامکی برای شرکت های حقوقی اطلاع دارید؟ اگر فکر می کنید که یک وکیل یا مشاور حقوقی نمی تواند از سامانه ارسال پیام کوتاه استفاده نماید، سخت در اشتباهید. اگر شما در حوزه وکالت فعالیت می کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید تا از مزایا و کاربردهای بازاریابی پیامکی برای موسسه حقوقی آگاهی یابید.

بازاریابی پیامکی چیست؟

بازاریابی پیامکی سیستم تبلیغات نوینی می باشد که به شما اجازه می دهد به مشتریان و افرادی که علاقه مند به فعالیت تجاری شما هستند، پیامک تبلیغاتی/خدماتی ارسال نمایید. این پیامک های ارسالی می توانند حاوی هر مطلبی باشند که شما می خواهید مشتریانتان از آن مطلع شوند، اما توجه داشته باشید که در همه پیامک ها باید شماره تلفن یا آدرس وبسایت یا آدرس ایمیل یا هر چیزی که به نحوی مشتریان بتوانند از طریق آن با شما ارتباط مستقیم داشته باشند را قرار دهید. بیشتر وکلا از بازاریابی پیامکی برای جذب مشتریان بیشتر استفاده می کنند، اما بازاریابی پیامکی امکانات بسیاری دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

مزایای سامانه ارسال پیام کوتاه چیست؟

بازاریابی پیامکی نسبت به شیوه های سنتی بازاریابی بسیار نو پا است. اما در چند سال گذشته ثابت کرده است که تاثیرگذاری بسیار بالایی دارد. شاید شما با خود می پرسید که چگونه این امر امکان پذیر است. در ادامه به برخی از ویژگی های سامانه ارسال پیامک اشاره می کنیم. ویژگی هایی که منحصرا مختص به پیامک هستند.

محبوبیت پیامک :

تحقیقات نشان می دهد که امروزه در سراسر جهان از هر ۵ نفر ۴ نفر از پیامک برای ارتباط برقرار کردن با دیگران استفاده می کند. همچنین در آمریکا بیش از ۹۰% از جوانان از پیامک استفاده می کنند که ما فکر می کنیم در ایران نیز چنین آمار مشابه ای وجود دارد. پس چرا شما برای جذب مشتری بیشتر از پیامک استفاده نکنید؟

دیده شدن ارسال پیامک :

تحقیقات ثابت کرده است که ۹۵% از پیامک های ارسالی ظرف ۳ دقیقه ابتدایی پس از ارسال توسط مشتریان دیده خواهند شد. پس می توانید مطمئن باشید که تقریبا تمامی پیامک های تبلیغاتی شما توسط مشتریانتان دیده خواهند شد.

دسترسی همیشگی :

با استفاده از بازاریابی پیامکی، شما می توانید در هر زمان به مشتریان خود، در هر کجا که باشند، پیامک ارسال کنید. زیرا امروزه بیشتر افراد صاحب تلفن همراه هستند و همواره آن را با خود حمل می کنند. بر خلاف روش های بازاریابی سنتی (کوپن، تراکت، آگهی های روزنامه) در بازاریابی پیامکی، افراد پیامک تبلیغاتی شما را همیشه در گوشی موبایل خود ذخیره می کنند و در هر لحظه ای که بخواهند می توانند آن را مشاهده نمایند.

هدفمند بودن بازاریابی پیامکی :

در بازاریابی به روش سنتی، هدف خاصی مشخص نیست. شما تبلیغات خود را به امید اینکه فردی مرتبط با فعالیت شما آن را مشاهده نماید، منتشر می کنید. و معمولا به صورت تصادفی مشتریانی را جذب خود می کنید. اما بازاریابی پیامکی هدفمند می باشد. به این معنی که شما می توانید تنها به افرادی که به نوع فعالیت تجاری شما علاقه مندند پیامک ارسال می کنید. این کار نه تنها از نظر اقتصادی به صرفه است بلکه تاثیر گذاری بالایی در کسب درآمد شما دارد.

مقرون به صرفه بودن :

پیامک های تبلیغاتی نسبت به دیگر روش های تبلیغاتی هزینه ی بسیار پایینی دارند. مطمئنا هزینه پرداخت تنها چند ریال برای هر پیامک، در برابر میزان مبلغ دریافتی از هر مشتری جذب شده توسط این سرویس بسیار نا چیز خواهد بود.

کاربردها و مزایای پیامک برای وکلا و موسسات حقوقی

کاربردهای بازاریابی پیامکی برای موسسات حقوقی و وکلا چیست؟

بازاریابی پیامکی نه تنها می تواند به کسب و کار وکلای جوان کمک کند، بلکه برای وکلای با سابقه و موسسات برزگ حقوقی نیز کارآمد است. بیشتر وکلا از بازاریابی پیامکی به عنوان ابزار اصلی برای جذب مشتری استفاده می کنند. شما نیز می توانید همین کار را انجام دهید. مطمئنا شما می توانید مشترکان بیشتری را در فهرست خبرنامه ی پیامکی خود داشته باشید، اگر به آنها پیشنهاد ارزشمندی بدهید. مثلا می توانید به آنها مشاوره رایگان بدهید یا تخفیف هایی را برای آن ها قائل شوید. زمانی که فردی به عضویت خبرنامه ی شما در می آید، شما باید با ارائه ی پیشنهاداتی ویژه وی را نسبت به خود وفادار کنید.

پیامک های تبلیغاتی نباید بیشتر از یک یا دو بار در هفته ارسال گردند، و هر پیامک باید حاوی مطلبی ارزشمند برای مشتری باشد. بنابراین سعی کنید که از مطالب گوناگون برای ارسال استفاده نمایید تا متن پیامک هایتان تکراری و مانند یکدیگر نباشند.

با استفاده از بازاریابی پیامکی شما می توانید به راحتی با مشتریان قرار ملاقات بگزارید یا از آمدن آنها بر سر قرار ملاقات مطمئن شوید. می توانید مبلغ دریافتی خود بابت وکالت یا همان رسید حقوقی تان را برای آنها ارسال نمایید. با شخصی سازی پیامک ها می توانید برای مشتریانتان پیام تشکر ارسال کنید. همچنین می توانید هر از گاهی با ارسال نکات قانونی و حقوقی به آنها، میزان دانش آنها را افزایش دهید و آنها را از خبرگی خود آگاه سازید. اما، مطلبی که باید به یاد داشته باشید این است که در ابتدا مطئن شوید که مشتریانتان خواهان دریافت این پیامک ها هستند. یادتان باشد تنها به خاطر این که مشتریان شما هستند اقدام به ارسال پیامک به آنها نکنید. پیامک های ناخواسته به نوعی تجاوز به حریم خصوصی افراد محسوب می شوند.

فرقی نمی کند که موسسه حقوقی شما در چه بخش و مبحث قانونی فعالیت می کند، مطمئنا بازاریابی پیامکی روشی بسیار موثر برای جذب مشتریان جدید و ارائه خدمات به مشتریان پیشینتان می باشد. اگر تا کنون اقدام به راه اندازی سامانه ارسال پیامک برای موسسه حقوقی خود نکرده اید، دیگر لازم نیست که تعلل نمایید. هم اکنون با ملی پیامک تماس بگیرید. کارشناسان فنی ما شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد.

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن ۰۲۱۸۸۰۰۳۳۷۳ تماس بگیرید.