چگونه پیامک های تبلیغاتیمان را موثرتر کنیم ؟چگونه پیامک های تبلیغاتیمان را موثرتر کنیم ؟

 

 

تبلیغات پیامکی فقط ارسال پیامک نیست،شما همواره باید پیامک هایتان را به گونه ارسال کنید که بیشترین تاثیرگذاری را بر روی خواننده آن بگذارد،در این مطلب به چگونگی ایجاد همچین پیامکی میپردازیم :

از جملات کوتاه و جذاب استفاده کنید. برای ارسال پیامک فارسی شما محدود به ۷۰ کاراکتر و برای ارسال پیامک لاتین محدود به ۱۶۰ کاراکتر هستید. پس در انتخاب جملات دقت کنید. پیام هایی که در یک صفحه خلاصه و گنجانده شوند، از محبوبیت بیشتری برخوردارند. چون برخی از گوشی های تلفن همراه Long SMS را پشتیبانی نمیکنند. همچنین کلمات جذابی مانند “هدیه”، “تخفیف ویژه” و… را در پیامک خود به کار ببرید.

در محتوای پیامک خود از کلمات ساده و بی ابهام استفاده نمایید. استفاده از کلمات مبهم و سوال بر انگیز، کاهش مشتریان شما را در پی خواهد داشت. از کلماتی استفاده کنید که مشترک متوجه منظور شما از متن ارسالی گردد.

اطلاعات تماس را بصورت کامل درج نمایید. اطلاعات تماس میتواند شامل وب سایت، ایمیل و یا تلفن باشد. در اینجا استفاده از شماره تلفن تماس توصیه میشود. چون همیشه دسترسی به اینترنت برای مشترک میسر نیست. همچنین شماره تماس ثابت شما حتما دارای پیش شماره شهر باشد. برای مثال ۰۲۱ برای تهران.

پیامک های خود را تک بخشی ارسال نمایید. اگر متن شما طولانی تر از یک صفحه پیام کوتاه است، میتوانید آن را به چند بخش تقسیم کرده و در فواصل معین ارسال کنید. از فواید این حالت این است که مخاطب شما، با دریافت چند پیامک از شما، نام و برند شما را در ذهن خواهد سپرد.

پیامک های خود را فارسی ارسال کنید. پیامک های انگلیسی معمولا خواننده کمتری دارند. زیرا تمامی مشترکین قادر به خواندن متون لاتین و فینگلیش نیستند.

پیامک خود را با نام تجاری ارسال نکنید. زیرا اولا نام تجاری امکان Replay کردن پیام را ندارد. ثانیا در ارسال با نام تجاری شما با ۱۱ کاراکتر محدود روبرو خواهید بود و معمولا نام تجاری در کشور ایران در ۱۱ کاراکتر نمیگنجد. ثالثا هزینه ارسال با نام تجاری بیشتر از شماره های مجازی میباشد.

پیامک تبلیغاتی خود را در زمان مناسب ارسال نمایید. معمولا بهترین زمان برای ارسال پیامک تبلیغاتی از ۱۱ صبح تا حدودا دو ساعت به غروب آفتاب میباشد. برای کارگزاران بورس بهترین زمان ۷ تا ۸ صبح و ۱ الی ۳ بعد از ظهر میباشد.

به گروه مخاطبین خود پیامک بدهید. برای مثال اگر شما یک مغازه در منطقه ای دارید، مخاطب خاصی شامل شما نمیشود. اما استفاده از ارسال منطقه ای سامان پیامک به شما شدیدا توصیه میشود. همچنین صاحبان مشاغل میتوانند از بانک مشاغل سامان پیامک استفاده نمایند. ساکنین شهرهای دیگر ایران نیز میتوانند با استفاده از ابزار ارسال هدفمند، به ساکنین شهر خود پیامک ارسال نمایند.

پیامک فلش ارسال نکنید. این پیامک ها بر روی گوشی مخاطب شما ذخیره نمیشود و حالت جالب و جذابی نیست. این نوع پیامک پس از خواندن پیامک بصورت خودکار حذف میشوند.

محتوای پیامک خود را قبل از ارسال بررسی کنید. ممکن است پیامک شما شامل غلط املایی باشد که این از دید مخاطبین جالب نیست و مشترکین به این پیامک ها اعتماد نمیکنند. همچنین شماره تماس خود را موکدا قبل از ارسال بررسی کنید.

با به کار گیری این موارد، شاهد افزایش مشتریان خود از طریق ارسال پیامک تبلیغاتی باشید.