بازاریابی پیامکی می‌تواند موثر باشد!

روش‌های درست استفاده از پیامک تبلیغاتی و خدماتی را یاد بگیرید

اگر با روش های درست به بازاریابی پیامکی بپردازید، نه تنها مزاحم مشتری نیستید، که برای او مفید هم خواهید بود. چگونه؟ در مطالب وبلاگ ما خواهید فهمید.

خرید سامانه پیامکی
همین الان، برای مشاوره رایگان تماس بگیرید: 021-63404
شما اینجا هستید > وبلاگ ملی پیامک > کاربرد سامانه پیامک

کاربرد سامانه پیامک

راهنما سامانه, کاربرد سامانه پیامک

راهنمای نوشتن بهترین متن‌های تبلیغاتی برای پیامک‌

متن تبلیغاتی جذاب

“تمام لباس‌های صورتی رنگ فروشگاه ما به مناسبت روز دختر با ۲۰% تخفیف به دخترهای خوشتیپ و جذاب ارائه می‌شود.”

چهارشنبۀ آخر اسفند ماه بود. من و سه تا از دوستانم چهارنفری حوالی غروب در خیابان ولی‌عصر بی‌هدف پرسه می‌زدیم، بدون اینکه مقصد مشخصی داشته باشیم. همان موقع روی موبایل یکی از دوستانمان با این اس‌ام‌اس تبلیغاتی مواجه شدیم، مربوط به فروشگاهی بود که دوست من همیشه از آن مانتو می‌خرید. آن سه نفر با دیدن این پیامک با شوق و ذوق تصمیم گرفتند که مسیرمان را به سمت آن فروشگاه تغییر دهیم و از فروشگاه و اجناس صورتی رنگ تخفیف خورده دیدن کنیم. من از رنگ صورتی و شلوغی پیاده‌روهای اسفند بیزار بودم، اما زورم به آنها نرسید که دیدن فروشگاه را به روز دیگری موکول کنیم.

البته در نهایت من هم از آن فروشگاه برای خواهرم یک شال صورتی رنگ خریدم. اما حالا تمام این تجربۀ شخصی را برای چه تعریف کردم؟

چه چیزی در آن متن اس ام اس تبلیغاتی وجود داشت که در میانۀ خیابان مسیر ما را عوض کرد؟ چه چیز باعث می‌شود یک پیامک تبلیغاتی اینقدر سریع و بی‌واسطه در چند نفر انگیزه حرکت به سمت فروشگاهی را ایجاد کند و سایر پیامک‌های تبلیغاتی بی‌توجه و نخوانده رها شوند؟

در حقیقت این فروشگاه خیلی هوشمندانه یک ارزش را هدف قرار داده بود: “علاقۀ تعداد زیادی از دختران به رنگ صورتی

رنگ صورتی برای خیلی از دخترها جذاب است. وقتی به این ارزش بها داده می‌شود و در یک متن پیامک برجسته می‌شود، هیجان دختران زیادی را برمی‌انگیزاند. اما این تمام داستان نیست. این دخترانِ صورتی‌پسند تعداد زیادی از دوستان، خانواده و آدم‌های دیگر را هم با علاقۀ خود همراه می‌کنند (مثل منِ بدبخت که هیچ علاقه‌ای به رنگ صورتی نداشتم). همین باعث می‌شود که به مرور کسب‌وکار شما توسط آدم‌های زیادی دیده شود.

اما چگونه ارزش‌های مشتریان را شناسایی کنید؟ قطعا این سوال یک جواب ندارد. مشتریان مختلف در زمان‌های مختلف چیزهایی متفاوتی برایشان ارزش است. شما نمی‌توانید با یک ارزش همه را به فروشگاه خود بکشانید، اما می‌توانید در زمان‌های مختلف ارزش‌های متفاوتی را هدف قرار دهید و پیامک ارزشمندی بر اساس آن برای مشتریان خود ارسال کنید. حالا محال است کسی متن پیامک تبلیغاتی شما را بی‌جواب بگذارد.

بعد از این مقدمۀ نسبتا طولانی می‌خواهم به شما بگویم چه ویژگی‌هایی یک متن پیامک فوق‌العاده از یک اس ام اس تبلیغاتی معمولی متمایز می‌کند؟

اگر جذاب شروع نکنید بازی را باخته‌اید

یک قانون در سینمای کلاسیک وجود دارد. “اگر فیلمی در ۱۰ دقیقه آغازین نتواند توجه شما را جلب کند، شکست خورده است و تماشاچی دیدن آنرا رها می‌کند”.

مشابه این قانون در متن پیامک‌های شما وجود دارد. در جهانی که ما هر دقیقه با حجم زیادی از نوتیفیکیشن‌های مختلف در شبکه‌های رنگارنگ مواجه‌ایم، دیگر کسی متن تمام پیامک‌های شما را نمی‌خواند. همانطور که می‌دانید هنگامی وقتی شما یک پیامک تبلیغاتی ارسال می‌کنید، شروع متن شما به صورت نوتیفیکیشن در مانیتور موبایل مشتریانتان نشان داده می‌شود، از طرف دیگر نرخ دیده شدن پیامک ۹۳% است.

بنابرین مشتریان شما با شنیدن نوتیفیکیشن پیامک شما به سراغ موبایل‌های خود می‌روند و شما نهایتا ۲۰ کلمه فرصت دارید که او را مجاب کنید که پیامک شما را باز کند. در غیر اینصورت متاسفانه شما مشتری را از دست داده‌اید، او پیامک شما را باز نمی‌کند و پیامک شما در انبار اس‌ام‌اس های تبلیغاتی بازنشده تلنبار می‌شود. پس شروع متن پیامک شما اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد.

شروع جذاب متن تبلیغاتی پیامکی

اگر پیامک شما فایده‌ای برای مشتریان ندارد، پس ارسالش نکنید

خب، این جمله بدیهی است اما متاسفانه کسب‌‎وکارهای زیادی هستند که به همین نکتۀ بدیهی توجهی ندارند. اگر متن پیامک شما برای مشتری شما مفید نباشد نه تنها به این پیامک توجه نشان نمی‌دهد بلکه نسبت به سایر پیامک‌های شما هم بدبین می‌شود. به اصطلاح برند شما از چشم مشتری می‌افتد. تنها کافی است قبل از ارسال پیامک برای مشتریان، خودتان را جای آنها بگذارید و ببینید آیا اگر خودتان به جای آنها بودید، این پیامک برای شما مفید بود؟ آیا به آن اهمیت می‌دادید؟ آیا خود شما از دریافت یک پیامک تبلیغاتی بی‌فایده خوشحال خواهید شد؟

اس ام اس پرکاربرد

خدا را شاکریم که اس ام اس مختصر و مفید است

می‌دانید که برای هر اس‌ام‌اس تبلیغاتی ۷۰ کاراکتر فارسی جا دارید که بنویسید. شاید تصور کنید که اگر بیشتر می‌توانستید بنویسید، اطلاعات بیشتری در مورد برندتان، خدمات، سرویس‌های پشتیبانی و تمام چیزهای دیگر به مشتریان می‌دادید. اگر چنین تصوری دارید باید به شما بگویم کاملا در اشتباه هستید.

متاسفانه با این سرعتی که جهان پیش می‌رود، فرصت شما برای نمایش برندتان کمتر و کمتر می‌شود. شاید برایتان ناراحت کننده باشد اما هیچکس حاضر نیست ۳ صفحه در مورد برند شما بخواند یا ۲ ساعت ویدیو تماشا کند تا با شما آشنا شود. در این شرایط همین محدودیت ارسال پیامک یک فرصت طلایی برای شماست که تمام مشتریان پیامک شما را بخوانند. قطعا یکی از دلایل محبوبیت توئیتر همین محدودیت کاراکتری است که در این شبکه اجتماعی وجود دارد. شما ناچارید حرف‌های خود را در ۲۸۰ کاراکتر خلاصه کنید و همین باعث می‌شود بیشتر دیده شوید.

به این محدودیت به چشم یک فرصت مناسب نگاه کنید و پیشنهادات ویژۀ خود را به کوتاه‌ترین شکل ممکن بنویسید.

به قول رهبر جنبش مینیمالیست “Less Is More” (کمتر، بیشتر است).

حس ضرورت در مشتریان خود ایجاد کنید و مهلت زمانی قرار دهید

تحقیقات علمی ثابت کرده، شما هم تجربه کرده‌اید  وقتی مخاطب احساس ضرورت کند، تاثیرگذاری پیام شما چند برابر خواهد شد. برای اینکه حس فوریت را در مخاطب خود ایجاد کنید، می‌توانید یک تاریخ اتمام برای پیشنهادتان مشخص کنید و از مخاطبان بخواهید هر چه زودتر دست به کار شوند.

طبیعتاً هر چه تاریخ اتمام زودتر باشد، تاثیر پیامک شما بیشتر خواهد بود. اما باید آنقدر هم طولانی باشد که مخاطب فرصت واکنش نشان دادن داشته باشد.

مهلت زمانی برای ارسال پیامک تبلیغاتی

در متن پیامک خود فراخوان عمل (Call To Action) قرار دهید

از مشتری خود درخواستی داشته باشید. تحقیقات علمی بسیاری به ما نشان داده است که مطرح کردن یک درخواست مشخص از مخاطب (که با نام تخصصی فراخوان عمل شناخته می‌شود)، می‌تواند یک تاثیر باورنکردنی در اثربخشی یک پیام داشته باشد.

پس یک خواسته مشخص از مخاطب داشته باشید تا بازدهی پیامک خود را افزایش دهید. برای مثال، از مشتری بخواهید برای گرفتن تخفیف، پیامک مذکور را به فروشندگان شما نشان دهد، یا او را به تماس تلفنی یا بازدید از یک سایت دعوت کنید.

فراخوان عمل در متن اس ام اس

با مشتریان خود صمیمی باشید

صمیمیت یکی از ارزان‌ترین و فوق‌العاده‌ترین راه‌ها برای برندینگ و ایجاد تاثیر مثبت در مشتریان شماست. ایجاد صمیمیت هم برای کسب‌وکار خودتان، هم برای مشتریان شما بی‌نهایت لذت‌بخش و دلپذیر است. یک بررسی در مورد کسب‌وکار خود انجام دهید. شاید صمیمیت همان حلقۀ مفقود شدۀ کار شماست.

یک حس صمیمی و دوستانه در متن پیامک خود ایجاد کنید و به مشتری نشان دهید برای او اهمیّت قائل هستید. برای این منظور می‌توانید نام مشتری را در زمان ثبت نام دریافت کنید و سپس، از این نام در متن پیامک‌های خود استفاده کنید. خبر خوشحال‌کننده‌ای که برای شما دارم این است که در سامانه ملی پیامک قابلیتی به نام ارسال هوشمند وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد که پیامک‌های خود را با نام مشتریان ارسال کنید. برای آگاهی از نحوۀ عملکرد ماژول ارسال هوشمند به راهنمای ملی پیامک مراجعه کنید.

چند نمونه متن اس ام اس تبلیغاتی برای کسب‌وکارهای مختلف

من یک مورد از این مثال‌ها را برای شما کامل بررسی می‌کنم و بررسی بقیه متن های تبلیغاتی را به شما در کامنت‌ها واگذار می‌کنم.

 • تخفیف ۲۰% کت و شلوار آلما برای خوش‌تیپ ترین دامادهای دنیا! البته فقط تا پایان فردا. همین الان با ما تماس بگیرید

همان طور که می‌بینید این پیامک در همان ابتدا با یک پیشنهاد هیجان انگیز شروع می‌کند، سپس با کلمه “خوش‌تیپ‌ترین دامادهای دنیا” علاوه بر ارزش و احساسی از صمیمیت را القا می‌کند، دستۀ خاصی را خطاب قرار می‌دهد که قطعا نسبت به سایر مشتریان به آن پیامک اهمیت می‌دهند. در پایان یک ضرورت و مهلت زمانی برای آن پیامک قرار داده است. فراخوان عمل آن هم که مشخص است.

 • الینای عزیز بالای ۵۰ هزار تومن از ما خرید کنید و ۵ هزار تومن از ما تخفیف بگیرید.
 • از خانه‌تکانی بیزارید؟ همین امروز با ما تماس بگیرید تا بهترین متخصص‌های خود را برای شما بفرستیم.
 • کیک‌های شکلاتی ما خود را برای حضور شما آماده کرده‌اند و قول داده‌اند ۲۰% برای مشتری‌های نازنین ما ارزانتر باشند. البته فقط امروز اینطور مهربانند.
 • تا ۳ نشه بازی نشه! دو پیتزا از ما بگیرید و پیتزای سوم را مهمان ما باشید. قبل از آن این پیامک را به ما نشان دهید.

بهترین متن های تبلیغاتی برای ارسال اس ام اس

در نهایت

برندینگ اصلا پیچیده نیست. کمی خلاق باشید، شفاف باشید، طناز باشید و حالا برنامه ریزی کنید، وقت بگذارید و پیامک‌های متفاوت ارسال کنید. خواهید دید به مرور چه پیشرفتی در کسب‌وکار شما حاصل می‌شود.

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما، روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن ۰۲۱۶۳۴۰۴ تماس بگیرید.

 

 

ادامه مطلب را بخوانید »

کاربرد سامانه پیامک

قبل از اینکه مشتری بپرسد، اطلاعات لازم را به او بدهید

تبلیغات پیامکی برای شرکت‌های حمل و نقل

قبل از شروع بحث تبلیغات پیامکی می‌خواهم داستانی که باعث شد این مقاله را برایتان بنویسم را بگویم:

یکی از روزهای آذر ماه پاییز ساعت حوالی ۱۰ شب بود، باران تند و شدیدی تمام آسمان و زمین را پر کرده بود. عجله داشتم و تمام لباس‌هایم خیسِ خیس بود. هول هولکی یک تپسی گرفتم. یک پراید سفید سفر مرا قبول کرد. دو دقیقه بیشتر نگذشته بود که یک پراید سفید رنگ کمی جلوتر از پایم توقف کرد. همانطور که به سمت ماشین حرکت می‌کردم و در دلم از تپسی تشکر می‌کردم و تمام ستاره‌های آسمان را نثار راننده‌ها و اپلیکیشن تپ‌سی می‌کردم، با صدای نوتیفیکیشن اس ام اس موبایلم به خودم آمدم!

“متاسفانه به علت شرایط بد آب و هوا راننده سفر شما را لغو کرده است.”

در آن لحظه‌ای که این اس ام اس را می‌خواندم به سمت دستگیرۀ در آن پراید خم شده بودم که به عقب برگشتم. وارد اپلیکیشن شدم و شماره پلاک ماشین را بررسی کردم، با آن ماشین مطابق نبود. با ترس و عجله از آن ماشین فاصله گرفتم و تلاش کردم یک تپسی دیگر بگیرم.

از آن به بعد اپلیکیشن تپسی برای من ارزش فوق‌العاده پیدا کرد. به طوری که پس از آن تقریبا همیشه از تپ‌سی استفاده کردم. نمی‌دانم اگر آن شب آن پیامک برای من نیامده بود چه اتفاقی میافتاد. چراکه من در آن باران اصلا به فکر چک کردن شماره پلاک ماشین نیافتاده بودم و آن پیامک تپسی مرا از اتفاق ناگواری که در آن باران ممکن بود بیافتد نجات داده بود. در حقیقت من به مشتریان دائمی تپ‌سی تبدیل شدم، شاید باورتان نشود فقط به خاطر یک پیامک!

من آنروز این ماجرا را در اینستاگرام خود منتشر کردم و خیلی از فالوورهای من هم تجربیات مشابهی نوشتند؛ از اس ام اس های به موقعی که خوشحالشان کرده بود و نام آن برند را در ذهنشان ماندگار کرده بود.

مزایای تبلیغات پیامکی برای تمام انواع شرکت‌های حمل‌ونقل

جزئیات و ریزه‌کاری‌هاست که هویت یک برند را مشخص می‌کند و نام آن برند را در ذهن مشتریان زنده نگه می‌دارد. برای شما که کسب‌وکارتان مربوط به حمل و نقل است، حالا هر نوع آن که می‌خواهد باشد از تاکسی‌ها، نرم‌افزارهای تاکسی‌رانی، شرکت‌های باربری و تمام موارد از این قبیل، هیچ چیزی مانند ارسال پیامک مشتریان شما را خوشحال نمی‌کند. تکرار می‌کنم داشتن یک پنل اس ام اس قابلیت فوق‌العاده‌ای برای مشتریان شما دارد.

در این مقاله به طور کامل برای شما توضیح خواهم داد که یک داشتن یک پنل اس ام اس چگونه برای شرکت‌های حمل و نقل از نان و خیار شب واجب‌تر است.

مزایای اس ام اس برای سرویس‌های حمل و نقل

اصولا تمام مشتریان حمل‌ونقل نیاز دارند که در لحظۀ درست به آنها اصلاعات درست داده شود. در حقیقت دقایق در این بیزینس فوق‌العاده تعیین کننده است و اگر اطلاع‌رسانی دیر صورت بگیرد، دیگر هیچ فایده‌ای ندارد. حتما می‌دانید که از پیامک هیچ‌راه‌حل بی‌واسطه‌تر و سریع‌تری وجود ندارد.

از طرف دیگر خود شما هم دلتان نمی‌خواهد که با ترافیک تماس آدم‌هایی مواجه شوید که لحظه به لحظه می‌خواهند بدانند چه زمان بار به دستشان می‌رسد؛ چراکه کلی پرسنل باید استخدام کنید. پیامک راه‌حل ارزان‌تر و فوق‌العاده تری نیست؟

پرداخت‌ها را از طریق اس ام اس کنترل کنید

بحث حساب‌کتاب‌ها عموما برای تمام شرکت‌ها و کسب‌وکارها از زمان و هزینۀ زیادی می‌برد. با داشتن یک پنل اس ام اس بار این مسئولیت دشوار و خسته‌کننده را روی دوش پنل اس ام اس بیاندازید. اگر از نرم‌افزار حسابداری استفاده می‌کنید، به راحتی می‌توانید این نرم‌افزار را به پنل اس ام اس خود متصل کنید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید به مقالۀ همه چیز دربارۀ اتصال نرم‌افزار حسابداری به پنل پیامک مراجعه کنید.

اس ام اس تنها چیزی است که مشتریان شما می‌خوانند

عموما نحوۀ ارتباط شرکت‌های حمل‌ونقل و تاکسی‌رانی‌ها با مشتریان خود یک فرآیند قدم به قدم است. منظور من از این حرف چیست؟ در حقیقت مشتریان شما نیاز دارند که در هر مرحله‌ای که بخشی از کارشان انجام می‌شود، از انجام آن مطلع باشند. مثلا اینکه بارشان از مبدا تحویل گرفته شده، یا مادرشان به مقصد رسیده است. آزانسشان تا ۱۰ دقیقه دیگر می‌رسد و تمام چیزهایی از این قبیل..

هر کدام از این مراحل فرصتی برای کسب‌وکار شماست که با مشتریان خود درگیر شوید و ارتباطتان را با آنها تقویت کنید. با استفاده از پنل اس ام اس آنها را در هر لحظه از جزئیات آگاه کنید. این کم‌هزینه‌ترین روش برای تمام شرکت‌های حمل‌ونقل و تاکسیرانی است که تصویر مثبت و جذابی از برند خود در ذهن مشتریان بگذارند.

به آژانسی فکر کنید که تاخیر را با اس‌ام‌اس به شما گزارش می‌دهد و شما لازم نیست ده دقیقه در گرما و سرما به انتظار ماشین بایستید و چند بار با دفتر تماس بگیرید. به باربری فکر کنید که لحظۀ تحویل بار را به شما گزارش می‌دهد و شما را از هول و نگرانی باری که نرسیده است در می‌آورد و خیلی موارد دیگر …

آن پیامک فقط ۱۰ تومن هزینه دارد، اما هزاران برابر برای برند شما ارزش کیفی دارد. چرا که به وقت و زمان مشتریان خود اهمیت می‌دهید و هیچ چیز  مانند این آنها را خوشحال نمی‌کند. شما برای وقت و اعصاب مشتریانتان ارزش قائلید.

فرصت‌هایی که ما به شما پیشنهاد می‌دهیم اس ام اس ارسال کنید:

این تنها لیست پیشنهادی ماست. شما با بررسی دقیق بیزینس خود می‌توانید کلی موارد دیگر اضافه کنید.

 1. وقتی سفارششان ثبت شد، یا از شما تقاضای ماشین کردند، یک پیامک بفرستید.
 2. با پیامک مدت زمان تخمینی که انجام کار آنها طول می‌کشد.
 3. هنگامی که سفارش آنها در راه است با یک پیامک آنها را مطمئن کنید. (بیشتر در مورد باربری‌ها صادق است)
 4. هنگامی که کار مشتریان به پایان می‌رسد. بار تحویل داده می‌شود و یا مسافر به مقصد می‌رسد. یک پیامک نهایی بفرستید.

البته آخرین مرحله که کار تمام شده است را می‌توانید با ارسال ایمیل هم پوشش دهید. اما در سایر مراحل پیامک با نرخ دیده‌شدن ۹۳% بهترین گزینه برای ازتباط بی‌واسطه و سریع با مشتریان شماست. می‌دانید که اس ام اس‌ها در کمتر از ۳ دقیقه خوانده می‌شوند.

مزایای اس ام اس برای سرویس حمل و نقل

در پایان از مشتریان خود نظرسنجی کنید

تقریبا این مهم‌ترین مرحلۀ کار شماست. در مورد تک تک مراحل از مشتریان خود نظرسنجی کنید. خبر خوشحال کننده این است که ما در ملی‌پیامک یک ماژول نظرسنجی داریم که کار را برای شما حسابی راحت کرده است. در مورد اینکه چه سوالاتی در نظرسنجی می‌توانید بپرسید هم به مقالۀ ۵ سوال اساسی برای نظرسنجی مراجعه کنید.

پیشنهادات ویژۀ خود را از طریق پیامک برای مشتریان خود ارسال کنید

سرتان خلوت شده و به مشتریان بیشتری نیاز دارید؟ سریع دست به کار شوید. یک تخفیف ویژه بگذارید، یک مسابقه پیامکی راه بیاندازید و یا یک پیشنهاد فوق‌العاده بدهید. خواهید دید که از پیشنهادتان چه استقبالی می‌شود. فقط دقت کنید که پیشنهاد ارزشمندی به مشتریان خود ارائه دهید.

نتیجه‌گیری

بازاریابی پیامکی برای کسب‌وکارهای حمل‌ونقل و تاکسی‌رانی تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد. چرا که در این بیزینس‌ها بیشترین چیزی که برای مشتری اهمیت دارد، منظم بودن و آگاه بودن مشتری از وضعیت است. با سامانه پیامکی به تمام بخش‌ها نظم دهید و مشتری را از تماس‌های مکرر راحت کنید. همین کار به ظاهر پیش‌پاافتاده زمین تا آسمان شما در بازار رقابت جابه‌جا می‌کند. یکی از مهم‌ترین دلایل فراگیر شدن اپلیکیشنی مانند اسنپ همین بود که در لحظه می‌توانستی ببینی که راننده کجاست، چه زمان می‌رسد و مقصد کی تمام می‌شود.

پس شما هم همین اصل ساده را در بیزینس خود پیاده کنید. اگر در مورد بازاریابی پیامکی نمی‌دانید به ای بوک ما در ملی پیامک مراجعه کنید.

 

ادامه مطلب را بخوانید »

کاربرد سامانه پیامک

میزان رضایت مشتریان را بسنجید: با ۵ سوال خوب و یک حقۀ جادویی

5 سوال برای نظرسنجی

ایا فکر می‌کنید شرکتتان خوب کار می‌کند؟ مشتریان راضی هستند و همه چیز خوش و خرم است؟

حالا بیایید کمی صادق باشیم. چگونه می‌توانید این را ثابت کنید؟ کیفیت یک کیک کاراملی خوب با خوردن آن مشخص می‌شود. کیفیت کار و شرکت شما هم تنها توسط مشتریان شما مشخص می‌شود؛ چراکه آنها هستند که از خدمات و محصولات شما استفاده می‌کنند. بنابرین برگزاری یک نظرسنجی به شما بیشترین کمک را می‌کند که بتوانید کیفیت کار خود را بسنجید. اما در یک نظرسنجی چه سوالاتی باید از مشتریان خود بپرسید؟

در این مقاله ۵ سوال اساسی و مهمی که باید از مشتریان خود بپرسید را برای شما آورده‌ایم. این شما و این سوالات ارزندۀ ما

 1. چقدر با برند ما خوشحال هستید؟

این سوال بهترین شروع برای نظرسنجی شماست. این سوالِ راحت و ساده، دیدی عمیق و کلی در مورد کسب‌وکارتان به شما می‌دهد. پاسخ‌ها را محدود کنید تا مشتریان شما از میان آن پاسخ‌های محدود گزینۀ خود را انتخاب کند، اما جایی را برای توضیح بگذارید که اگر مشتریان شما لازم است چیزی را به شما توضیح بدهند بتوانند توضیح دهند.

 1. شرکت ما را در بخش‌های مختلف چگونه ارزیابی می‌کنید؟

با این سوال مشتریان شما می‌توانند بخش‌های مشخصی از شرکت شما را ارزیابی کنند، مثلا محصولات و سرویس‌های شما، یا پشتیبانی شرکتتان و هر چیز دیگری که به کار شما مربوط است. می‌توانید یک بازه از عالی تا ضعیف برای پاسخ در نظر بگیرید و از آنها بخواهید در مرود تک تک این خدمات مجزایی که شما ارائه می‌دهید، نظر بدهند.

 1. چقدر احتمال دارد که ما را به دیگران معرفی کنید؟

این یک سوال قدیمی و بسیار متداول است که به همان میزان پاسخ آن برای کسب‌وکار شما مهم و حیاتی است. چراکه یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که برند شما را به جامعه‌تان معرفی می‌کند، همین بازاریابی دهان به دهان است که توسط مشتریان شما انجام می‌شود. (اگر در مورد بازاریابی دهان به دهان بیشتر می‌خواهید بدانید می‌توانید به مقالۀ بازاریابی دهان به دهان چیست در وبلاگ نوین مراجعه کنید.)

در حقیقت این مورد یکی از بهترین آیتم‌هایی است که شما به وسیلۀ آن می‌توانید در دراز مدت بیزینس خود را مورد بررسی قرار دهید. نتایج این سوال را خیلی جدی بگیرید، اگر می‌بینید که مشتریان کمی هستند که حاضرند شما را به دیگران معرفی کنند، پس یک جای کار شما ایراد اساسی دارد. تا دیر نشده باید دست بجنبانید تا مشکل را برطرف کنید.

 1. آیا تا یک ماه آینده باز به ما مراجعه می‌کنید؟

من در مقاله‌های زیادی در وبلاگ به دفعات توضیح داده‌ام که حفظ مشتری فعلی خیلی خیلی سودآورتر از جذب مشتری جدید است. حتی یک نقل‌قول معروف در این زمینه وجود دارد که “همیشه فروش دوم از فروش اول راحت‌تر است.” اگر می‌خواهید در این مورد بیشتر بخوانید می‌توانید به مقالۀ چگونه با بازاریابی پیامکی مشتریان را درگیر نگه داریم من در وبلاگ مراجعه کنید. مطالب مربوط به این مورد در زیرمجموعۀ تیتر چگونه مشتریان بارها و بارها از شما خرید کنند نوشته شده است.

بنابرین شما باید حسابی روی مشتری‌های فعلی خود سرمایه‌گذاری کنید. این سوال به شما کمک می‌کند بفهمید بیزینس شما تا چه حد توانسته است مشتریان وفادار جذب کند. با بررسی این سوال نظرسنجی می‌توانید یک برنامه‌ریزی کاملا مفید برای جذی مشتریان وفادار داشته باشید.

 1. آیا چیزی هست که کمبود آن در کسب‌وکار ما ناراحتتان می‌کند؟

این یک سوال بی‌پایان است که نظرسنجی شما را به پایان می‌رساند. این سوال کاملا کاربردی و مفید است. هر مشتری داستانی دارد و خواسته‌ای. بعضی مشتریان بی‌نهایت کمال‌گرا هستند، برخی بی‌اندازه دقیق هستند و برخی رویاپرداز. بعضی از مشتریان شما پشتیبانی قوی‌تر می‌خواهند و برخی رویاهایشان را در کسب‌وکار شما دنبال می‌کنند. با این سوال شما خیلی ساده می‌توانید به جامع‌ترین نیازهای مشتری دست پیدا کنید.

هرچقدر کسب‌وکار شما ابعاد گسترده‌تری را پوشش دهد، شما در مقیاس وسیع‌تری به موفقیت و  فروش دست پیدا می‌کنید. این دقیقا از آن دسته سوال‌های کیفی است که شاید تعداد کمتری به آن پاسخ بدهند و آنالیر آن به نسبت بقیه سوالات بیشترین هزینه و زمان لازم داشته باشد، اما اهمیت کیفی فوق‌العاده‌ای برای بیزینس شما دارد.

حقۀ جادویی: پیگیر بودن

تمام سوالات بالا وقتی می‌توانند برای کسب‌وکار شما مفید واقع شوند که به طور منظم پرسیده‌شوند و از آن مهم‌تر پیوسته بررسی و تحلیل شوند. در غیر اینصورت شما تنها نشانه‌ای دارید که به وسیلۀ آن وضعیت کنونی کسب‌وکارتان را می‌توانید بررسی کنید.

تمام این نظرسنجی قرار است کمک کند که کسب‌وکار شما رشد کند. بنابرین شما شدیدا به پیگیری نیاز دارید. من باز تکرار می‌کنم: پیگیری و تداوم در نظرسنجی همۀ چیزی است که شما نیاز دارید. اولین باری که نظرسنجی می‌کنید، تنها یک دانه در خاک می‌کارید، اگر منظم آنرا آبیاری کنید به یک نهال سرسبز دست پیدا می‌کنید و اگر آنرا به حال خود رها کنید، تنها دانه‌ای دارید که گرفتار خاک است. ماهانه یا سالانه این سوالات را از مشتریان خود بپرسید. این تنها راهی است که از طریق آن می‌توانید اعتبار خود را در میان مشتریانتان بسنجید.

در پایان

ما در ملی پیامک ماژولی به نام نظرسنجی داریم که به وسیله آن به راحتی می‌توانید نظرسنجی برگزار کنید.

راستی اگر می‌خواهید بدانید که بهترین روش برای نظرسنجی کدام است می‌توانید به مقالۀ بهترین راه برای نظرسنجی از مخاطبان چیست در وبلاگ ما در ملی پیامک مراجعه کنید.

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما، روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن ۰۲۱۶۳۴۰۴ تماس بگیرید.

 

 

ادامه مطلب را بخوانید »

کاربرد سامانه پیامک

بهترین راه برای نظرسنجی از مشتریان چیست؟

نظرسنجی از طریق اس ام اس

هر چقدر فکر می‌کنم نمی‌توانم کلمه‌ای پیدا کنم که بتواند به معنای واقعی تاثیر نظرسنجی و  بازخورد گرفتن از مشتریان را در کار شما نشان دهد. کوتاه می‌توانم بگویم که نظرسنجی از مشتریان می‌تواند یک کسب‌وکار را از عرش به فرش برساند.

نظرسنجی بهترین امکان برای افزایش فروش است. شما به مرور و با توجه به نظرات و نگاه مخاطبان به محصولاتتان می‌توانید نقاط قوت و ضعف کار خود را پیدا کنید. من به شخصه یکی از دلایلی که از دیجی‌کالا خرید می‌کنم این است که می‌توانم نظرات مشتریان را دربارۀ یک محصول بخوانم و بعد برای خرید تصمیم بگیرم. قابلیت امتیازدهی که در اسنپ وجود دارد، جهان تاکسیرانی را برای ما ساخت که اکثر راننده‌ها خوش‌اخلاق بودند و به مشتریان احترام می‌گذاشتند، چراکه نگران ستاره‌هایی بودند که مبادا مشتری از آنها دریغ کند و کارشان را از دست بدهند.

در حقیقت ستاره‌های اسنپ چیزی را به بیزینس تاکسیرانی اضافه کردند که تا پیش از آن وجود نداشت؛ اهمیت و رضایت مشتری. و حالا با خیال راحت می‌گویم:

نظرسنجی، پادشاه یک کسب‌وکار است.

اما راه‌هایی زیادی برای نظرسنجی از مشتریان وجود دارد. من در این مقاله مقایسه‌ای میان ۳ تا از متداول‌ترین روش‌های نظرسنجی که وجود دارد، برای شما انجام داده‌ام تا بتوانید بهترین روش را انتخاب کنید و در نهایت آنرا اجرا کنید.

رایج‌ترین روش‌های نظرسنجی

 1. نظرسنجی ایمیلی

در روش نظرسنجی از طریق ایمیل شما این فرصت را دارید که بتوانید یک نظرسنجی کامل و جامع انجام بدهید، اما مهم‌ترین ایراد این روش این است که نرخ مشارکت مشتریان شما پایین است. این به این معناست که مشتریانی که وقت می‌گذارند و از طریق ایمیل به نظرسنجی شما پاسخ می‌دهند، احتمال اینکه با برند شما درگیر شوند بسیار زیاد است. بنابرین این طیف مشتریان شما این قابلیت را دارند که با دقت جزئیات بیزینس شما را بررسی کنند و نقاط قوت و ضعف شما را به بهترین شکل مشخص کنند.

بنابرین اگر به یک بانک کامل و جامع برای نظرسنجی از بیزینس خود نیاز دارید، نظرسنجی ایمیلی روش بسیار مناسبی است. اما شما جامعه آماری کوچکی دارید. می‌توانیم بگوییم اگر …

کیفیت (حداقل در بخشی) بیشتر از کمیت برای شما اهمیت دارد، از نظرسنجی ایمیلی استفاده کنید.

 

نظرسنجی از طریق ایمیل

 1. نظرسنجی از طریق اس ام اس (پیامک)

مشتریان شما بیشترین زمان خود را با تلفن همراهشان سپری می‌کنند. دقیقا همین نقطه است که باید چنگ بیاندازید و آنها را به دست بیاورید. نظرسنجی از طریق اس ام اس بهترین گزینه برای دنیایی است که تمام رسیدها و فاکتورهای کاغذی‌اش در حال تبدیل شدن به نوتیفیکیشن‌ موبایل است. به دنبال یک روش موثر و بی‌واسطه برای ارتباط با مشتریان خود هستید؟ اس ام اس و پیامک بهترین روش است. این دقیقا همان دلیلی بود که تلویزیون شهاب به ما مراجعه کرد و با استفاده از ماژول نظرسنجی از تمام مشتریان خود در مورد قطعات تلویریون نظرسنجی کرد. برای آگاهی از نحوۀ استفاده از ماژول نظرسنجی به راهنمای ملی پیامک/ نظرسنجی مراجعه کنید.

اگر به دنبال یک راه سریع، موثر و راحت برای نظرسنجی هستید، نظرسنجی از طریق پنل اس ام اس درست‌ترین انتخاب برای شماست. این روش هم برای شما و هم برای مشتریان فوق‌العاده راحت است. خودتان را به جای مشتریان بگذارید، پاسخ دادن به یک پیامک راحت‌تر است یا ایمیل و تماس تلفنی؟

در این روش نرخ مشارکت مشتریان شما فوق‌العاده بالاست. در حقیقت نظرسنجی از طریق اس ام اس …

شما هم به کیفیت و هم به کمیت توجه می‌کنید.

نظرسنچی از طریق اس ام اس

 1. نظرسنجی از طریق برقراری تماس تلفنی با مشتریان

نظرسنجی از طریق تلفن نیز مانند نظرسنجی ایمیلی نیز کیفیت بالایی دارد. البته نرخ مشارکت در این روش از نظرسنجی ایمیلی بیشتر است؛ چراکه وقتی شما با کسی تماس می‌گیرید، احتمال اینکه تلفنش را بردارد و پاسخ شما را بدهد ۳۰% است و این از نرخ ایمیل بیشتر است. اما این روش نظرسنجی بسیار زمان‌بر است. تصور کنید: باید تلف بزنید حداقل ۱۰ دقیقه با مشتری خود صحبت کنید سپس اطلاعات او را وارد سیستم کنید.تصور کنید این پروسه را هر روز بخواهید برای ۱۰ مشتری خود انجام دهید، قطعا مانند برخی همکاران ما بیچاره خواهید شد.

نتیجه گیری

لزومی ندارد که شما همیشه و صرفا از یک روش برای نظرسنجی استفاده کنید. شما می‌توانید از ترکیب تمام روش‌های بالا استفاده کنید. مثلا از مشتریان همیشگی و دائم خود می‌توانید علاوه بر پیامک به روش تلفنی و ایمیل نیز نظرسنجی کنید؛ چرا که مشتریان همیشگی شما از محصول شما رضایت دارند و با کمال میل در مورد محصولات شما نظر می‌دهند. اما برای یک مشتری که فقط یکبار از شما خرید کرده است، پاسخ دادن به یک پیامک بسیار راحتتر از تلفن جواب دادن است.

 

 

ادامه مطلب را بخوانید »

کاربرد سامانه پیامک

پنل اس ام اس برای جذب چه مشتریانی مناسب است؟

پنل اس ام اس برای چه مشتریانی مناسب است

قطعا شما برای افزایش فروش خود به مشتری یا خریدار نیاز دارید، مشتریانی که به تدریج زیاد شوند تا چرخۀ کسب‌وکار شما رونق بگیرد. “آیا تا به حال فکر کرده‌اید که مشتری دقیقا از کجا می‌آید؟”، “چند نوع مشتری وجود دارد؟”، “آیا حفظ مشتریان فعلی مهم‌تر است یا یافتن مشتریان جدید؟”

در یک تقسیم‌بندی خیلی کلی ۲ نوع اصلی مشتری وجود دارد:

 • مشتریان فعلی
 • مشتریان جدید

در این مقاله قرار است به طور کامل شما را راهنمایی کنم که چگونه بازاریابی پیامکی و استفاده از پنل پیامک قرار است به شما در افزایش هر دو دسته مشتری کمک کند.

سامانه پیام کوتاه چگونه به حفظ مشتریان فعلی شما کمک خواهد کرد؟

ابتدا خیلی مختصر به این می‌پردازم که اساسا حفظ و رضایت مشتریان فعلی چه کمکی به شما خواهند کرد؟

مشتریان فعلی سرمایه‌های شما هستند

قبل از شروع این بحث شاید بد نباشد که با هم یک آمار مربوط به مشتریان را بررسی کنیم. شاید برایتان جالب باشد بدانید که ۴۰% از درآمد ثابت بیزینس شما از مشتریان فعلی شما تامین می‌شود. قطعا متوجه نیروی این عدد هستید! ۴۰%…. شاید یکی از مهم‌ترین رازهای برندهای بزرگ همین حفظ مشتریان فعلی و تبدیل آنها به مشتریان دائم است. با حفظ مشتریان فعلی، شما حلقه‌ای از مشتریان وفادار برای برند خود ایجاد می‌کنید. این مشتریان وفادار علاوه بر اینکه بارها و بارها از شما خرید می‌کنند و این خود به فروش شما کمک قابل ملاحظه‌ای می‌کند، مدام کسب‌وکار شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی می‌کنند.

مشتریان فعلی شما هستند که بازاریابی دهان به دهان را به بهترین شکل برای شما انجام می‌دهند؛ بدون اینکه شما هیچ هزینه‌ای پرداخت کنید.

پنل اس ام اس چگونه به حفظ مشتریان فعلی شما کمک می‌کند؟

تا اینجا فهمیدید که حفظ مشتریان فعلی از نان شب برای شما واجب‌تر است. اما چگونه با خرید پنل اس ام اس مشتریان فعلی را حفظ کنید؟

شما در ابتدا باید یک خبرنامۀ پیامکی ایجاد کنید. خبرنامۀ پیامکی به این معناست که شما همراه با یک پیشنهاد هیجان‌انگیز از تمام مشتریان خود می‌خواهید که با ارسال کلیدواژه‌ای مشخص به خبرنامۀ پیامکی شما بپیوندند. سپس با یک برنامه‌ریزی منظم و خلاقانه برایشان به طور منظم پیامک های تخفیف یا پیشنهادات خاصی ارسال می‌کنید. یکی از مهم‌ترین ماژول‌های ملی‌ پیامک که برای ایجاد خبرنامۀ پیامکی به شما کمک می‌کند، ماژول تحلیلگر است. برای آشنایی با نحوۀ استفاده از ماژول تحلیلگر می‌توانید به راهنمای استفاده از تحلیلگر در سایت ملی پیامک مراجعه کنید.

به این روش بازاریابی اجازه‌ای می‌گوییم. چراکه مشتریان شما با میل و ارادۀ خودشان به خبرنامۀ شما می‌پیوندند و قطعا از اکثر پیشنهادات شما استقبال خواهند کرد. حتی خبر خوش برای شما این است که قطعا پیامک‌های شما را برای دوستان و آشناهایشان نیز فوروارد می‌کنند.

خبرنامه پیامکی

با ارسال پیامک انبوه مشتریان کاملا هدفمند برای خود پیدا کنید

و اما شاید شما به تازگی کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرده باشید و هنوز مشتریان زیادی ندارید، یا به هر دلیل دیگری شما به مشتریان جدید نیاز داشته باشید، حال پنل sms چگونه قرار است به شما کمک کند؟

مسئله اساسی در تبلیغات پیامکی این است که شما نباید بی‌هدف پیامک تبلیغاتی ارسال کنید. شما باید بتوانید تصمیم بگیرید که چه کسانی پیامک تبلیغاتی شما را دریافت کنند و سعی کنید تا جای ممکن پیامکتان را برای مرتبط‌ترین افراد ارسال کنید.

خیالتان راحتِ راحت باشد. ما در سامانه ملی پیامک انواع بانک‌های شماره را قرار داده‌ایم تا شما به راحتی بتوانید متناسب با نیاز و کسب‌وکار خود روش مناسب ارسال را انتخاب کنید. در ادامه تعدادی از مهم‌ترین روش‌های ارسال هدفمند را به شما معرفی می‌کنم. اما قبل از ارسال پیامک تبلیغاتی به محتوای پیامک و چیزی که پیشنهاد می‌دهید، حتما دقت کنید؛ چراکه قرار است این پیامک انگیزه‌ای باشد که مخاطبان را به سمت شما بکشاند. برای اطلاع بیشتر در این مورد می‌توانید به مقالۀ جملات کلیدی مورد استفاده در پیامک تبلیغاتی در وبلاگ ملی پیامک مراجعه کنید.

و اما…

انواع روش‌های هدفمند ارسال

ارسال بر اساس سن و جنسیت: 
سن و جنسیت در خیلی از کسب‌وکارها نقش اساسی دارد. برای مثال تصور کنید شما یک مزون لباس عروس دارید. در چنین شرایطی عمدۀ مخاطبان شما زنان ۲۰ تا ۳۰ سال هستند. شما می‌توانید در سامانه ارسال پیامک خود تنها همین قشر را هدف قرار دهید و بیشترین نتیجه را از اس ام اس تبلیغاتی خود بگیرید.

ارسال منطقه‌ای هدفمند
این نیز یکی از موثرترین روش‌های ارسال پیامک است. شما در این روش ارسال به انواع اقسام بانک شماره‌های متفاوت دسترسی دارید که می‌توانید متناسب با نیازتان از آنها استفاده کنید. چند مورد از این بانک شماره‌ها عبارتند از
 • بانک شماره استان‌های کشور
 • بانک شماره‌های مشاغل مختلف
 • بانک شماره‌های ۵ محلۀ اصلی تهران
 • بانک شماره‌های ایرانسل بر اساس کدپستی

و بسیاری موارد دیگر. برای مشاهدۀ تمام این امکانات می‌توانید به صفحۀ ارسال منطقه‌ای، هدفمند در سایت ملی پیامک مراجعه کنید.

ارسال پیامپ:

این نیز یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین ماژول‌های ملی پیامک است. در این روش شما می‌توانید از روی نقشه انتخاب کنید که پیامک شما برای چه کسانی ارسال شود. در حقیقت این روش برای تبلیغات محلی فوق‌العاده عالی و پربازده است. مثلا تصور کنید شما به تازگی یک کافی شاپ باز کرده‌اید. بهترین روش برای تبلیغات شما تبلیغات در محدودۀ کافی شاپ شماست؛ به راحتی با انتخاب محدودۀ موردنظرتان می‌توانید پیامک خود را ارسال کنید.

ارسال اس ام اس از روی نقشه

بنابرین اگر درست حرکت کنید و پیامک‌های جذابی بنویسید، قطعا کلی مشتری جدید می‌توانید برای خودتان پیدا کنید.

حرف آخر

داشتن پنل ارسال اس ام اس برای تمام کسب‌وکارها مفید و خارق‌العاده است. چه یک کسب‌وکار کوچک داشته باشید با یک کارمند و چه یک شرکت بزرگ با صد پرسنل، در هر حالت پیامک به شما کمک زیادی خواهد کرد. اما تبلیغات اس ام اسی نیز مانند هر نوع دیگری از تبلیغات، به آموزش نیاز دارد. شاید برای خیلی از شما این تصور پیش بیاید که اس ام اس فرستادن که کاری ندارد خودمان هم بلدیم. اما دقیقا همین نقطه است که تفاوت شما را با رقیبانتان مشخص می‌کند. از همین رو ما برای شما یک ای‌بوک کامل در مورد بازاریابی پیامکی تهیه کرده‌ایم که پیشنهاد می‌کنم حتما قبل از شروع بازاریابی پیامکی ای‌بوک بازاریابی پیامکی ملی پیامک را مطالعه کنید.

 

 

ادامه مطلب را بخوانید »

کاربرد سامانه پیامک

هزینه خرید پنل اس ام اس و تبلیغات پیامکی چقدر است؟

هزینه خرید پنل اس ام اس و تبلیغات پیامکی

اگر در مورد هزینه پنل اس ام اس، قیمت سامانه پیامکی، تعرفه ارسال پیامک انبوه یا چیزهایی از این قبیل سرچ کرده‌اید، احتمالا می‌دانید پنل اس ام اس یک راه برای انجام بازاریابی پیامکی است. اما ممکن است به تازگی با بازاریابی پیامکی و سیستم ارسال پیامک آشنا شده باشید، در این حالت بهتر است ابتدا ای‌بوک ما را در ملی پیامک بخوانید تا با ابعاد مختلف بازاریابی پیامکی آشنا شوید. و حالا به سراغ اصل مطلب می‌رویم که

هزینه خرید پنل اس ام اس یا پنل پیامکی چقدر است

و دقیقا این هزینه صرف چه خواهد شد؟

در حقیقت به مساله مهمی به اسم پول می‌رسیم، یا اگر بخواهم به زبان بازاری بگویم: همه اینها خیلی هم خوب، اما چقدر قراره برام آب بخوره؟ بگذارید قبل از هر چیز روی این مساله تاکید کنم که هزینه لزوماً پول نیست، بلکه زمان و انرژی ما هم هست. پس باید این دو مورد را نیز در تصمیم‌گیری خود مد نظر قرار دهیم.

حال هزینه خرید پنل اس ام اس را با معرفی دو نوع سامانه پیامکی شروع کنیم.

خرید پنل اس ام اس از سامانه‌هایی که هزینه سالیانه دریافت می‌کنند

اکثر این سامانه‌ها، با توجه به نیاز کسب‌وکارهای مختلف و تعداد ارسال آنها، چندین پنل مختلف را تعریف کرده‌اند. هر چه پنل بزرگتری خریداری کنید، هزینه آن بیشتر می‌شود، اما امکانات بهتری خواهد داشت و تعرفه ارسال پیامک آن کمتر است.

سامانه‌های پیامکی معمولاً با توجه به قدمت و اعتبار مجموعه و نوع پنلی که شما انتخاب می‌کنید، یک هزینۀ اولیه از شما می‌گیرند. معمولاً هزینه سالیانه یک پنل چیزی بین ۲۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است. ما در سامانه پیامکی ملی پیامک ۵ پنل مختلف برای کاربران تعریف کرده‌ایم و هزینه این پنل‌ها از ۲۵ هزار تومان شروع می‌شود و با ۲۴۹ هزار تومان تمام می‌شود.ب رای اطلاع دقیق از قیمت پنل‌های اس ام اس ملی پیامک به صفحۀ امکانات و تعرفه ها در ملی پیامک مراجعه کنید. اما این هزینه شما دقیقا صرف چه مواردی می‌شود؟

 • شما با پرداخت این هزینه یک پشتیبانی کامل (حتی به صورت شبانه‌روزی) از سامانه خود دریافت می‌کنید.
 • این هزینه اولیه موجب می‌شود که تعرفه ارسال پیامک شما بسیار مناسب‌تر باشد و این عدد در مقیاس بالا و زمانی که پیامک‌های انبوه و با تعداد بالا ارسال می‌کنید، هزینه‌های شما را به شدت کاهش خواهد داد.
 • یکی از موارد مهم این هزینه‌های پنل اس ام اس که باید سالیانه پرداخت کنید، صرف به روز رسانی‌های مدام و سریع یک سامانه می‌شود؛ امکانات جدیدی که به سامانه اضافه می‌شوند و یک سامانه باید در سریع‌ترین زمان ممکن خود را با توجه به امکانات جدید به روز کند.
 • شاید هنگام جست‌وجو در مورد خرید پنل ارسال پیامک به گزینه‌هایی مانند پنل ارسال اس ام اس رایگان برخورده باشید، لازم است به شما بگویم که این سامانه‌ها اکثرا ثبات خوبی ندارند و ورشکسته شدن یا غیر فعال شدن سامانه و مواردی زیادی از این قبیل در این سامانه‌ها به کرات مشاهده شده است.

تعرفه ارسال پیامک چقدر است؟

شما در پنل ما کمترین تعرفۀ ارسال پیامک را خواهید داشت. برای اطلاع از تعرفه‌ ارسال پیامک ما به این صفحه مراجعه کنید.

داستان سامانه‌هایی که پنل اس ام اس رایگان ارائه می‌دهند

این سامانه‌ها به شما یک پنل رایگان ارائه می‌دهند و فقط بابت شارژ این پنل و ارسال پیامک از شما پول دریافت می‌کنند. اما

 • این سامانه‌ها عموما تعرفه ارسال بالاتری دارند.
 • امکانات این سامانه‌ها خیلی کمتر از سامانه‌های پولی است.
 • به‌روزرسانی‌های این سامانه‌ها خیلی کند و به ندرت صورت می‌گیرد و این مسئله قطعا به ضرر شماست و از خیلی امکانات جدید و مفید یک سامانه پیامکی غافلتان می‌کند.
 • همانطور که در بالا گفتم این سامانه ها ثبات چندانی ندارند و مسائلی از قبیل ورشکستگی و مسائلی از این قبیل زیاد در این سامانه ها اتفاق می‌افتد.
 • از همه مهم‌تر و اساسی‌تر تعرفۀ بالای پیامک در این سامانه‌ها نسبت به سامانه‌های پولی است. تعرفه ارسال اس ام اس در این سامانه‌ها قالبا چیزی حدود ۱۱ تا ۱۶ تومان است. که این رقم در تعداد بالای ارسال پیامک تغییر زیادی ایجاد می‌کند.

و حرف آخر اینکه

قبل از اینکه پنل اس ام اس رایگان، ارسال پیامک رایگان، سایت ارسال پیامک رایگان و چیزهایی از این قبیل را در گوگل سرچ کنید، لازم است کمی فکر خود را به کار بیاندازید و به این فکر کنید که اگر چنین امکان رایگانی می‌تواند وجود داشته باشد چرا سامانه‌ها بابت پنل هزینه دریافت می‌کنند و چرا کسانی بابت این پنل‌ها هزینه می‌پردازند؟ قطعا هیچکس از رایگان بودن بدش نمی‌آید. اما دقیقا به چه قیمتی؟

 

ادامه مطلب را بخوانید »

کاربرد سامانه پیامک

چگونه اس ام اس تبریک کریسمس خلاقانه بفرستیم

بهترین اس ام اس کریسمس

همانطوری که می‌بینید سراسر اینستاگرام از درخت‌های کریسمس، کلاه بابانوئل و آدم‌هایی با لباس قرمز و ریش سفید بلند پر شده. حتی در خیابان‌ها هم خرت‌وپرت‌های کریسمس در ویترین‌های رنگارنگ برق می‌زنند. پس می‌بینید کریسمس چقدر برای ایرانیان مهم است (دیده‌ایم که حتی گاهی از نوروز هم مهم‌تر!). خب مانند تمام عیدهای دیگر چیزی که در این عید مهم می‌شود تبریک گفتن است. حالا این پیامک تبریک کریسمس هم می‌تواند برای یک دوست فرستاده شود، هم می‌تواند از طرف یک شرکت یا برند برای مشتریان ارسال شود و جنبۀ تبلیغاتی داشته باشد.

در ادامه ابتدا تعدادی اس‌ ام‌ اس خلاقانه تبریک کریسمس که می‌توانند برای ارسال به دوستان و آشنایان مناسب باشند را برای شما می‌آورم و پس از آن نمونه‌هایی از پیامک‌هایی که شرکت‌ها برای مشتریان خود ارسال می‌کنند را خواهم آورد.

نمونه‌هایی از پیامک تبریک کریسمس برای دوستان

 • دو تا چیز که توی چرخش زمین نه تموم میشه و نه تغییر می‌کنه، یکیش شکوه تولد عیسی مسیحه و یکیش عشق دوست به دوسته!
 • کریسمس نه یه زمانه و نه یه فصل، بلکه یک یادبوده،در واقع گرامی داشتن صلح وحسن نیت، رحیم و بخشنده بودن،
  باعث میشه روح واقعی کریسمس رو لمس کنیم
  کریسمس مبارک
 • باشد که تمام گل های سرخ خوش بو باشند
  دنیا روشن باشد و از تیرگی ها بدور و بچه ها لبخند بر لب داشته باشند
  امیدوارم که تمام آرزوهایت به حقیقت بپیوندند
  سال نو مبارک
 • خدا کنه که خوشبختی و شادی همیشه با تو باشه ُ خدا کنه که زنگها همیشه به افتخارت به صدا در بیاد
  خدا کنه که بابا نوئل همیشه برات محبت و خوبی بیاره
  کریسمس مبارک
 • کریسمس ایده آلی داشته باشید
  موقعیتی که انعکاس محبتها ، علایق ، ارزشها و سنت های شما باشد
  شادی کریسمس و آهنگهای محبت امیز و شاد ، خنده و دوستی همگی تقدیم تو باد در تمام سال
 • در این کریسمس در طول روز و در زمانی که آفتاب میتابد
  آرزوهای تو محقق خواهد شد
  و در شب زمانی که ماه بیرون بیاید ، تو نعمتهای زیادی را دریافت میکنی
  و با بارش باران مشکلات تو نیز از بین خواهد رفت
  کریسمس مبارک
 • میشه عکستو بدی بهم؟ که بابانوئل دقیقا بدونه برای کریسمسچی باید بهم هدیه بده. کریسمس مبارک
 • امیدوارم بابانوئل به جای کادوی زیباتقدیر زیبا برای تو هدیه بیارهتقدیر خوب رو نمیتونی الان حس کنی

  اما در آینده میفهمی بهترین آرزو رو برات داشتم

  کریسمس مبارک

 • قبل از اینکه آفتاب امسال غروب کند
  قبل از اینکه خاطرات کم رنگ شوند
  قبل از اینکه شبکه ها عید را اعلام کنند
  برای تو و خانواده ات آرزوی سالی توام با خوشبختی دارم
 • کریسمس مبارک ، از سال نو لذت ببرید
  شب سال نو مبارک
  همینطور هالووین ترسناک و عجیب و غریب هم مبارک باشد همانند تولد تو !
  حالا شرّت رو کم کن و دیگه منو برای ۱۲ ماه آینده اذیت نکن! ( البته دقت کنید که این را برای پدرتان نفرستید که ملی‌پیامک هیچ مسئولیتی به عهده نمی‌گیرد).

و اما چه پیام کوتاه تبریک مناسب کسب‌وکارهاست

اصلا قبول نمی‌کنم بخواهید بگویید این تبریک گفتن‌ها تکراری شده و موبایل‌ها پر است از این تبریکات تکراری کلیشه‌ای! اصلا قرار نیست یک تبریک کلیشه‌ای بفرستید که گوشه‌ی موبایل مشتریان خاک بخورد، قرار است متفاوت باشید و پیامک تبلیغاتی‌تان را جور دیگری بنویسید. در ادامه چند نمونه پیامک تبریک کریسمس خلاقانه را برای شما می‌نویسم. اما انتظار دارم شما از من خلاق‌تر باشید و من را با پیامک‌های خلاقانه‌تری در کامنت‌ها شگفت‌زده کنید. اما قبل از اینکه پیامک تبریک خود را برای مشتریان ارسال کنید بهتر است یک دسته‌بندی برای مشتریان خود به شکل زیر داشته باشید.

 1. مشتریان دائمی
 2. کسانی که تنها یکبار از شما خرید کرده‌اند.
 3. کسانی که هنوز از شما خرید نکرده‌اند و تنها در خبرنامه‌ی شما عضو شده‌اند.

سپس برای هر دسته پیامکی مناسب همان دسته ارسال کنید. این به انتخاب شماست که برای هر کس چه پیامکی ارسال کنید. پیشنهاد من به شما اینگونه است:

برای مشتریان دائم به مناسبت کریسمس یک قرعه‌کشی یا مسابقه ترتیب بدهید و از طریق اس‌ ام‌ اس به اطلاعشان برسانید.

برای مشتریانی که یکبار از شما خرید کرده‌اند، محصول مشابهی خرید اول را با تخفیف ارائه کنید.

برای مشتریان خبرنامه یک کد تخفیف هیجان‌انگیز ارسال کنید و آنها را به اولین خرید ترغیب کنید.

و اما چند نمونه پیامک تبریک کریسمس برای کسب‌وکارها:

 • کریسمس برای ما زیباترین بهانه است که دوباره شما مشتری عزیز را ببینیم. بابانوئل امروز عصر توی کافه جزوه منتظرتونه! با کلی هدیۀ خوشگل
 • در این شب گرم و هیجان انگیز کریسمس ملی پیامک هم به وجد اومده و قصد داره ۲۰% تخفیف به تمام مشتریانش بده. پس هر چه زودتر پنل خود را بخرید.
 • در طول این تعطیلی مناسبترین و به جا ترین کارها سرخوش و سبکبال بودن است، البته بعد از اینکه از فروش ویژۀ امشب ما دیدن کردید.
 • خبر دارید بابانوئل ما برای شما چی آورده؟ ۳۰% تخفیف ویژه‌ی روز کریسمس فقط تا پایان امروز
 • خانم الینا الله بیگی کتاب زمان قصد دارد به مناسبت تعطیلات کریسمس یک کد تخفیف ۲۰% ویژه کتب ادبیات آمریکای لاتین به شما هدیه بدهد.
 • تمام ستاره‌های براق آسمان را در این شب کریسمس برای شما آرزومندیم.
 • مشتریان خوبی مثل شما مثل چوب سرخ مشعلی می‌مانند که تمام سال آژآنس ما را روشن نگه می‌دارند. در قرعه کشی کریمس آژانس ما شرکت کنید و برندۀ جایزۀ دور دنیا در هشتصد روز شوید.
 • کریسمس مبارک. این اس‌ ام‌ اس را به ما نشان دهید و از بابانوئل هدیه بگیرید.
 • امشب تمام بادها منتظرند که آرزوهای قشنگ شما را به گوش ستارگان گوش به زنگ آسمان برسانند. کریسمس بر شما مبارک
 • کریسمس را به آسمان تبریک بگویید و به جای آلوده کردن هوای آن با استفاده از خودرو، شما هم امروز از اتوموبیل خود استفاده نکنید. پیاده به فروشگاه ما بیایید و از بابانوئل عیدی بگیرید.

 

ادامه مطلب را بخوانید »

راهکار پیامکی, کاربرد سامانه پیامک

بررسی یک نمونه موردی تبلیغات پیامکی برای وکیلان و موسسه‌های حقوقی

بررسی یک نمونه موردی

روزانه در سراسر شهر با هزاران تصادف مواجهیم. احتمالا اگر حوالی شما هم تصادفی اتفاق افتاده باشد دیده‌اید که چطور مردم به یک صحنه‌ی تصادف هجوم می‌آورند. آن وقت است که همه برای خودشان یک‌پا کارشناس می‌شوند و باید در محل نظرات کارشناسانه خود را ابراز کنند، راهنمایی می‌کنند و تازه جالبی داستان هم از اینجاست که هر کس هم برای خودش یک نظری دارد که خلاف نظر آن یکی است. در این میان به آن راننده‌ی بخت‌برگشته فکر کنید که علاوه بر آن حجم استرسی که از تصادف بر او وارد شده است، تازه باید به این حرف‌هایی که مثل باد از هر طرف بر او می‌وزند هم گوش بدهد و تصمیم بگیرد.

این جور وقت‌ها هر کس از خدایش است که یک راهنمای حرفه‌ای و آشنا با قوانین و مقررات با اسب سفید سر صحنه برسد و راهنمایی کند. شما این داستان را همینجا نگه دارید تا برایتان بگویم که ادوارد برنشتاین که یک وکیل عمومی دادگستری بود، چگونه یک کمپین خلاقانه تبلیغاتی به راه انداخت و از این استرس‌های هر روزه خیابان‌ها به نحو احسن استفاده کرد.

در ادامه کمپین تبلیغاتی ادوارد ام برنشتاین (Edward M. Bernstein) را بررسی می‌کنم که در سال ۱۹۹۷ در ایالت نوادا در آمریکا غوغا به‌پا کرد.

ادوارد‌ ام برنشتاین کیست؟

اد برنشتاین یکی از مطرح‌ترین چهره‌ها در ایالت نوادا (Nevada) است. او یکی از اولین وکیل‌مدافعان شخصی در ایالات متحده بود. اولین تبلیغات محلی روی بیلبوردهای شهر از آن اد برنشتاین است. بعدها او به عنوان قاضی جایگزین در دادگاه شهرداری لاس‌وگاس و یکی دیگر از شهرهای شمالی ایالت نوادا منصوب شد. در سال ۲۰۰۰ او یکی از کاندیدهای دموکراسی‌خواه برای مجلس سنای ایالات متحده آمریکا بود.

یکی از مهم‌ترین دستاوردهای آقای برنشتاین برنامه‌ی شوی تلویزیونی او بود که خیلی ساده “شوی اد برنشتاین” نامگذاری شده بود. او بیش از ۲۵ سال این شو را در تلویزیون پخش می‌کرد که به طولانی‌ترین شوی تلویزیونی در تاریخ نوادا تبدیل شد که هر شنبه ساعت ۴ بعدازظهر به روی آنتن می‌رفت.

sms-marketing-of-ed

وبسایت اد برنشتاین

و اما داستان تبلیغات اد برنشتاین

اد برنشتاین در برنامه‌ی تلویزیونی خود یک امکان ویژه تعریف کرد. او به تمام کسانی که دچار سانحه‌ی تصادفات خیابانی شده بودند و در شرایط اضطراری و اورژانسی قرار داشتند، این امکان را داد که برای راهنمایی و مشاوره بتوانند برای او یک پیامک بفرستند و از او راهنمایی بگیرند. هر کس در هرکجای شهر دچار سانحه تصادف می‌شد می‌توانست یک پیامک برای شماره‌ی ۲۴۰۰۰ ارسال کنند تا تیم اد برنشتتاین و همکاران به آنها مشاوره بدهند.

به شماره‌ی پیامک او دقت کنید: ۲۴۰۰۰ خیلی رند است و کاملا در ذهن می‌ماند. اد برنشتاین حسابی به همه جای کار فکر کرده بود. آنقدری که در نظر داشت که در شرایط تنش‌زای یک تصادف شماره‌اش آنقدری سرراست باشد که بی‌درنگ به ذهن آدم‌ها متبادر شود. او این شماره تلفن را در وب‌سایت و برنامه‌ی تلویزیونی‌اش تبلیغ کرد. اگر به وب‌سایت او مراجعه کنید: https://edbernstein.com  ، ویدیویی را می‌بینید که او در آن توضیح می‌دهد که چگونه در طی ۳۰ سال به میلیون‌ها آدمی که تصادف کرده بودند، راهنمایی و مشاوره داده است

او چیزی حدود ۵۰ هزاردلار برای تبلیغات پیامکی خود هزینه کرد. عنوان تبلیغ او چنین چیزی بود:

اگر شما در لاس وگاس دچار سانحه‌ی تصادف شدید و نیاز داشتید با یک متخصص آگاه در این زمینه مشورت کنید، تیم اد برنشتاین و همکاران آماده پاسخگویی به شما هستند. فقط یک پیامک برای ۲۴۰۰۰ ارسال کنید تا شما را راهنمایی کنیم.

پس از آن او میلیون ها دلار درآمد از همین تبلیغات پیامکی خود کسب کرد، چرا که اکثر کسانی که برای او پیامک می‌فرستادند و از او راهنمایی می‌خواستند در نهایت با او قرارداد وکالت می‌بستند.

اد برنشتاین چگونه اس‌ام‌اس می‌فرستاد

وقتی شما به شماره ی سرراست ۲۴۰۰۰ یک پیامک بفرستید، فورا یک پاسخ به شرح زیر برای شما می‌آید:

 1. با ارسال SPK به صورت زنده می‌توانید با وکیل صحبت کنید و از او راهنمایی بگیرید.
 2. با ارسال ASK سوال خود را برای ما پیامک کنید و منتظر پاسخ ما از سامانه باشید.
 3. با ارسال APP برای شما یک قرار ملاقات حضوری داده می‌شود، برای شما جلسه‌ای تنظیم می‌کنیم و از طریق اس‌ام‌اس زمان آنرا به اطلاع شما می‌رسانیم.
 4. با ارسال TIP تمام راهنمایی هایی را که شما لازم است در مورد یک صحنه‌ی تصادف بدانید از طریق سامانه پیامک برای شما ارسال می‌شود.

و شما به تناسب نیاز آن لحظه تصادف تصمیم می‌گیرید که از کدام یک از خدمات می‌خواهید استفاده کنید.

چرا کمپین تبلیغات پیامکی اد برنشتاین چنین بازدهی درخشانی داشت؟

نکته‌ی درخشانی که در مورد کمپین تبلیغاتی او وجود داشت این بود که او با این روش سعی کرد مخاطبان جوان را به کسب‌وکار خود جذب کند. استفاده از تکنولوژی موبایل در سال ۱۹۹۷ بسیار متداول شده بود . وقتی او روی تبلیغات پیامکی سرمایه‌گذاری می‌کرد اکثر تصادفات سراسر کشور از سمت جوانان زیر سی سال انجام می‌شد. تبلیغات پیامکی او را دقیقا به همان هدفی که مد نظر داشت رساند.

چرا کمپین تبلیغاتی او یک نمونه‌ی موفق از تبلیغات پیامکی است؟

رویکرد جدید و خلاقانه

محبوبیت و توانایی جلب توجه عموم از اولین اصول یک تبلیغات اصیل و خلاقانه است. در زمانی که تمام دفاتر وکالت تبلیغات خود را به لینک‌دین، فیس‌بوک، توئیتر و سایر شبکه‌های اجتماعی سپرده بودند، اد برنشتاین با تبلیغات خلاقانه پیامکی خود از دفتر وکالت خود یک برند مطرح ساخت.

تبلیغات او محلی بود

مردم اصولا برای برندها و تبلیغات محلی اهمیت زیادی قائلند؛ چرا که با آن احساس نزدیکی و صمیمیت می‌کنند و برایشان چیزی دست‌یافتنی به نظر می‌رسد. تبلیغات محلی خیلی سریع واکنش آنها را برمی‌انگیزاند. این یک واقعیت است که مردم به صداهای دوردست اهمیت چندانی نمی‌دهند.

شاید ندانید اما بهترین روش برای تبلیغات محلی استفاده از سامانه پیامک است. چرا که درون این سامانه قابلیتی برای ارسال در منطقه و محله‌ای که کسب‌وکار شما در آن مستقر است وجود دارد. اگر وکیل هستید یا یک دفتر حقوقی دارید بدانید که هزاران نفر در مجاورت شما هستند که با انواع اقسام مسائل حقوقی درگیر هستند و حسابی به شما نیاز دارند، فقط کافی است خودتان را به آنها معرفی کنید.

از طریق پیامک او یک تعامل ایجاد کرد

مردم فورا از سامانه پنج پاسخ دریافت می‌کردند که ۵ انتخاب متفاوت متناسب با نیازشان پیش رویشان قرار داده می‌شد. این باعث که به سرعت در سراسر وگاس اد را بشناسند. هر کسی حداقل یکبار با تصادف مواجه شده بود. مردم در خیابان، فروشگاه و هرجایی دیگر او را می‌دیدند فورا او را می شناختند و به او سلام می‌کردند. بلاخره هر کدام آنها حداقلی یکباری ماشین خود را به ماشین دیگری کوبانده بودند و با استرس یک اس‌ام‌اس برای سامانه‌ی او فرستاده بودند.

او یک نیاز منطقی را هدف تبلیغات گرفته بود

بر اساس تحقیقات پژوهشگران “مجله‌ی تبلبغات تعاملی”(Journal of Interactive Advertising) برطرف کردن خواسته‌ها و نیازهای منطقی کاربران بهترین روش برای تبلیغات است. ارائه اطلاعات مفید و کاربردی در شرایطی که مخاطبان شما نیاز به راهنمایی و کمک دارند، تاثیر شگفت‌انگیزی روی مخاطبان شما می‌گذارد و به‌سرعت از شما یک برند می‌سازد.

تنها یک ایراد

او در متن پیامک‌های خود از پیشنهاد تخفیف یا پیشنهاد ویژه استفاده نکرده بود. زیرا که متن پیامک او بیش از ۱۴۰ کاراکتر می‌شد و برای او صرفه‌ی اقتصادی نداشت، اما اگر شما می‌خواهید از بازاریابی پیامکی برای تبلیغات دفتر وکالت خود استفاده کنید حتما در اولین پیامک تبلیغاتی‌تان از یک پیامک حاوی تخفیف یا پیشنهاد ویژه استفاده کنید. برای اینکه بدانید چطور مخاطبان خود را بیشتر درگیر نگه‌دارید می توانید به این مقاله مراجعه کنید.

بازاریابی پیامکی خلاقانه

اد برنشتاین در مصاحبه‌ای با مجله‌ی لاس‌وگاس گفته است

“ما به اندازه‌ی کافی بزرگ هستیم که پابه‌پای کمپانی‌های بزرگ حرکت کنیم، اما آنقدر کوچکیم که هنوز سرویس‌های شخصی مانند سامانه‌ی پیامکی را پیشنهاد می‌کنیم. در دسترس بودن و سرویس راحت برای ما بسیار مهم است. در زمانی (اوایل دهه‌ی ۸۰) که هنوز بازاریابی پیامکی رایج نشده بود ما با استفاده از یک سویس اس‌ام‌اس یک کمپین سرویس مشتری ایجاد کردیم و همیشه سعی کردیم خلاق باشیم.”

در همین مصاحبه در پاسخ به سوال خبرنگار درباره‌ی تبلیغات وکیلان و دفاتر حقوقی چنین می‌گوید:

تبلیغات باید باوقار باشند. شما باید درمورد خدمات خود صادقانه حرف بزنید. اما شما نمی‌توانید با قانون مردم را متقاعد کنید به شما مراجعه کنند، در حقیقت قانون برای شما مشتری نمی‌فرستد. این تبلیغات شماست که همه چیز را تعیین می‌کند. من اینروزها خیلی از تبلیغات وکلا را می‌بینم که اصلا به نظرم خوشایند نیستند. در تبلیغات خود تجدید نظر کنید و اشخاص را هدف بگیرید.

در نهایت

به نیروی تبلیغات پیامکی ایمان داشته باشید و بدانید که سامانه‌ی پیامک تاثیر فوق‌العاده‌ای برای دفتر وکالت شما دارد. پیش از اینکه در مورد نحوه‌ی تبلیغات خود تصمیم بگیرید سایر مطالب وبلاگ ما را درباره بازاریابی پیامکی بخوانید تا ببینید چه کیفیت‌های تبلیغاتی متنوعی در این سامانه وجود دارد. فقط باید از آن درست استفاده کنید. هر زمانی که نیاز به راهنمایی و مشاوره هم نیاز داشتید. فورا با ما تماس بگیرید. اصلا همین الان تلفن‌تان را بردارید و با ما تماس بگیرید، شاید بتوانیم به شناخته شدن دفتر وکالت شما کمکی هرچند اندک بکنیم.

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما، روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن ۰۲۱۶۳۴۰۴ تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب را بخوانید »

راهکار پیامکی, کاربرد سامانه پیامک

مزایا و کاربردهای پیامک برای آموزشگاه ها

مزایای بازاریابی پیامکی برای آموزشگاه ها

خب، کدام یک از جملات زیر تا به حال به گوش شما خورده‌اند؟!

 • زنگ زدم. تلفنتون اشغال بود. یک ساعت پشت سرهم زنگ زدم بهتون بگم که کلاستون افتاده هفته‌ی بعد، اما ماشالله به چونه‌ی گرم شما. تق!
 • شما در جریانید که تلفن خونتون مسدود شده و اینطوری عصبانی هستی که بهت خبر ندادیم امتحان کنسل شده! من که نمی‌تونم پیک بفرستم در خونه‌ی شما یه نفر …
 • فکر کردی من اینجا بیکارم به تک‌تک ۵۰۰ نفر بچه‌های آموزشگاه زنگ بزنم و بگم مابقی شهریه‌شونو واریز کنن؟ خود ۱۱۸ هم نمی‌تونه اینکارو بکنه!
 • بابا به خدا این منشی ما ۵ بار تو هفته‌ی گذشته با دختر شما تماس گرفته که بهش بگه استاد روز کلاس را تغییر داده، اما چه گناهی کرده که دخترتون جواب نداده …
 • این قبض تلفن برای یک ماهه فقط؟ مگه چقدر تلفن زدیم؟ از بس که هی این استادا روزهای کلاسشون را عوض کردن و ما مجبور شدیم تلفن بزنیم! آخه مگه ما چقدر درآمد داریم که بخوایم این همه پول تلفن بدیم.

تک‌تک جملات بالا را با گوش‌های خودم شنیده‌ام. از آن زمانی که خانواده‌ها فکر می‌کردند بچه‌ها باید به انواع اقسام کلاس‌ها بروند تا همین امروز که حدوداً ۲۷ سال دارم. با کسب‌وکارهای مختلف و انواع و اقسام آموزشگاه‌ها سروکار داشتم. خیلی از روزها بود که با هزار زحمت خودم را به آموزشگاه می‌رساندم و کلاس کنسل شده بود و نصف بچه‌ها خبر نداشتند.

این موضوع، همه را عصبانی می‌کرد و خاطره‌ی تلخی از آموزشگاه در ذهن‌ ما به جا می‌گذاشت. ما ناراحتی‌هایمان را بر سر منشی بخت برگشته خالی می‌کردیم. غافل از اینکه می‌شد راهی بهتر پیدا کرد. یک راه‌حل آسان، ارزان و با پایین‌ترین هزینه‌!

هرچه جهان بیشتر پیشرفت می‌کند، نیاز ما به ارتباطات و داد و ستد اطلاعات بیشتر می‌شود. با پیشرفت روزافزون تکنولوژی در جهان، مهم‌ترین صنعتی که به موازات آن رشد می‌کند، صنعت آموزش است. امروزه محال است در کوچه و خیابانی قدم بزنیم و برق تابلوی آموزشگاه‌های گوناگون توجه ما را به خود جلب نکند، آموزشگاه‌هایی که قبلاً تک‌وتوک در گوشه‌ و کنار شهر دیده می‌شدند و همینطور روزبه‌روز به تعداد دانشجویان، اساتید و انواع کورس‌های آموزشی اضافه می‌شود.

از طرفی دیگر مگر می‌شود این حجم از دانش‌آموز، هنرجو، استاد و این همه کلاس‌های آموزشی را همچون گذشته و با روش های سنتی سرو سامان داد؟ مسلماً پاسخ شما هم منفی است.

حالا حرف حساب ما چیست؟ ما به شما سامانه پیامکی ملی پیامک را پیشنهاد می‌دهیم. شما از طریق این سامانه نه تنها به بهترین شکل می‌توانید به تبلیغ آموزشگاه خود بپردازید، بلکه می توانید برای ساماندهیِ تمام بخش‌های داخلی آموزشگاه خود از این سامانه استفاده کنید.

یک بار دیگر به جملاتی که به صورت فهرست‌وار در اول متن آورده‌ام فکر کنید؛ تصور کنید برای همه‌ی این فعالیت‌ها به جای اطلاع‌رسانی حضوری و تلفنی از سرویس پیامک استفاده می‌شد. می‌بینید که تمام کارها چقدر سریع‌تر و راحت‌تر پیش می‌رود. در این مقاله ابتدا تمام روش‌هایی را که برای تبلیغات آموزشگاه شما وجود دارد، نام می‌برم. پس از آن پیشنهاد ویژه‌ی خود سامانه‌ی ملی پیامک” را معرفی می‌کنم.

انواع روش های تبلیغاتی برای آموزشگاه‌ها

در این قسمت انواع تبلیغاتی که برای آموزشگاه شما می‌تواند موثر باشد را معرفی می‌کنم و پس از آن پیشنهاد ویژه‌ی خود یعنی “پنل ملی پیامک” را معرفی می‌کنم.

تبلیغات گوگل

گوگل ادوردز، پلتفرم تبلیغاتی گوگل برای نمایش وب‌سایت‌ها در جایگاهی بالاتر از جایگاه طبیعی در نتایج جستجو است. این تبلیغات بر اساس کلمات کلیدی انتخابی کاربران و جستجوهای قبلی آن‌ها در موتور جستجوی گوگل، نمایش داده می‌شود که هر کدام از این لینک‌ها به یکی از صفحات وب‌سایت مورد نظر بازاریابان لینک می‌شود.

گوگل ادوردز بر اساس کلمات کلیدی کار می‌کند. به این ترتیب، وب‌سایت‌های مختلف می‌توانند با استفاده از کلمات کلیدی دلخواهشان تبلیغی را ایجاد کنند تا کاربران هنگام جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر، این تبلیغات را مشاهده کنند.

برای خدمات تبلیغات گوگل می‌توانید به صفحۀ تبلیغات گوگل ما در نوین مراجعه کنید.

تبلیغات گوگل برای آموزشگاه ها

 

ایمیل مارکتینگ

برای طیف گسترده‌ای از مردم، ایمیل یکی از متداول‌ترین و در دسترس‌ترین ابزارها برای ارتباطات است. اما در سال‌های اخیر به دلیل فراوانی ایمیل‌های اسپم بی‌اعتمادی مردم نسبت به ایمیل‌ها به شدت افزایش یافته است. شاید برایتان جالب باشد بدانید در سال ۲۰۰۹ پژوهشگران حوزه‌ی بازاریابی دیجیتالی تخمین زده بودند که تا سال ۲۰۱۳، ۸۴% از ایمیل‌ها به اسپم تبدیل می‌شوند. به همین دلیل، کاملاً واضح است چرا مردم در برابر بازکردن ایمیل‌های خود اینقدر مقاومت می‌کنند و نرخ خواندن ایمیل‌های تبلیغاتی فقط ۱۰% است.

تبلیغات شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی یکی از جدیدترین کانال‌های ارتباطی میام مردم هستند. هیچ شکی نیست که شبکه‌های اجتماعی، روزبه‌روز میان مردم محبوب‌تر می‌شوند و بخش عظیمی از فعالیت‌های اینترنتی را دربر می‌گیرند.

با این حال مخاطبین، اساتید و پرسنل یک آموزشگاه طیف گسترده‌ای از سنین متفاوت را تشکیل می‌دهند. در حقیقت، بیشترین کاربران شبکه‌های اجتماعی را جوانان تشکیل می‌دهند. ممکن است بگویید بیشتر مراجعان ما جوان هستند، اما آنها که تمام ماجرای شما نیستند. اساتید، پرسنل و والدین محصلین آموزشگاه شما ممکن است از شبکه‌های اجتماعی استفاده نکنند یا به اندازه‌ی جوانان درگیر شبکه‌های اجتماعی نباشند. بنابرین شبکه‌های اجتماعی نمی‌توانند تمام عملکردهای شما را پوشش بدهند.

برای اینکه بدانید چطور به بهترین شکل در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ کنید، می‌توانید به صفحۀ ما در دیدوگرام مراجعه کنید.

بازاریابی تلگرامی برای شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی پیامکی

در طی سال‌ها، پیامک در دسترس‌ترین ابزار برای ارتباطات بوده است. در سال ۲۰۱۰ سرویس اس‌ام‌اس با ۴/۱۶ بیلیون کاربر محبوب‌ترین و متداول‌ترین کانال ارتباطی در جهان بود. در بازاریابی پیامکی شما در سه سطح کاملا هدفمند تبلیغات خود را انجام می‌دهید.

۱– افزایش مشتریان ثابت

شما ابتدا لیستی از مشتریان و محصلان فعلی خود تهیه کرده و در مرتبه‌ی اول، پیامک‌های تبلیغاتی خود را برای این دسته می‌فرستید. این را بدانید که دانشجویان و محصلینی که از یکی از دوره‌های شما استفاده کرده‌اند، خیلی راحت‌تر از کسانی که با آموزشگاه شما آشنایی ندارند، از سرویس‌های شما استفاده می‌کنند. شاید باورتان نشود، اما حداقل ۴۰% از درآمد شما را این مشتریان ثابت تامین می‌کنند.

با استفاده از یک سامانه پیامکی، همیشه آنها را با آموزشگاه خود درگیر نگه دارید و به تدریج تعداد مشتریان ثابت خود را افزایش دهید.

۲- تمام پیامک‌های شما خوانده می‌شوند

شاید باورتان نشود اگر به شما بگویم که ۹۸% از پیامک‌ها در بازه‌ای حدود ۳ دقیقه از زمان ارسال خوانده می‌شوند.

برای درک نیرویی که در این عدد وجود دارد، چند آمار دیگر را برای شما می‌آورم. طبق آمار ۸۴% از پست‌های فیسبوک رد می‌شوند، ۷۱% از توئیت‌ها نخوانده رها می‌شوند، ۶۳% از پست‌های اینستاگرام هرگز دیده نمی‌شوند و ۸۸% از ایمیل‌ها، هرگز خوانده نمی‌شوند. در نتیجه چنانچه شما قصد دارید پیامتان حتماً خوانده شود، پیامک راه حل بهتری است.

۳– شما می‌توانید انتخاب کنید که پیامک‌هایتان را برای چه کسی بفرستید

چه بخواهید از میان لیست مشتریان خود پیامک بفرستید، چه بخواهید تبلیغات وسیع انجام دهید، شما می‌توانید انتخاب کنید چه کسانی پیامک‌های تبلیغاتی شما را دریافت کنند. برای مثال می‌توانید انتخاب کنید که برای محدوده‌ی خود پیامک بفرستید یا اگر آموزشگاه شما دخترانه است، تنها برای دختران زیر ۳۰ سال پیامک ارسال کنید. این باعث می‌شود که تبلیغات شما در سطحی کاملاً هدفمند عمل کند.

در ادامه موارد استفاده از یک سامانه پیامکی را برای شما نام می‌برم.

موارد استفاده از سامانه پیامک

این موارد استفاده از سامانه پیامکی از نظر من است. شما می‌توانید کلی موارد استفاده دیگر برای آن پیدا کنید. اگر موارد بیشتری به ذهنتان می‌رسد حتماً آن را با ما در میان بگذارید.

شروع دوره‌های جدید

یکی از بهترین راه‌ها برای تبلیغات شروع دوره‌های جدید آموزشگاه شما ارسال یک پیامک برای تمام هنرجویان آموزشگاه شماست. آنهایی که قبلاً از دوره‌های شما استفاده کردند، ترغیب می‌شوند به فراخور نیازشان از این دوره‌ی جدید استفاده کنند و یا پیامک شما را برای دوستان و آشنایان خود فوروارد می‌کنند.

۳ دقیقه وقت بگذارید و شروع دوره‌ی جدید خود را از طریق سامانه اس‌ام‌اس خود برای مشتریان خود ارسال کنید. خواهید دید که زنگ‌های پی‌درپیِ تلفن آموزشگاهتان مجال سرخواراندن را هم از شما خواهد گرفت.

تبلیغات دوره های جدید آموزشگاه ها با بازاریابی پیامکی

پیامک‌های اضطراری

در یک آموزشگاه کلی پیام‌های اضطراری هست که باید در سریع‌ترین زمان ممکن به دست هنرجویان شما برسد. می‌پرسید مثلاً چه؟ مثلاً اینکه کلاسی قرار است کنسل شود، یا به علت آب‌وهوا آموزشگاه تعطیل است، یا قرار است امتحانی برگزار کنید و تمام موارد مشابه دیگر … .

در تمام این موارد شما باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تعداد زیادی از افراد اطلاع‌رسانی کنید. در این شرایط چه راه‌حلی راحت‌تر، بی‌دردسرتر و ارزان‌تر از پیامک وجود دارد؟

کاردبردهای سامانه پیامک برای آموزشگاه ها

نظرسنجی

در تمام کسب‌وکارها نظرسنجی، تاثیر به سزایی در رشد و پیشرفت آن کار دارد. اما در مورد آموزشگاه‌ها قضیه خیلی خیلی جدی‌تر است. من به جرات می‌توانم بگویم که یکی از محورهای اصلی درآمد یک آموزشگاه حول نظرسنجی می‌چرخد. در حقیقت، نظرسنجی است که همه چیز را در آموزشگاه شما تعیین می‌کند و اگر غیر از این باشد، در این عرصه‌ی تنگاتنگ رقابت شما به سرعت از دور خارج می‌شوید.

شما باید در پایان هر دوره‌ی آموزشی از تک تک شاگردان کلاس نظرسنجی کنید و براساس این نظرسنجی‌ها در مورد اساتید آموزشگاهتان تصمیم‌گیری کنید. اگر می‌بینید که سه ترم است بچه‌ها از استاد فتوشاپ راضی نیستند، قطعاً با این استاد باید قطع همکاری کنید. چرا؟ خیلی ساده است، چون بازخورد منفی بر خلاف بازخورد به سرعت برق‌وباد منتشر می‌شود و یک کلاس به ظاهر پیش‌پا‌افتاده تمام آموزشگاه شما را زیر سوال می‌برد.

راحت‌تر از سامانه پیامکی راهی برای نظرسنجی وجود ندارد. استفاده از سامانه پیامکی برای نظرسنجی‌های شما چند کاربرد اساسی دارد:

 • تمام کاربران شما تلفن همراه دارند و از آن به راحتی استفاده می‌کنند.
 • در زمان شما به شدت صرفه‌جویی می‌کند و هزینه‌ی خیلی کمی برای شما دارد. قیمت هر پیامک چیزی حدود ۱۰ تومن است. اگر یک کلاس شما ۵۰ هنرجو داشته باشد و از هر کدام بخواهید ۱۰ سوال نظرسنجی بپرسید هزینه پیامک‌های شما فقط ۵۰۰۰ تومان می‌شود.
 • شما آرشیوی از تمام نظرسنجی‌های خود دارید و می‌توانید هر زمان که لازم شد از آن استفاده کنید و به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

نظرسنجی در آموزشگاه با سامانه پیامکی

مسابقه

از آنجایی که اکثر مخاطبان شما را جوانان تشکیل می‌دهند و اصولا‍ً جوانان هیجان را خیلی دوست دارند، شما می‌توانید برای اینکه هنرجویانتان و حتی کسانی که هنرجوی شما نیستند را به هیجان بیاورید به‌صورت هفتگی، ماهانه یا گه‌گداری برایشان مسابقه پیامکی ترتیب بدهید.

مثلاً ‌می‌توانید سالانه مسابقه استاد محبوب در آموزشگاه خود داشته باشید. این باعث می‌شود که هم اساتید شما به کیفیت کار خود اهمیت بدهند زیرا می‌دانند که توسط تمام هنرجویان آموزشگاه ارزیابی می‌شوند و هم بچه‌ها هم به کیفیت کار اساتید دقت کنند و تکاپویی در آموزشگاه شما راه می‌افتد.

این همه‌ی چیزی است که شما نیاز دارید. یک همهمه که حوالی آموزشگاه شما به راه بیافتد و قلب بچه‌ها را از شدت هیجان به تپش بیاندازد. میلیون‌ها تراکت تبلیغاتی قادر نیست برای شما چنین کاری انجام بدهد.

اطلاع رسانی و رویدادهای ویژه

شما می‌توانید تمام اطلاع‌رسانی‌ها و رویدادهای‌ ویژه در آموزشگاه را از طریق سامانه پیامکی برای مشتریان خود بفرستید. برای مثال اگر آموزشگاه شما بوفه یا کافی‌شاپ دارد، از طریق سامانه پیامکی برای مشتریان پیشنهادات ویژه و تخفیف‌های خوشمزه بفرستید. یا اگر قرار است همایشی برگزار کنید می‌توانید از مخاطبان خود بخواهید که از طریق پیامک، رزرو خود را انجام دهند.

اطلاع رسانی از طریق سرویس پیامک

پیاده‌سازی مراحل اتوماسیون مالی

چه راهی بهتر از اینکه از طریق پیامک مشتریان خود را از وضعیت مالی‌شان آگاه کنید. اگر قرار است شهریه خود را ماهانه و اقساطی پرداخت کنند به راحتی با ارسال یک پیامک تاریخ اقساطشان را به آنها یادآوری کنید. یا اگر پرداخت خود را توسط چک انجام داده‌اند با پیامکی به آنها تاریخ چک هایشان را یادآوری کنید.

کاربرد سامانه پیامک برای امور اداری آموزشگاه ها

روابط درونی کادر اداری

سامانه پیامکی یک ابزار فوق‌العاده است که به وسیله‌ی آن می‌توانید تمام پرسنل را هماهنگ کنید، جلسات هفتگی و ماهانه را به آنها یادآوری کنید. حتی می‌توانید یک قانون برای مرخصی تعیین کنید و از پرسنل بخواهید مثلاً از دو روز قبل مرخصی‌های خود را از طریق سامانه اطلاع بدهند. این روش نه تنها به سرعت شبکه‌ای از ارتباطات میان شما و همکارانتان ایجاد می‌کند، بلکه مشارکت شما و پرسنل را هم به‌شدت افزایش می‌دهد.

و در نهایت

بازاریابی پیامکی نه محدودیت زمانی دارد و نه محدودیت مکانی که این دو جزو بهترین مزایای تبلیغات پیامکی می باشند.

امروزه، داشتن تلفن همراه به یکی از نیازهای ضروری تبدیل شده است و تقریباً همه‌ی افراد یک گوشی تلفن همراه دارند. قابلیت‌های بی‌شماری در یک سامانه پیامکی وجود دارد. شاید شما خیلی کارکردهای دیگری هم علاوه بر مطالبی که من در بالا گفتم بتوانید برای سامانه ایجاد کنید. به تدریج هرچه بیشتر از این سامانه استفاده کنید، بیشتر با مزایای آن و پتانسیل‌های بالقوه‌ای که در این سامانه وجود دارد برای تبلیغ آموزشگاه خود آشنا می‌شوید.

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما، روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن ۰۲۱۶۳۴۰۴ تماس بگیرید.

 

 

ادامه مطلب را بخوانید »

کاربرد سامانه پیامک

مزایا و کاربردهای پیامک برای آژانس های هواپیمایی

بازاریابی پیامکی برای شبکه‌های اجتماعی

پیش از آنکه صحبتی کنیم، پیشنهاد می‌کنیم مکالمه زیر را مطالعه کنید:

خانم رضوی: آقا تروخدا بگید این طیاره‌تون قراره کِی پرواز کنه؟ به خدا من کار و زندگیمو ول کردم که به این پرواز برسم! بیمارستان بودم جونِ بچه‌ام.

 

پذیرش فرودگاه: از شما معذرت می‌خوام سرکارِ خانم. اما جسارتاً شما پیامک تاخیر پروازتون را دریافت نکردید؟

 

خانم رضوی: نه! معلومه که نه. شما از کجا شماره‌ی منو دارید مگه؟

 

پذیرش فرودگاه: از توی فرم‌تون دیگه خانم محترم. اون قسمتی که نوشته بود در صورت تمایل به پیوستن به خبرنامه‌ی پیامکی شماره‌ی خود را یادداشت کنید.

 

خانم رضوی: ای وا! نه من که شمارمو ننوشتم. اگه همچین اس‌ام‌اسی دیده بودم که الان جلوی شما نایستاده بودم و غر بزنم. خب به کار و زندگیم می‌رسیدم. مگه برای این چیزا هم اس‌ام‌اس میدن؟ من ترسیدم شماره‌مو بزارم و کل روز برام پیامک تبلیغاتی بیاد!

(بیشتر…)

ادامه مطلب را بخوانید »

کاربرد سامانه پیامک, مرتبط

مزایا و کاربردهای پیامک برای کارواش ها

مزایا و کاربردهای پیامک برای کارواش ها

به نظر شما یک سامانه پیامکی می‌تواند به افزایش درآمد کارواش کمک کند؟

البته، چرا که نه! هر کسب‌و‌کاری در دایره‌ای از رقابت با سایر رقبا قرار دارد و همه به دنبال این هستند که سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهد. با این حال، در این رقابت چه چیز اهمیت مرکزی دارد؟ در یک کلمه، تبلیغات!

خب، مسلماً کارواش‌ها هم از این قضیه مستثنا نیستند. همانطور که می‌دانیم در عصر رسانه، هیچ کارواشی با پخش تراکت نمی‌تواند توفیق آنچنانی به دست آورد. امروزه سرنوشت کاغذهای بی‌گناه تبلیغاتی، سطل آشغال‌های بی‌رحم شهرداری است. به عبارتی دیگر نحوه‌ی نگاه به تبلیغات کارواش‌ هم نیاز به یک شست‌وشوی اساسی دارد.

ما در این مطلب به شما می‌آموزیم که چگونه استفاده از ‌سامانه پیامکی ملی پیامک، کامل‌ترین نتیجه‌ی تبلیغاتی را برایتان به همراه دارد. شما خواهید دید با استفاده از این سامانه، علاوه بر قابلیت‌های تبلیغاتی که در خود سامانه وجود دارد، از این طریق می‌توانید انواع دیگر تبلیغاتتان (مثلاً شبکه‌های اجتماعی) را هم پوشش دهید.

این مقاله در ۳ بخش برای شما تنظیم شده است که این سه بخش عبارتند از:

 • بهترین روش‌های تبلیغاتی برای کارواش‌ها: انتخاب روش تبلیغاتی، نیاز به دقت و بررسی زیاد دارد و هر تبلیغات موفقی، الزاماً برای کارواش شما جواب نمی‌دهد. ما ابتدا ۳ روش تبلیغاتی را که مناسب کارواش است، به شما معرفی می‌کنیم و در ادامه، پنل پیامکی ملی پیامک را برای کارواش شما پیشنهاد می‌دهیم.
 • ۴ دلیل اینکه چرا بازاریابی پیامکی برای کارواش ها مناسب است: در ادامه‌ی بخش قبلی، در این قسمت برایتان روشن می‌کنیم که چرا سامانه ملی پیامک را به شما پیشنهاد می‌کنیم و این سامانه چه مزیت‌های تبلیغاتی برای کارواش شما دارد.

 • کاربردهای سامانه پیامک برای کارواش چیست: پس از مطالعه دو بخش قبلی، در این قسمت بهترین روش‌های استفاده از سامانه پیامکی را برایتان شرح می‌دهیم و شما خواهید دانست که چگونه می‌توانید با استفاده از سامانه‌ی ملی‌پیامک به بهترین شکل، کارواش خود را معرفی کنید و مشتریان بیشتری جذب کنید.

اگر کارواش دارید یا در جست‌وجوی راه‌اندازی یک کارواش هستید، این مطلب برای شما بسیار مفید است.

بهترین روش‌های تبلیغاتی برای کارواش ها

در این قسمت از مقاله قصد داریم بهترین روش‌هایی که برای تبلیغ یک کارواش وجود دارد را به شما عزیزان معرفی کنیم.

بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی

قبل از اینکه در شبکه‌های اجتماعی صفحه‌ای برای خودتان باز کنید و مردم را از مطالب و عکس‌های تکراری بمباران کنید، مخاطبان خود را شناسایی کنید و ببینید آنها چگونه و از چه طریقی با کارواش شما در ارتباط هستند. سپس راه‌هایی برای تعامل با مخاطبان خود بیابید.

به موازات پیشرفت تکنولوژی و گسترش روزافزون رسانه‌های اجتماعی، مخاطبان شما نیز روزبه‌روز حرفه‌ای‌تر می‌شوند. صفحات مجازی شما آیینه‌ای از کیفیت کار شماست. مثلاً اگر یک صفحه اینستاگرام داشته باشید و هر روز ۱۰ عکس و متن تکراری بگذارید، این صفحه اینستاگرام هیچ سودی برای کسب‌وکار شما ندارد.

با این حال، اگر به محتوای مطالب خود دقت کنید، هوشمندانه عکس انتخاب کنید و بخشی از صفحه‌ی شما انعکاس بازخورد مخاطبانتان باشد، روزبه‌روز صفحه‌تان بیشتر دیده می‌شود و به مرور نام کارواش شما بر سر زبان‌ها می‌افتد. بنابرین با دقت بیشتری، شبکه‌های اجتماعی خود را راه‌اندازی کنید.

برای آگاهی از نحوۀ تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی به صفحۀ تبلیغات تلگرام اینستاگرام ما در سایت دیدوگرام مراجعه کنید.

تبلیغات شبکه های اجتماعی برای کارواش

بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی یا Content Marketing در واقع، نوعی از بازاریابی است که به فرایند تولید و به اشتراک‌گذاری محتوا می‌پردازد. اما چه نوع محتوایی؟ محتوایی که باعث حفظ مشتریان قبلی و بدست آوردن مشتریان جدید می‌شود، این محتوا و اطلاعات می‌تواند به انواع مختلفی چون اخبار تحلیلی، ویدئو، کتاب الکترونیکی، اینفوگرافی، مطالعه موردی، راهنما و دستورالعمل‌ها، سوالات و پاسخ، مقالات و تصاویر و… تولید و منتشر گردد.

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که از بازاریابی محتوا در چه مواردی می‌شود استفاده کرد؟ در هرجایی که چیزی از خودتان را با مخاطبان به اشتراک می‌گذارید. مثلاً می‌توانید تبلیغات خود را روی مطالب و محتوایی که در شبکه‌های اجتماعی می‌گذارید متمرکز کنید. محتوا اهمیت اساسی در تبلیغات شما دارد؛ حتی متن پیامک‌های تبلیغاتی که برای مخاطبان می‌فرستید هم به نوعی محتوا محسوب می‌شوند. بنابرین محتوای خود را به دقت انتخاب کنید.

برای تاثیر محتوا برایتان یک مثال می‌آوریم. فرض کنید روز خلوتی دارید و قصد دارید با یک پیامک حاوی تخفیف، مشتریان را به کارواش خود بکشانید.

محتوای اول: “فقط امروز فرصت دارید از تخفیف ۲۰% کارواش ما استفاده کنید.”

محتوای دوم: “ماشین شما کُنج پارکینگتان از فرط گرد و خاک، مجالِ نفس کشیدن ندارد. ۲۰% تخفیفِ امروز، بهترین فرصت است که او را نجات دهید و لذت استفاده از ماشین تمیزتان را نصیب خود کنید.”

برای خود شما کدام یک از این دو پیامک گیرایی بیشتری دارد؟ کدام پیامک بیشتر شما را ترغیب می‌کند که به کارواش مراجعه کنید؟

محتوای غیرتکراری و خلاقانه، احساسات مشتری شما را درگیر می‌کند. این احساساتِ مثبت هستند که در دنیای امروز، یک تبلیغ خوب را از تبلیغ بد متمایز می‌کند. مشتریان به محتواهای شما اهمیت می‌دهند، ذهن آنها محتوای مناسب و حرفه‌ای را تشخیص می‌دهد و ناخودآگاه به سمت کارواش شما سرازیر می‌شوند.

بازاریابی پیامکی

لطفاً در همین ابتدا، این تصور اشتباه را از ذهنتان بیرون کنید که بازاریابی پیامکی تنها مزاحمت برای مخاطبان ایجاد می‌کند و هیچ‌کس این پیامک‌ها را نمی‌خواند. اشتباه این تصور در کجاست؟

در حقیقت، قرار نیست برای همه پیامک تبلیغاتی بفرستید. در ادامه برای شما توضیح می‌دهیم که شما قرار است ابتدا لیستی را از مشتریان خود ایجاد کنید و اس‌ام‌اس‌های تبلیغاتی خود را فقط برای این لیست بفرستید.

به عبارت دیگر، شما در مرحله‌ی اول فقط مشتریان فعلی‌تان را تبدیل به مشتریان ثابت می‌کنید و آنها را به بهانه‌های مختلف به آن‌جا می‌کشانید. سپس، به مرور این لیست را زیاد می‌کنید و به طبیعتاً آن پیامک‌هایتان را هم برای مشتریان بیشتری ارسال می‌کنید.

در این میان گاهی هم می‌توانید یک پیشنهاد شگفت‌انگیز را با ارسال اس‌ام‌اس‌های انبوه برای مشتریان ناشناس بفرستید. البته بهتر است این کار را زیاد تکرار نکنید و بیشتر در محدوده و منطقه‌ی خودتان این تبلیغ را انجام دهید. بعد از مدت زمانی می‌بینید که به تدریج مشتریان شما زیاد شده‌اند و کلی مشتری دائم پیدا کردید.

بازاریابی پیامکی برای کارواش‌ها

۴ دلیل اینکه چرا بازاریابی پیامکی برای کارواش ها مناسب است؟

۱- آیا کسی هست که از موبایل استفاده نکند؟

بگذارید با این جمله شروع کنیم: براساس آمار انجام‌شده ۹۱% از بزرگسالان از تلفن‌همراه استفاده می‌کنند.

این آمار ساده، قدرت تبلیغات پیامکی را نشان می‌دهد. بنابراین پیامک‌های شما همیشه خوانده می‌شوند. کم‌هزینه بودن، سهولت در ارسال و زمان اندک، بازاریابی پیامکی را به ابزاری جادویی برای تبلیغات کارواش تبدیل کرده است. برای تبلیغات پیامکیِ کارواش خود چه نیاز دارید؟

به کمتر از ۱۰ دقیقه وقت، یک سیستم معمولی و هزینه‌ای که هربار به پنجاه هزار تومن هم نمی‌رسد! این آیتم هزینه را در ادامه کامل‌تر توضیح می‌دهیم.

۲- مشتریان ثابت سرمایه‌های تبلیغاتی شما هستند

شما ممکن است هزینه‌های تبلیغاتی زیادی برای جذب مشتریان جدید کرده باشید؛ در حالی که از یک مسئله خیلی مهم غافلید: پتانسیل مشتری‌های فعلی!

اما این مشتریان فعلی چه کاربردی دارند و چگونه می‌توانیم از پتانسیل آنها استفاده کنیم؟

شما برای تبلیغات پیامکی یک خبرنامه پیامکی ایجاد می‌کنید و در آن از مشتریان فعلی‌تان می‌خواهید که به خبرنامه‌ی پیامکی شما بپیوندند. سپس برای این مشتریان فعلی تخفیف‌ها و پیشنهادات هیجان‌انگیز می‌فرستید. مشتریان فعلی شما، تبدیل به مشتریان دائمی می‌شوند که مدام به شما مراجعه می‌کنند و کارواش شما را میان دوستان و آشناهایشان دهان به دهان تبلیغ می‌کنند.

به تدریج مشتریان شما، زیادتر و مشترکین خبرنامه‌تان افزایش می‌یابد. در حقیقت، شما زنجیره‌ای از مشتریان‌تان را ایجاد کرده‌اید که دانه‌هایش از همه سمت در حال افزایش است.

اهمیت مشتریان ثابت در تبلیغات کارواش

۳- کم هزینه بودن ارسال پیامک و سود تضمینی

شما عموماً به دو روش از سرویس پیامک استفاده می‌کنید:

روش اول “ارسال‌های عمومی” هستند، مثلاً ارسال در منطقه‌ای که کارواش شما قرار دارد. در این روش، شما برای تعدادهای بالا ارسال را انجام می‌دهید. اما حتی در این ارسال بالا هم هزینه‌ی شما نسبت به سایر فرم‌های تبلیغاتی بسیار اندک است.

هر پیامک چیزی حدود ۱۰ تومان برای شما هزینه دارد. بنابرین اگر شما برای ۵۰۰۰ نفر از اهالی منطقه‌تان پیامکی را که حاوی پیشنهادی وسوسه‌برانگیز است ارسال کنید، هزینه‌ی تلیغات شما چیزی حدود ۵۰ هزار تومن می‌شود. با این‌حساب اگر فقط ۱۰ نفر با پیامک به شما مراجعه کنند، بازگشت هزینه و سود تبلیغات شما تضمین شده است.

روش دوم “ارسال برای مشترکین” است؛ منظور، مشترکینی که به خبرنامه‌ی پیامکی شما پیوسته‌اند. در این روش هزینه‌ی شما خیلی کمتر می‌شود. برای مثال اگر شما پیشنهاد خود را برای ۱۰۰ نفر از مشترکین خبرنامه ارسال کنید هزینه‌ی شما چیزی حدود هزار تومن می‌شود.

آیا لازم است بگوییم که حتی اگر یک نفر به شما مراجعه کند، کاملاً سود کرده‌اید؟

۴- شما هر لحظه‌ای که اراده می‌کنید می‌توانید تبلیغات‌تان را شروع کنید

مزیت دیگر پیامک، این است که بلافاصله بعد از ارسال، توسط مخاطب دریافت می‌شود و این یعنی شما می‌توانید در زمان‌های خلوت نیز مشتریان را به کارواش خود سرازیر کنید. کافی است یک پیشنهاد خوب پیامکی برایشان ارسال کنید و انگیزه‌ی لازم را برای کارواش آمدن به آنها بدهید.

آمار نشان می‌دهد که بیش از ۹۰% پیامک‌ها ظرف چند دقیقه خوانده می‌شوند، پس، حتی این نگرانی هم وجود ندارد که پیامک شما خوانده نشود.

کاربردهای سامانه پیامک برای کارواش چیست؟

پیشنهادی که نمی‌توان آن را رد کرد

هیچ‌چیز مانند یک پیامک دلنشین نمی‌تواند رضایت مشتریان را در طولانی مدت حفظ کند. سعی کنید یک پیشنهاد فوق‌العاده را از طریق پیامک برای مشتریان خود ارسال کنید. قبل از ارسال پیامک حاوی پیشنهاد ویژه از خودتان بپرسید آیا این پیامک به انداره کافی در مشتریان اشتیاق ایجاد می‌کند؟

اگر در این مورد تردید دارید آن پیامک را ارسال نکنید. به همه جوانب پیشنهاد خود فکر کنید، ببینید که اگر خودتان جای مشتریان بودید از این پیشنهاد استقبال می‌کردید؟ پس از بررسی لازم پیامک خود را ارسال کنید، می‌بینید با چه سرعتی از پیشنهاد شما استقبال می‌شود.

استفاده از پیشنهادات ویژه برای تبلیغات کارواش ها

کوپن های تخفیف پیامکی

شما با ارسال کوپن‌های تبلیغاتی، هر از چندگاهی به یاد مشتریان می‌آورید که چقدر ماشینشان کثیف است و مدت‌هاست به کارواش شما مراجعه نکرده‌اند. در پس این فکر، نام کارواش شماست که در ذهن آنها تکرار می‌شود.

در حقیقت، جایگاه نام شما برای مشتریان ناخودآگاه تثبیت می‌شود. راز مشتریان ثابت در همین تکرارهای مکررِ نام کارواش شماست. با ارسال یک تخفیف هیجان‌انگیز، آنها را دوباره به کارواش خود دعوت کنید و ماشین‌های بیچاره‌شان را از این حجم گرد و غبار نجات دهید. این تخفیف‌ها، خوراک وقت‌های خلوت کارواش‌ شماست.

در این زمان‌ها با یک پیامک تخفیف مشتریان خود را به سمت کارواش خود سرازیر کنید.

پیامک های تخفیف برای تبلیغات کارواش‌ها

پیامک های یادآوری و اطلاعیه های ویژه

سامانه ارسال پیامک کاربردهای بسیار دیگری نیز دارد. با استفاده از ارسال اس‌ام‌اس می‌توانید نکات بسیاری را به مشتریان خود یادآوری کنید. این نوع پیامک‌ها وجود کارواش شما را به مشتریان یادآوری می‌کند و آنها را ترغیب می‌کند که به کارواش شما سر بزنند.

همچنین از پنل اس‌ام‌اس می‌توان برای ارسال اطلاعیه‌ها و اخبار جدید به مشتریان استفاده کرد. اگر تغییراتی را در کارواش خود بوجود آورده‌اید، اگر نرخ قیمت‌های خود را تغییر داده‌اید، اگر سرویس جدیدی را راه اندازی کرده‌اید، می‌توانید با ارسال یک اس‌ام‌اس مشتریان خود را از این موضوع آگاه سازید.

همچنین شما می‌توانید مشتریان خود را از وضعیت آب و هوایی آگاه کنید و از آنها بخواهید تا پس از روزهای بارانی یا برفی با تخفیف ویژه‌ای به کارواش شما بیایند.

پیامک‌های اطلاع رسانی برای تبلیغات کارواش

نتیجه‌گیری

بازاریابی پیامکی ابزاری بسیار مناسب جهت ارائه بهترین خدمات به مشتریان است. بازاریابی پیامکی می تواند به راحتی، کارواش کوچکی را به یکی از معروفترین کارواش‌های شهر تبدیل کند. در آینده، مطمئناً شاهد استفاده‌های جدید و خلاقانه‌ای از سامانه ارسال پیامک توسط کارواش ها خواهیم بود.

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما، روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن ۰۲۱۶۳۴۰۴ تماس بگیرید.

 

ادامه مطلب را بخوانید »

کاربرد سامانه پیامک

مزایا و کاربردهای پیامک برای مهد کودک ها

مزایای پیامک برای آرایشگاه‌ها

قرن بیست‌و‌یکم را قرن کودک معرفی کرده‌اند؛ قرنی که دولت‌های مختلف با توجه به فرهنگ‌های خودشان، سعی می‌کنند نگاهی تازه و سرمایه‌گذاری هدفمندی را در حوزه‌ی کودک داشته‌باشند.

مهدکودک ها، اولین فضاهای جمعی هستند که کودکان در آن پا می‌گذارند. در حقیقت، نخستین حضور گروهی یک کودک در مهدکودک اتفاق می‌افتد. امروزه از آنجا که خانواده‌ها، اهمیت رشد و پرورش کودک را دریافته‌اند، برای “مهدکودک” اهمیت مضاعفی قائلند.

آیا پسرم در مهدکودک به خوبی پیشرفت می‌کند؟“، “کارهایش را به نحو احسن انجام می‌دهد؟“، “نکند دخترم مهدکودک را هم مثل خانه به هم می‌ریزد و همه را از دست خودش عاصی می‌کند؟“، ” آیا پسرم با فضای مهدکودک کنار آمده و آنجا احساس راحتی می‌کند؟

سوالاتی از این دست ذهن هر مادری را در طول روز به خود مشغول می‌کند تا جایی که برای مادران (به خصوص مادرانِ حساس‌تر) بخشی از مهم‌ترین دغدغه‌های روزانه است. برای تبلیغات مهدکودک چه راهی بهتر از این وجود دارد که دغدغه‌های مادر برطرف شود؟ چه راهی وجود دارد که بتوان به یک مادرِ نگران از بابت خدمات مهدکودک و فرزندش اطمینان خاطر داد؟

ما یک پاسخ خیلی راحت داریم، با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی! وقتی مادران بدانند روزانه در مهدکودک چه برنامه‌هایی اجرا می‌شود، کودکشان در کدام زمینه پیشرفت می‌کند و نقاط ضعف او کدام قسمت است دیگر آنچنان نگران کودکانشان نخواهند بود، اما این آگاهی چگونه اتفاق می‌افتد؟ خیلی راحت با ارسال پیامک از طریق سامانه پیامکی ملی‌پیامک.

می‌دانید که تبلیغات، بازاریابی یا به طور کلی ارتباط با مشتریان روش‌های متعددی دارد، اما ما در این مقاله برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم. اگر مهدکودک دارید یا در جست‌وجوی راه‌اندازی یک مهدکودک هستید مطلب ما را به دقت بخوانید. در این مقاله، بهترین راه‌های تبلیغاتی را برای مهدکودک شما معرفی می‌کنیم و سپس توضیح می‌دهیم ایجاد یک سامانه‌ی پیامکی چگونه در کسب‌وکار شما تاثیر شدیداً مثبتی دارد.

انواع روش‌های تبلیغات و بازاریابی برای مهد کودک ها

در این مقاله قصد داریم، روش‌های تبلیغات و بازاریابی نوینی را که می‌توانید برای مهد کودک خود استفاده کنید را به شما عزیزان معرفی کنیم.

بازاریابی شبکه های اجتماعی برای مهد کودک ها

انسان‌ موجودی اجتماعی است و همواره سعی می‌کند در تصمیم‌گیری‌های خود از تجربه‌ی معاشرتش با دیگران استفاده کند. “ما هر روز از خودمان می‌پرسیم آیا این فضا مناسب است؟”، ” آیا می‌توانم با فلانی در یک مکان کار کنم؟”، ” آیا این فرد قابل اعتماد است؟”، ” آیا قیمت آن رستوران به نسبت کیفیت‌اش مناسب است؟”

شبکه‌های اجتماعی، معادل آنلاین این ارتباطات هستند و به علت تعاملی که با مخاطبان برقرار می‌کنند از اهمیت ویژه‌ای در بازاریابی برخوردار هستند. با این حال عده‌ی زیادی از پیچیدگی شبکه‌های اجتماعی اطلاعی ندارند. فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، تنها به توییت کردن و پُست گذاشتن در فیسبوک محدود نمی‌شود. شما باید در شبکه‌های اجتماعی، جنبش ایجاد کرده و صدای برند خود را به گوش مشتریان برسانید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تبلیغات تلگرام و اینستاگرام به سایت ما در دیدوگرام مراجعه کنید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی برای مهدکودک

امروزه تقریباً تمامی جوانان تلفن همراه هوشمند دارند و عضو حداقل یک شبکه اجتماعی هستند. خب، پس چرا در شبکه های اجتماعی مهد کودک خود را معرفی نکنید؟ مگر مشتریان شما افرادی به جز جوانان تازه مزدوج هستند؟ شما می‌توانید در شبکه اجتماعی خود به خوبی مادران و پدران را با محیط مهد کودک، مربیان، برنامه‌های آموزشی و تفریحی خود آشنا کنید؟

مطمئن باشید بازاریابی در شبکه های اجتماعی، حتماً به کسب و کار مهد کودک شما کمک خواهد کرد.

بازاریابی محتوایی برای مهد کودک ها

محتوا به هر چیزی می‌گویند که پیامی را به مخاطب می‌رساند. بازاریابی محتوا، در واقع راهکاری برای جذب مشتری و فروش محصولات از طریق ایجاد محتوای ارزشمند، مفهوم و مرتبط می‌باشد. این تعریف بازاریابی‌ای است که حول محور “تولید محتوا” می‌گردد. حال، محتوای شما می‌تواند از طریق روش های مختلفی به گوش مخاطب برسد: از پیامک گرفته تا شبکه اینستاگرام! در هر صورت آنچه مهم است، پیامی است که شما به مخاطب عرضه می‌کنید.

بازاریابی محتوا نباید به گونه‌ای باشد که برای مخاطبان این تصور پیش بیاید که شما فقط در فکر تبلیغ مهدکودک خود هستید، بلکه باید این‌طور به نظر برسد که برای بالا بردن سطح اطلاعات و آگاهی آنان، محتوایی را در اختیارشان قرار می‌دهید. در بازاریابی محتوا شما ابتدا مخاطبان خود را مشخص می‌کنید و با انتشار محتوای مناسب (محتوایی که فکر می کنید بر روی آنها تاثیر می‌گذارد)، آنها را به سمت مهدکودک خود جذب می‌‎کنید.

بازاریابی پیامکی برای مهد کودک ها

یک تصور غلط در مورد بازاریابی پیامکی وجود دارد و آن هم این است که در بازاریابی پیامکی باید روزانه مسیج‌های تکراری و کلیشه‌ای برای تمام اهالی شهر فرستاد. به همین دلیل است که برخی، این روش تبلیغات را ناکارآمد و بی‌فایده می‌دانند؛ زیرا همه از این حجم پیامک‌های تبلیغاتی شکایت دارند. ما به شما می گوییم چنین نیست و این رایج‌ترین اشتباه درمورد بازاریابی پیامکی است. اما اگر چنین نیست، پس بازاریابی پیامکی به چه معناست؟

در بازاریابی پیامکی به جای “ارسال پیامک‌های بی‌هدف به مخاطبان ناشناس“، شما لیستی از مشتریان خود تهیه کرده و پیامک‌های خود را برای این لیست می‌فرستید. سپس به تدریج و به موازات افزایش مشتریانتان، این لیست را هم گسترش می‌دهید. بنابرین هیچکس از پیامک‌های شما کلافه نخواهد شد.

همچنین، سرویس های پیامکی این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند تا بر اساس سن، جنسیت و منطقه به دیگران پیامک ارسال کنید. به این ترتیب، شما می‌توانید برای ساکنین محله مهد کودک خود پیامک ارسال کنید؛ آن دسته از ساکنین بین ۲۵ تا ۴۰ سال که حدس می‌زنید کودکی خردسال در خانه دارند.

در ادامه این مسئله را برایتان شفاف‌تر توضیح می‌دهم.

چرا بازاریابی پیامکی مناسب مهد کودک هاست؟

اما چرا بازاریابی پیامکی برای مهدکودک‌ها کاربرد دارد؟ تمام مادران نگران کودکانشان هستند؛ به خصوص اگر شاغل باشند. مهم‌ترین نکته‌ی سامانه پیامکی ارتباط لحظه‌ای است که از طریق پیامک میان مادران و مهدکودک برقرار می‌شود.

امروزه مهدکودک‌های فراوانی در گوشه کنار کوچه‌ خیابان‌ها دیده می‌شود و هر کدام انواع اقسام امکانات را دارند. شما با معرفی پنل پیامکی خود یک امکان خیلی مطمئن به مهدکودک خود افزوده‌اید و با برطرف کردن نگرانی مادران، نظر والدین بیشتری را برای ثبت‌نام در مهدکودک خود جذب کرده‌اید. اما این بازاریابی پیامکی دیگر چه مزیت‌هایی دارد که ما اینچنین روی آن تاکید داریم؟

سرعت بالای ارسال

ارسال پیامک تبلیغاتی، در مقایسه با سایر روش‌های بازاریابی مبتنی بر وب، به زمان زیادی نیاز ندارد. تنها کافیست که درباره متن پیامک خود تصمیم بگیرید، در کمتر از یک دقیقه آن را تایپ و در کمتر از ۱۰ ثانیه آن را به مشتریان خود ارسال کنید.

همچنین، در تبلیغات پیامکی این امکان را دارید تا با ارسال چند نوع پیامک تبلیغاتی متفاوت، میزان اثرگذاری هر یک از متون را بسنجید. در حقیقت، پس از مدت زمانی کوتاه و با آزمون و خطا خواهید فهمید که کدام یک از پیامک‌های ارسالی‌تان نتیجه بهتری برایتان به دنبال خواهد داشت و طیف وسیع‌تری از مخاطبان را جذب می‌کند.

به این ترتیب شما می‌توانید پیشنهاد جذابی را تهیه کرده و تنها با فشار دادن یک دکمه، پیامک خود را به هزاران نفر ارسال کنید. پیامک شما در مدت کوتاهی به دست تمام مخاطبان شما رسیده و خوانده می‌شود.

جامعه آماری بسیار بالای استفاده‌کنندگان موبایل

بر اساس تحقیقات انجام‌شده در سال ۲۰۱۴ در بریتانیا، حدود ۹۳% از بزرگ‌سالان از تلفن همراه استفاده می‌کنند و ۷۲% از آنها نیز به گوشی‌های هوشمند دسترسی دارند. از سوی دیگر یکی از اصول پایه در بازاریابی، آگاهی از علاقه مشتریان و عادت‌های آن‌هاست. به این ترتیب، تبلیغات پیامکی راهی ساده، آزموده شده و با قدمت زیاد برای ارتباط با مشتریانی است که به تلفن‌های همراه خود بیش از هر چیزی توجه می‌کنند.

شاید بگویید خب، این آمار مربوط به بریتانیا است و به ایران چه ارتباطی دارد؟ خب، باید به شما بگوییم در ایران نیز وضعیت تقریباً مشابه است. ایرانیان نیز به شکلی گسترده از تلفن همراه استفاده می‌کنند و خب، هر کس هم که تلفن همراه دارد از خدمات پیامکی استفاده می‌کند.

استفاده گسترده از پیامک

تحویل و مشاهده سریع

پیامک در مدت زمان کمی به دست گیرندگان می‌رسد. بر اساس آمارهای منتشر شده، میانگین زمانِ تحویل پیامک به تلفن‌های همراه کمتر از ۱۰ ثانیه است.

از سوی دیگر، داده‌های محققان نشان می‌دهد که ۶۲% از کاربران گوشی‌های هوشمند، پس از بیدار شدن از خواب تلفن‌ همراه خود را بررسی می‌کنند و ۷۹% از آنها، زمانی در حدود ۱۵ دقیقه را به این کار اختصاص می‌دهند و به احتمال قوی، صندوق پیام خود را نیز چک می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید مطمئن باشید که پیامک‌های شما حتماً به مشتریانتان خواهد رسید.

هزینه‌ی پایین تبلیغات پیامکی

در مقایسه با بسیاری از روش‌های تبلیغاتی، تبلیغات پیامکی هم از هزینه کمتری برخوردار است و هم برای کسب‌وکارهای محلی مانند مهدکودک‌ها، نتایج قابل قبولی را ارائه می‌دهد. شما با ارسال یک پیامک در محدوده‌ی مهدکودک خود به‌راحتی می‌توانید خود را به اهالی آن منطقه معرفی کنید. همچنین، اگر شما تمام جلسات و برنامه‌هایتان را از طریق پیامک ارسال کنید دیگر هزینه‌ی تلفن نخواهید داشت.

تبلیغات پیامکی نه تنها به بودجه زیادی نیاز ندارد، بلکه اگر به درستی انجام شوند به‌سرعت شاهد بازگشت سرمایه خواهید بود. ارزان قیمت بودن تبلیغات پیامکی نباید شما را در رابطه با نتایج حاصل از آن به اشتباه بیاندازد. پیامک‌های تبلیغاتی با نرخ باز شدن (دیده شدن) ۹۸% چیزی نیست که به راحتی بتوان از کنار آن گذشت یا روشی دیگر را جایگزین آن کرد.

همچنین، در تبلیغات پیامکی شما می‌توانید با مبلغ بسیار کمی، تعداد بسیاری از مشتریان خود را هدف قرار دهید.

برای مثال، اگر شما برای هزار نفر یک پیامک تبلیغاتی ارسال کنید، هزینه‌ی تبلیغاتتان تنها ۱۰ هزار تومن می‌شود (هزینه‌ی هر پیامک حدود ۱۰ تومن است). حاا تصور کنید از میان آن هزار نفر، ده نفر ترغیب شوند که به مهدکودک شما بیایند و از این ۱۰ نفر یک نفر در مهدکودتان ثبت نام کند، کاملاً به صرفه نیست؟ آیا سود نکرده‌اید؟

کاربردهای سامانه پیامک برای مهدکودک شما چیست؟

شما می‌توانید از پنل اس ام اس خود استفاده های متعددی داشته باشید. در ادامه، برخی از این کاربردهای سامانه پیامک برای مهد کودک ها را برایتان نام می‌برم. شما هم می‌توانید با کمی خلاقیت، کاربردهایی را به این فهرست اضافه کنید.

به اشتراک گذاری اطلاعات

هر پدر و مادری نگران فرزندش است. شما با برطرف کردن نگرانی والدین کمک بسیار بزرگی به کسب‌وکار خود کرده‌اید. با این حال، چگونه می‌توانید نگرانی والدین را برطرف کنید؟ از چه طریقی می‌توانید والدین را از برنامه‌های مهدکودک مطلع کنید؟ چگونه می‌توانید وضعیت کودکان را به والدین اطلاع بدهید و آنها را از آخرین پیشرفت‌های کودکانشان باخبر کنید؟

خب، ساده است. با ارسال یک پیامک! با اشتراک‌گذاری این اطلاعات با والدین می‌توانید اعتماد آنها را نسبت به سیستم آموزشی خود به دست آورید و به آنها ثابت کنید کودکانشان در محیطی آرام و مناسب قرار دارند.

کاربردهای سامانه پیامک برای مهدکودک ها

 

اطلاعیه ها

اگر اتفاقی غیر قابل پیش بینی برای مهدکودک رخ داده که مجبور هستید برای یک روز آن را تعطیل نمایید“، “اگر والدین قرار است شهریه را ماهانه و در تاریخ‌های مشخصی بدهند” و برای تمام چیزهایی از این قبیل با استفاده از پیامک می‌توانید والدین کودکان را از پیش مطلع سازید.

این اطلاع‌رسانی واقعاً برای والدین سودمند است، به خصوص برای والدینی که کارمند هستند. آنها می‌توانند از یک روز قبل برای خود برنامه‌ریزی کنند. شاید ممکن است فکر کنید چه احتیاجی به انجام این کار است؟ باید بدانید که فرق یک مهد کودک خوب با دیگر مهد کودک‌ها در همین جزییات و برنامه‌ریزی هاست.

اگر اطلاع‌رسانی شما بابت تسویه حساب یا اعلام بدهی والدین باشد، با استفاده از گزینه‌ی “ارسال هوشمند” می‌توانید پیامکی همراه با نام، نام خانوادگی و میزان بدهی متغیر هر یک از والدین به راحتی ارسال کنید.

کاربردهای سامانه پیامک

وقایع و رویدادها

اگر قصد دارید که برای کودکان برنامه‌ی رویداد خاصی (برای مثال رویدادی به مناسبت هفته کودک) برگزار کنید، با استفاده از سامانه پیامک می‌توانید والدین را از این موضوع مطلع کنید. این کار نه تنها وقت شما را تلف نمی کند، بلکه مهد کودک شما را در نظر والدین کودکان برجسته می‌سازد.

همچنین، توسط سامانه ملی پیامک می‌توانید مناسبت‌های خاص مثلاً اعیاد و روزهای خاص را به والدین تبریک بگویید.

کاربردهای سامانه پیامکی برای مهدکودک‌ها

کوپن‌ها و تخفیفات

شما می‌توانید با ارسال اس‌ام‌اس به مشتریان تخفیفات ویژه‌ای را به ایشان ارائه دهید. اگر به دنبال این هستید که مشتریان جدیدی برای مهدکودک خود در نظر بگیرید، می‌توانید به آنها پیشنهادات خوبی بدهید. مثلاً از آنها بخواهید که یک روز به صورت رایگان همراه با کودکشان به شما مراجعه نمایند تابا محیط مهد کودک شما آشنا شوند. این استراتژی‌ در طولانی مدت می‌تواند نام مهدکودک شما را بر سر زبان‌ها بیاندازند.

پیامک های تخفیف برای تبلیغ مهدکودک

نظرسنجی

تحقیقات نشان می‌دهد که ۳۱% از مخاطبان با استفاده از گوشی‌های هوشمند به نظرسنجی‌های پیامکی پاسخ می‌دهند. شما می‌توانید در مورد کیفیت تمام خدماتی که ارائه می‌دهید، نظرسنجی کنید.

تحلیل نتایج نظرسنجی باعث می‌شود کیفیت سرویس‌های خود را بهبود ببخشید و نواقص کار خود را برطرف کنید. همچنین، می‌توانید مربیان محبوب مهدکودک را شناسایی کنید و تشویق کنید. بر اساسِ برآوردها میانگین زمان پاسخ مشتریان به نظرسنجی‌های پیامکی کمتر از ۶ دقیقه است.

این امکان برای ارائه خدمات مطلوب به مشتریان مفید است.

نظرسنجی در تبلیغات پیامکی مهدکودک ها

ارتباط مستقیم با مخاطب

بسیاری از ما بدون گوشی تلفن همراه از خانه خارج نمی‌شویم. در حقیقت موبایل به طور دائم در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه‌روز همراه ماست. به جز گفتگوی مستقیم هیچ راه ارتباطی را پیدا نخواهید کرد که به اندازه تبلیغات پیامکی با مخاطبان مستقیماً در تعامل باشد.

چگونه برای مهد کودک خود یک خبرنامه پیامکی ایجاد کنیم؟

در اینجا می‌خواهیم بررسی کنیم که چگونه یک لیست مشترکین را جمع آوری کنیم:

کلمۀ کلیدی و خط اختصاصی

در اولین قدم باید یک خط اختصاصی برای مهد کودک خود تهیه کنید. اگر نمی‌دانید چه خطوط پیامکی چه تفاوتی با یکدیگر دارند، پیشنهاد می‌کنیم مقاله تفاوت خطوط پیامکی را مطالعه کنید.

در قدم بعدی، باید یک کلمۀ کلیدی را برای خود ثبت کنید. مشتریان می‌توانند با استفاده از این کلمۀ کلیدی به اشتراک شما بپیوندند. این کلمه می‌تواند نمایانگر مهدکودک شما باشد. اما بهتر است یک کلمۀ ساده و جذاب انتخاب کنید (یا حتی برای راحتی بیشترِ مشتری یک عدد را به عنوان کلمۀ کلیدی خود برگزینید).

برای مثال، اگر که نام مهدکودک شما “مهدکودک البرز” است، یک کلمه مثل “البرز” یا “پیامک” برای شما مناسب خواهد بود. پس از تنظیم این کلمۀ کلیدی کافی است از مشتریان خود بخواهید آن را به خط اختصاصی شما ارسال کنند.

خبرنامه پیامکی

خبرنامه پیامکی مهد کودک خود را به چه شکل تبلیغ کنیم؟

برای اینکه بیشترین بازخورد را نسبت به بازاریابی پیامکی داشته باشید، باید در هر جایی که می‌توانید به تبلیغ خبرنامۀ خود بپردازید. پس سعی کنید در تمام تبلیغات خود از مشتری دعوت کنید تا به اشتراک پیامکی شما بپیوندند. در ادامه لیست آیتم‌هایی که می‌توانید در آن به تبلیغ خبرنامه‌ی پیامکی خود بپردازید را برایتان آورده‌ایم.

 • هنگام مراجعه والدین شماره تلفن همراه آن‌ها را بگیرید و از آنها بخواهید به خبرنامه شما بپیوندند.
 • می‌توانید یک بار یک ارسال انبوه در منطقه خود انجام دهید و در آن ارسال انبوه از گیرندگان بخواهید که در صورت تمایل به خبرنامه‌ی شما بپیوندند.
 • در شبکه‌های اجتماعی‌، خبرنامه‌ی پیامکی‌تان را معرفی کنید و از مزایای آن بگویید.
 • در فضایی نزدیک ورودی مهد کودک روی کاغذی شماره تلفن خبرنامه‌تان را بگذارید و در آن از مراجعین بخواهید در صورت تمایل در خبرنامه‌ی شما عضو شوند. به عبارت دیگر هر کس وارد فضای شما می‌شود باید بتواند این کاغذ را به راحتی ببیند.

نتیجه‌گیری

بازاریابی پیامکی ابزار ارتباطی فوق‌العاده‌ای برای مهد کودک ها به‌شمار می‌آید. مطمئناً داشتن یک سامانه پیامک به تنهایی نمی‌تواند مشتریان زیادی را به سمت کسب و کار شما روانه کند. به طور خلاصه، باید به شما بگوییم که بازاریابی پیامکی نیز مانند دیگر روش‌های بازاریابی، به تنهایی کسب و کار شما را متحول نخواهد کرد. شما باید بتوانید از بازاریابی پیامکی در کنار دیگر روش‌های تبلیغاتی خود استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را دریافت کنید.

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما، روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن ۰۲۱۶۳۴۰۴ تماس بگیرید.

ادامه مطلب را بخوانید »

123456...»
خرید پنل اس ام اس در کمتر از چند دقیقه پنل اس ام اس