8

اگر بخواهیم این دو بازاریابی را با یکدیگر مقایسه کنیم باید کاربرد های این دو را مقایسه کرده تا دریابیم این دو نوع بازاریابی چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند و کدام به صرفه تر است.

بازاریابی اینترنتی که مدتی است مطرح شده است تاثیر به سزایی در گسترش کسب و کار افراد داشته است اما فرستادن و دریافت ایمیل وابسته به بستر اینترنت است که این روزها باز شاهد ضعف های استفاده از آن هستیم در مقابل بازاریابی اس ام اس که زمان مطرح شدن آن مدت زیادی نیست بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. راحت و آسان است و در دسترس همه ی افراد است.

دریافت اس ام اس و خواندن آن به سواد و آموزش خاصی ندارد و هر فردی تنها با داشتن یک گوشی حتی ساده نیز می تواند اس ام اس دریافت کند و به راحتی بخواند.

ابزارهای دریافت و در دسترس است زیرا تنها نیاز کاربران یک گوشی است البته باید ذکر کنیم شبکه های تحت پوشش نیز باید موجود باشد اما برای ارسال ایمیل علاوه بر داشتن امکانات سخت افراری برای اتصال به اینترنت باید ابزارهای نرم افزاری آن هم موجود باشد.

یکی دیگر از مزایای بازاریابی اس ام اس به جای بازاریابی امیل این است که شما باید برای ارسال ایمیل تبلیغاتی با راهنمایی یک گرافیست یک گرافیک خوب برای ایمیل تبلیغاتی خود در نظر بگیرید و هزینه ی آن را بپردازید اما در ارسال sms تبلیغاتی تنها نوشتن و درج کلمات مناسب کافی است.

مشتریان و مخاطبان ایمیل های تبلیغاتی افراد خاص با تجارت های خاص هستند اما ماهیت برخی از تجارت ها اینترنتی نبوده و بهتر است به سرعت در دسترس تمامی افراد یک منطقه و یا مشاغل خاص قرار گیرند.برای این شرایط استفاده از اس ام اس تبلیغاتی مناسب ترین گزینه است.