بازاریابی پیامکی می‌تواند موثر باشد!

روش‌های درست استفاده از پیامک تبلیغاتی و خدماتی را یاد بگیرید

اگر با روش های درست به بازاریابی پیامکی بپردازید، نه تنها مزاحم مشتری نیستید، که برای او مفید هم خواهید بود. چگونه؟ در مطالب وبلاگ ما خواهید فهمید.

خرید سامانه پیامکی
همین الان، برای مشاوره رایگان تماس بگیرید: 021-63404
شما اینجا هستید > وبلاگ ملی پیامک > راهکار پیامکی

راهکار پیامکی

راهکار پیامکی, کاربرد سامانه پیامک

بررسی یک نمونه موردی تبلیغات پیامکی برای وکیلان و موسسه‌های حقوقی

بررسی یک نمونه موردی

روزانه در سراسر شهر با هزاران تصادف مواجهیم. احتمالا اگر حوالی شما هم تصادفی اتفاق افتاده باشد دیده‌اید که چطور مردم به یک صحنه‌ی تصادف هجوم می‌آورند. آن وقت است که همه برای خودشان یک‌پا کارشناس می‌شوند و باید در محل نظرات کارشناسانه خود را ابراز کنند، راهنمایی می‌کنند و تازه جالبی داستان هم از اینجاست که هر کس هم برای خودش یک نظری دارد که خلاف نظر آن یکی است. در این میان به آن راننده‌ی بخت‌برگشته فکر کنید که علاوه بر آن حجم استرسی که از تصادف بر او وارد شده است، تازه باید به این حرف‌هایی که مثل باد از هر طرف بر او می‌وزند هم گوش بدهد و تصمیم بگیرد.

این جور وقت‌ها هر کس از خدایش است که یک راهنمای حرفه‌ای و آشنا با قوانین و مقررات با اسب سفید سر صحنه برسد و راهنمایی کند. شما این داستان را همینجا نگه دارید تا برایتان بگویم که ادوارد برنشتاین که یک وکیل عمومی دادگستری بود، چگونه یک کمپین خلاقانه تبلیغاتی به راه انداخت و از این استرس‌های هر روزه خیابان‌ها به نحو احسن استفاده کرد.

در ادامه کمپین تبلیغاتی ادوارد ام برنشتاین (Edward M. Bernstein) را بررسی می‌کنم که در سال ۱۹۹۷ در ایالت نوادا در آمریکا غوغا به‌پا کرد.

ادوارد‌ ام برنشتاین کیست؟

اد برنشتاین یکی از مطرح‌ترین چهره‌ها در ایالت نوادا (Nevada) است. او یکی از اولین وکیل‌مدافعان شخصی در ایالات متحده بود. اولین تبلیغات محلی روی بیلبوردهای شهر از آن اد برنشتاین است. بعدها او به عنوان قاضی جایگزین در دادگاه شهرداری لاس‌وگاس و یکی دیگر از شهرهای شمالی ایالت نوادا منصوب شد. در سال ۲۰۰۰ او یکی از کاندیدهای دموکراسی‌خواه برای مجلس سنای ایالات متحده آمریکا بود.

یکی از مهم‌ترین دستاوردهای آقای برنشتاین برنامه‌ی شوی تلویزیونی او بود که خیلی ساده “شوی اد برنشتاین” نامگذاری شده بود. او بیش از ۲۵ سال این شو را در تلویزیون پخش می‌کرد که به طولانی‌ترین شوی تلویزیونی در تاریخ نوادا تبدیل شد که هر شنبه ساعت ۴ بعدازظهر به روی آنتن می‌رفت.

sms-marketing-of-ed

وبسایت اد برنشتاین

و اما داستان تبلیغات اد برنشتاین

اد برنشتاین در برنامه‌ی تلویزیونی خود یک امکان ویژه تعریف کرد. او به تمام کسانی که دچار سانحه‌ی تصادفات خیابانی شده بودند و در شرایط اضطراری و اورژانسی قرار داشتند، این امکان را داد که برای راهنمایی و مشاوره بتوانند برای او یک پیامک بفرستند و از او راهنمایی بگیرند. هر کس در هرکجای شهر دچار سانحه تصادف می‌شد می‌توانست یک پیامک برای شماره‌ی ۲۴۰۰۰ ارسال کنند تا تیم اد برنشتتاین و همکاران به آنها مشاوره بدهند.

به شماره‌ی پیامک او دقت کنید: ۲۴۰۰۰ خیلی رند است و کاملا در ذهن می‌ماند. اد برنشتاین حسابی به همه جای کار فکر کرده بود. آنقدری که در نظر داشت که در شرایط تنش‌زای یک تصادف شماره‌اش آنقدری سرراست باشد که بی‌درنگ به ذهن آدم‌ها متبادر شود. او این شماره تلفن را در وب‌سایت و برنامه‌ی تلویزیونی‌اش تبلیغ کرد. اگر به وب‌سایت او مراجعه کنید: https://edbernstein.com  ، ویدیویی را می‌بینید که او در آن توضیح می‌دهد که چگونه در طی ۳۰ سال به میلیون‌ها آدمی که تصادف کرده بودند، راهنمایی و مشاوره داده است

او چیزی حدود ۵۰ هزاردلار برای تبلیغات پیامکی خود هزینه کرد. عنوان تبلیغ او چنین چیزی بود:

اگر شما در لاس وگاس دچار سانحه‌ی تصادف شدید و نیاز داشتید با یک متخصص آگاه در این زمینه مشورت کنید، تیم اد برنشتاین و همکاران آماده پاسخگویی به شما هستند. فقط یک پیامک برای ۲۴۰۰۰ ارسال کنید تا شما را راهنمایی کنیم.

پس از آن او میلیون ها دلار درآمد از همین تبلیغات پیامکی خود کسب کرد، چرا که اکثر کسانی که برای او پیامک می‌فرستادند و از او راهنمایی می‌خواستند در نهایت با او قرارداد وکالت می‌بستند.

اد برنشتاین چگونه اس‌ام‌اس می‌فرستاد

وقتی شما به شماره ی سرراست ۲۴۰۰۰ یک پیامک بفرستید، فورا یک پاسخ به شرح زیر برای شما می‌آید:

 1. با ارسال SPK به صورت زنده می‌توانید با وکیل صحبت کنید و از او راهنمایی بگیرید.
 2. با ارسال ASK سوال خود را برای ما پیامک کنید و منتظر پاسخ ما از سامانه باشید.
 3. با ارسال APP برای شما یک قرار ملاقات حضوری داده می‌شود، برای شما جلسه‌ای تنظیم می‌کنیم و از طریق اس‌ام‌اس زمان آنرا به اطلاع شما می‌رسانیم.
 4. با ارسال TIP تمام راهنمایی هایی را که شما لازم است در مورد یک صحنه‌ی تصادف بدانید از طریق سامانه پیامک برای شما ارسال می‌شود.

و شما به تناسب نیاز آن لحظه تصادف تصمیم می‌گیرید که از کدام یک از خدمات می‌خواهید استفاده کنید.

چرا کمپین تبلیغات پیامکی اد برنشتاین چنین بازدهی درخشانی داشت؟

نکته‌ی درخشانی که در مورد کمپین تبلیغاتی او وجود داشت این بود که او با این روش سعی کرد مخاطبان جوان را به کسب‌وکار خود جذب کند. استفاده از تکنولوژی موبایل در سال ۱۹۹۷ بسیار متداول شده بود . وقتی او روی تبلیغات پیامکی سرمایه‌گذاری می‌کرد اکثر تصادفات سراسر کشور از سمت جوانان زیر سی سال انجام می‌شد. تبلیغات پیامکی او را دقیقا به همان هدفی که مد نظر داشت رساند.

چرا کمپین تبلیغاتی او یک نمونه‌ی موفق از تبلیغات پیامکی است؟

رویکرد جدید و خلاقانه

محبوبیت و توانایی جلب توجه عموم از اولین اصول یک تبلیغات اصیل و خلاقانه است. در زمانی که تمام دفاتر وکالت تبلیغات خود را به لینک‌دین، فیس‌بوک، توئیتر و سایر شبکه‌های اجتماعی سپرده بودند، اد برنشتاین با تبلیغات خلاقانه پیامکی خود از دفتر وکالت خود یک برند مطرح ساخت.

تبلیغات او محلی بود

مردم اصولا برای برندها و تبلیغات محلی اهمیت زیادی قائلند؛ چرا که با آن احساس نزدیکی و صمیمیت می‌کنند و برایشان چیزی دست‌یافتنی به نظر می‌رسد. تبلیغات محلی خیلی سریع واکنش آنها را برمی‌انگیزاند. این یک واقعیت است که مردم به صداهای دوردست اهمیت چندانی نمی‌دهند.

شاید ندانید اما بهترین روش برای تبلیغات محلی استفاده از سامانه پیامک است. چرا که درون این سامانه قابلیتی برای ارسال در منطقه و محله‌ای که کسب‌وکار شما در آن مستقر است وجود دارد. اگر وکیل هستید یا یک دفتر حقوقی دارید بدانید که هزاران نفر در مجاورت شما هستند که با انواع اقسام مسائل حقوقی درگیر هستند و حسابی به شما نیاز دارند، فقط کافی است خودتان را به آنها معرفی کنید.

از طریق پیامک او یک تعامل ایجاد کرد

مردم فورا از سامانه پنج پاسخ دریافت می‌کردند که ۵ انتخاب متفاوت متناسب با نیازشان پیش رویشان قرار داده می‌شد. این باعث که به سرعت در سراسر وگاس اد را بشناسند. هر کسی حداقل یکبار با تصادف مواجه شده بود. مردم در خیابان، فروشگاه و هرجایی دیگر او را می‌دیدند فورا او را می شناختند و به او سلام می‌کردند. بلاخره هر کدام آنها حداقلی یکباری ماشین خود را به ماشین دیگری کوبانده بودند و با استرس یک اس‌ام‌اس برای سامانه‌ی او فرستاده بودند.

او یک نیاز منطقی را هدف تبلیغات گرفته بود

بر اساس تحقیقات پژوهشگران “مجله‌ی تبلبغات تعاملی”(Journal of Interactive Advertising) برطرف کردن خواسته‌ها و نیازهای منطقی کاربران بهترین روش برای تبلیغات است. ارائه اطلاعات مفید و کاربردی در شرایطی که مخاطبان شما نیاز به راهنمایی و کمک دارند، تاثیر شگفت‌انگیزی روی مخاطبان شما می‌گذارد و به‌سرعت از شما یک برند می‌سازد.

تنها یک ایراد

او در متن پیامک‌های خود از پیشنهاد تخفیف یا پیشنهاد ویژه استفاده نکرده بود. زیرا که متن پیامک او بیش از ۱۴۰ کاراکتر می‌شد و برای او صرفه‌ی اقتصادی نداشت، اما اگر شما می‌خواهید از بازاریابی پیامکی برای تبلیغات دفتر وکالت خود استفاده کنید حتما در اولین پیامک تبلیغاتی‌تان از یک پیامک حاوی تخفیف یا پیشنهاد ویژه استفاده کنید. برای اینکه بدانید چطور مخاطبان خود را بیشتر درگیر نگه‌دارید می توانید به این مقاله مراجعه کنید.

بازاریابی پیامکی خلاقانه

اد برنشتاین در مصاحبه‌ای با مجله‌ی لاس‌وگاس گفته است

“ما به اندازه‌ی کافی بزرگ هستیم که پابه‌پای کمپانی‌های بزرگ حرکت کنیم، اما آنقدر کوچکیم که هنوز سرویس‌های شخصی مانند سامانه‌ی پیامکی را پیشنهاد می‌کنیم. در دسترس بودن و سرویس راحت برای ما بسیار مهم است. در زمانی (اوایل دهه‌ی ۸۰) که هنوز بازاریابی پیامکی رایج نشده بود ما با استفاده از یک سویس اس‌ام‌اس یک کمپین سرویس مشتری ایجاد کردیم و همیشه سعی کردیم خلاق باشیم.”

در همین مصاحبه در پاسخ به سوال خبرنگار درباره‌ی تبلیغات وکیلان و دفاتر حقوقی چنین می‌گوید:

تبلیغات باید باوقار باشند. شما باید درمورد خدمات خود صادقانه حرف بزنید. اما شما نمی‌توانید با قانون مردم را متقاعد کنید به شما مراجعه کنند، در حقیقت قانون برای شما مشتری نمی‌فرستد. این تبلیغات شماست که همه چیز را تعیین می‌کند. من اینروزها خیلی از تبلیغات وکلا را می‌بینم که اصلا به نظرم خوشایند نیستند. در تبلیغات خود تجدید نظر کنید و اشخاص را هدف بگیرید.

در نهایت

به نیروی تبلیغات پیامکی ایمان داشته باشید و بدانید که سامانه‌ی پیامک تاثیر فوق‌العاده‌ای برای دفتر وکالت شما دارد. پیش از اینکه در مورد نحوه‌ی تبلیغات خود تصمیم بگیرید سایر مطالب وبلاگ ما را درباره بازاریابی پیامکی بخوانید تا ببینید چه کیفیت‌های تبلیغاتی متنوعی در این سامانه وجود دارد. فقط باید از آن درست استفاده کنید. هر زمانی که نیاز به راهنمایی و مشاوره هم نیاز داشتید. فورا با ما تماس بگیرید. اصلا همین الان تلفن‌تان را بردارید و با ما تماس بگیرید، شاید بتوانیم به شناخته شدن دفتر وکالت شما کمکی هرچند اندک بکنیم.

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما، روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن ۰۲۱۶۳۴۰۴ تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب را بخوانید »

راهکار پیامکی, کاربرد سامانه پیامک

مزایا و کاربردهای پیامک برای آموزشگاه ها

مزایای بازاریابی پیامکی برای آموزشگاه ها

خب، کدام یک از جملات زیر تا به حال به گوش شما خورده‌اند؟!

 • زنگ زدم. تلفنتون اشغال بود. یک ساعت پشت سرهم زنگ زدم بهتون بگم که کلاستون افتاده هفته‌ی بعد، اما ماشالله به چونه‌ی گرم شما. تق!
 • شما در جریانید که تلفن خونتون مسدود شده و اینطوری عصبانی هستی که بهت خبر ندادیم امتحان کنسل شده! من که نمی‌تونم پیک بفرستم در خونه‌ی شما یه نفر …
 • فکر کردی من اینجا بیکارم به تک‌تک ۵۰۰ نفر بچه‌های آموزشگاه زنگ بزنم و بگم مابقی شهریه‌شونو واریز کنن؟ خود ۱۱۸ هم نمی‌تونه اینکارو بکنه!
 • بابا به خدا این منشی ما ۵ بار تو هفته‌ی گذشته با دختر شما تماس گرفته که بهش بگه استاد روز کلاس را تغییر داده، اما چه گناهی کرده که دخترتون جواب نداده …
 • این قبض تلفن برای یک ماهه فقط؟ مگه چقدر تلفن زدیم؟ از بس که هی این استادا روزهای کلاسشون را عوض کردن و ما مجبور شدیم تلفن بزنیم! آخه مگه ما چقدر درآمد داریم که بخوایم این همه پول تلفن بدیم.

تک‌تک جملات بالا را با گوش‌های خودم شنیده‌ام. از آن زمانی که خانواده‌ها فکر می‌کردند بچه‌ها باید به انواع اقسام کلاس‌ها بروند تا همین امروز که حدوداً ۲۷ سال دارم. با کسب‌وکارهای مختلف و انواع و اقسام آموزشگاه‌ها سروکار داشتم. خیلی از روزها بود که با هزار زحمت خودم را به آموزشگاه می‌رساندم و کلاس کنسل شده بود و نصف بچه‌ها خبر نداشتند.

این موضوع، همه را عصبانی می‌کرد و خاطره‌ی تلخی از آموزشگاه در ذهن‌ ما به جا می‌گذاشت. ما ناراحتی‌هایمان را بر سر منشی بخت برگشته خالی می‌کردیم. غافل از اینکه می‌شد راهی بهتر پیدا کرد. یک راه‌حل آسان، ارزان و با پایین‌ترین هزینه‌!

هرچه جهان بیشتر پیشرفت می‌کند، نیاز ما به ارتباطات و داد و ستد اطلاعات بیشتر می‌شود. با پیشرفت روزافزون تکنولوژی در جهان، مهم‌ترین صنعتی که به موازات آن رشد می‌کند، صنعت آموزش است. امروزه محال است در کوچه و خیابانی قدم بزنیم و برق تابلوی آموزشگاه‌های گوناگون توجه ما را به خود جلب نکند، آموزشگاه‌هایی که قبلاً تک‌وتوک در گوشه‌ و کنار شهر دیده می‌شدند و همینطور روزبه‌روز به تعداد دانشجویان، اساتید و انواع کورس‌های آموزشی اضافه می‌شود.

از طرفی دیگر مگر می‌شود این حجم از دانش‌آموز، هنرجو، استاد و این همه کلاس‌های آموزشی را همچون گذشته و با روش های سنتی سرو سامان داد؟ مسلماً پاسخ شما هم منفی است.

حالا حرف حساب ما چیست؟ ما به شما سامانه پیامکی ملی پیامک را پیشنهاد می‌دهیم. شما از طریق این سامانه نه تنها به بهترین شکل می‌توانید به تبلیغ آموزشگاه خود بپردازید، بلکه می توانید برای ساماندهیِ تمام بخش‌های داخلی آموزشگاه خود از این سامانه استفاده کنید.

یک بار دیگر به جملاتی که به صورت فهرست‌وار در اول متن آورده‌ام فکر کنید؛ تصور کنید برای همه‌ی این فعالیت‌ها به جای اطلاع‌رسانی حضوری و تلفنی از سرویس پیامک استفاده می‌شد. می‌بینید که تمام کارها چقدر سریع‌تر و راحت‌تر پیش می‌رود. در این مقاله ابتدا تمام روش‌هایی را که برای تبلیغات آموزشگاه شما وجود دارد، نام می‌برم. پس از آن پیشنهاد ویژه‌ی خود سامانه‌ی ملی پیامک” را معرفی می‌کنم.

انواع روش های تبلیغاتی برای آموزشگاه‌ها

در این قسمت انواع تبلیغاتی که برای آموزشگاه شما می‌تواند موثر باشد را معرفی می‌کنم و پس از آن پیشنهاد ویژه‌ی خود یعنی “پنل ملی پیامک” را معرفی می‌کنم.

تبلیغات گوگل

گوگل ادوردز، پلتفرم تبلیغاتی گوگل برای نمایش وب‌سایت‌ها در جایگاهی بالاتر از جایگاه طبیعی در نتایج جستجو است. این تبلیغات بر اساس کلمات کلیدی انتخابی کاربران و جستجوهای قبلی آن‌ها در موتور جستجوی گوگل، نمایش داده می‌شود که هر کدام از این لینک‌ها به یکی از صفحات وب‌سایت مورد نظر بازاریابان لینک می‌شود.

گوگل ادوردز بر اساس کلمات کلیدی کار می‌کند. به این ترتیب، وب‌سایت‌های مختلف می‌توانند با استفاده از کلمات کلیدی دلخواهشان تبلیغی را ایجاد کنند تا کاربران هنگام جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر، این تبلیغات را مشاهده کنند.

برای خدمات تبلیغات گوگل می‌توانید به صفحۀ تبلیغات گوگل ما در نوین مراجعه کنید.

تبلیغات گوگل برای آموزشگاه ها

 

ایمیل مارکتینگ

برای طیف گسترده‌ای از مردم، ایمیل یکی از متداول‌ترین و در دسترس‌ترین ابزارها برای ارتباطات است. اما در سال‌های اخیر به دلیل فراوانی ایمیل‌های اسپم بی‌اعتمادی مردم نسبت به ایمیل‌ها به شدت افزایش یافته است. شاید برایتان جالب باشد بدانید در سال ۲۰۰۹ پژوهشگران حوزه‌ی بازاریابی دیجیتالی تخمین زده بودند که تا سال ۲۰۱۳، ۸۴% از ایمیل‌ها به اسپم تبدیل می‌شوند. به همین دلیل، کاملاً واضح است چرا مردم در برابر بازکردن ایمیل‌های خود اینقدر مقاومت می‌کنند و نرخ خواندن ایمیل‌های تبلیغاتی فقط ۱۰% است.

تبلیغات شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی یکی از جدیدترین کانال‌های ارتباطی میام مردم هستند. هیچ شکی نیست که شبکه‌های اجتماعی، روزبه‌روز میان مردم محبوب‌تر می‌شوند و بخش عظیمی از فعالیت‌های اینترنتی را دربر می‌گیرند.

با این حال مخاطبین، اساتید و پرسنل یک آموزشگاه طیف گسترده‌ای از سنین متفاوت را تشکیل می‌دهند. در حقیقت، بیشترین کاربران شبکه‌های اجتماعی را جوانان تشکیل می‌دهند. ممکن است بگویید بیشتر مراجعان ما جوان هستند، اما آنها که تمام ماجرای شما نیستند. اساتید، پرسنل و والدین محصلین آموزشگاه شما ممکن است از شبکه‌های اجتماعی استفاده نکنند یا به اندازه‌ی جوانان درگیر شبکه‌های اجتماعی نباشند. بنابرین شبکه‌های اجتماعی نمی‌توانند تمام عملکردهای شما را پوشش بدهند.

برای اینکه بدانید چطور به بهترین شکل در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ کنید، می‌توانید به صفحۀ ما در دیدوگرام مراجعه کنید.

بازاریابی تلگرامی برای شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی پیامکی

در طی سال‌ها، پیامک در دسترس‌ترین ابزار برای ارتباطات بوده است. در سال ۲۰۱۰ سرویس اس‌ام‌اس با ۴/۱۶ بیلیون کاربر محبوب‌ترین و متداول‌ترین کانال ارتباطی در جهان بود. در بازاریابی پیامکی شما در سه سطح کاملا هدفمند تبلیغات خود را انجام می‌دهید.

۱– افزایش مشتریان ثابت

شما ابتدا لیستی از مشتریان و محصلان فعلی خود تهیه کرده و در مرتبه‌ی اول، پیامک‌های تبلیغاتی خود را برای این دسته می‌فرستید. این را بدانید که دانشجویان و محصلینی که از یکی از دوره‌های شما استفاده کرده‌اند، خیلی راحت‌تر از کسانی که با آموزشگاه شما آشنایی ندارند، از سرویس‌های شما استفاده می‌کنند. شاید باورتان نشود، اما حداقل ۴۰% از درآمد شما را این مشتریان ثابت تامین می‌کنند.

با استفاده از یک سامانه پیامکی، همیشه آنها را با آموزشگاه خود درگیر نگه دارید و به تدریج تعداد مشتریان ثابت خود را افزایش دهید.

۲- تمام پیامک‌های شما خوانده می‌شوند

شاید باورتان نشود اگر به شما بگویم که ۹۸% از پیامک‌ها در بازه‌ای حدود ۳ دقیقه از زمان ارسال خوانده می‌شوند.

برای درک نیرویی که در این عدد وجود دارد، چند آمار دیگر را برای شما می‌آورم. طبق آمار ۸۴% از پست‌های فیسبوک رد می‌شوند، ۷۱% از توئیت‌ها نخوانده رها می‌شوند، ۶۳% از پست‌های اینستاگرام هرگز دیده نمی‌شوند و ۸۸% از ایمیل‌ها، هرگز خوانده نمی‌شوند. در نتیجه چنانچه شما قصد دارید پیامتان حتماً خوانده شود، پیامک راه حل بهتری است.

۳– شما می‌توانید انتخاب کنید که پیامک‌هایتان را برای چه کسی بفرستید

چه بخواهید از میان لیست مشتریان خود پیامک بفرستید، چه بخواهید تبلیغات وسیع انجام دهید، شما می‌توانید انتخاب کنید چه کسانی پیامک‌های تبلیغاتی شما را دریافت کنند. برای مثال می‌توانید انتخاب کنید که برای محدوده‌ی خود پیامک بفرستید یا اگر آموزشگاه شما دخترانه است، تنها برای دختران زیر ۳۰ سال پیامک ارسال کنید. این باعث می‌شود که تبلیغات شما در سطحی کاملاً هدفمند عمل کند.

در ادامه موارد استفاده از یک سامانه پیامکی را برای شما نام می‌برم.

موارد استفاده از سامانه پیامک

این موارد استفاده از سامانه پیامکی از نظر من است. شما می‌توانید کلی موارد استفاده دیگر برای آن پیدا کنید. اگر موارد بیشتری به ذهنتان می‌رسد حتماً آن را با ما در میان بگذارید.

شروع دوره‌های جدید

یکی از بهترین راه‌ها برای تبلیغات شروع دوره‌های جدید آموزشگاه شما ارسال یک پیامک برای تمام هنرجویان آموزشگاه شماست. آنهایی که قبلاً از دوره‌های شما استفاده کردند، ترغیب می‌شوند به فراخور نیازشان از این دوره‌ی جدید استفاده کنند و یا پیامک شما را برای دوستان و آشنایان خود فوروارد می‌کنند.

۳ دقیقه وقت بگذارید و شروع دوره‌ی جدید خود را از طریق سامانه اس‌ام‌اس خود برای مشتریان خود ارسال کنید. خواهید دید که زنگ‌های پی‌درپیِ تلفن آموزشگاهتان مجال سرخواراندن را هم از شما خواهد گرفت.

تبلیغات دوره های جدید آموزشگاه ها با بازاریابی پیامکی

پیامک‌های اضطراری

در یک آموزشگاه کلی پیام‌های اضطراری هست که باید در سریع‌ترین زمان ممکن به دست هنرجویان شما برسد. می‌پرسید مثلاً چه؟ مثلاً اینکه کلاسی قرار است کنسل شود، یا به علت آب‌وهوا آموزشگاه تعطیل است، یا قرار است امتحانی برگزار کنید و تمام موارد مشابه دیگر … .

در تمام این موارد شما باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تعداد زیادی از افراد اطلاع‌رسانی کنید. در این شرایط چه راه‌حلی راحت‌تر، بی‌دردسرتر و ارزان‌تر از پیامک وجود دارد؟

کاردبردهای سامانه پیامک برای آموزشگاه ها

نظرسنجی

در تمام کسب‌وکارها نظرسنجی، تاثیر به سزایی در رشد و پیشرفت آن کار دارد. اما در مورد آموزشگاه‌ها قضیه خیلی خیلی جدی‌تر است. من به جرات می‌توانم بگویم که یکی از محورهای اصلی درآمد یک آموزشگاه حول نظرسنجی می‌چرخد. در حقیقت، نظرسنجی است که همه چیز را در آموزشگاه شما تعیین می‌کند و اگر غیر از این باشد، در این عرصه‌ی تنگاتنگ رقابت شما به سرعت از دور خارج می‌شوید.

شما باید در پایان هر دوره‌ی آموزشی از تک تک شاگردان کلاس نظرسنجی کنید و براساس این نظرسنجی‌ها در مورد اساتید آموزشگاهتان تصمیم‌گیری کنید. اگر می‌بینید که سه ترم است بچه‌ها از استاد فتوشاپ راضی نیستند، قطعاً با این استاد باید قطع همکاری کنید. چرا؟ خیلی ساده است، چون بازخورد منفی بر خلاف بازخورد به سرعت برق‌وباد منتشر می‌شود و یک کلاس به ظاهر پیش‌پا‌افتاده تمام آموزشگاه شما را زیر سوال می‌برد.

راحت‌تر از سامانه پیامکی راهی برای نظرسنجی وجود ندارد. استفاده از سامانه پیامکی برای نظرسنجی‌های شما چند کاربرد اساسی دارد:

 • تمام کاربران شما تلفن همراه دارند و از آن به راحتی استفاده می‌کنند.
 • در زمان شما به شدت صرفه‌جویی می‌کند و هزینه‌ی خیلی کمی برای شما دارد. قیمت هر پیامک چیزی حدود ۱۰ تومن است. اگر یک کلاس شما ۵۰ هنرجو داشته باشد و از هر کدام بخواهید ۱۰ سوال نظرسنجی بپرسید هزینه پیامک‌های شما فقط ۵۰۰۰ تومان می‌شود.
 • شما آرشیوی از تمام نظرسنجی‌های خود دارید و می‌توانید هر زمان که لازم شد از آن استفاده کنید و به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

نظرسنجی در آموزشگاه با سامانه پیامکی

مسابقه

از آنجایی که اکثر مخاطبان شما را جوانان تشکیل می‌دهند و اصولا‍ً جوانان هیجان را خیلی دوست دارند، شما می‌توانید برای اینکه هنرجویانتان و حتی کسانی که هنرجوی شما نیستند را به هیجان بیاورید به‌صورت هفتگی، ماهانه یا گه‌گداری برایشان مسابقه پیامکی ترتیب بدهید.

مثلاً ‌می‌توانید سالانه مسابقه استاد محبوب در آموزشگاه خود داشته باشید. این باعث می‌شود که هم اساتید شما به کیفیت کار خود اهمیت بدهند زیرا می‌دانند که توسط تمام هنرجویان آموزشگاه ارزیابی می‌شوند و هم بچه‌ها هم به کیفیت کار اساتید دقت کنند و تکاپویی در آموزشگاه شما راه می‌افتد.

این همه‌ی چیزی است که شما نیاز دارید. یک همهمه که حوالی آموزشگاه شما به راه بیافتد و قلب بچه‌ها را از شدت هیجان به تپش بیاندازد. میلیون‌ها تراکت تبلیغاتی قادر نیست برای شما چنین کاری انجام بدهد.

اطلاع رسانی و رویدادهای ویژه

شما می‌توانید تمام اطلاع‌رسانی‌ها و رویدادهای‌ ویژه در آموزشگاه را از طریق سامانه پیامکی برای مشتریان خود بفرستید. برای مثال اگر آموزشگاه شما بوفه یا کافی‌شاپ دارد، از طریق سامانه پیامکی برای مشتریان پیشنهادات ویژه و تخفیف‌های خوشمزه بفرستید. یا اگر قرار است همایشی برگزار کنید می‌توانید از مخاطبان خود بخواهید که از طریق پیامک، رزرو خود را انجام دهند.

اطلاع رسانی از طریق سرویس پیامک

پیاده‌سازی مراحل اتوماسیون مالی

چه راهی بهتر از اینکه از طریق پیامک مشتریان خود را از وضعیت مالی‌شان آگاه کنید. اگر قرار است شهریه خود را ماهانه و اقساطی پرداخت کنند به راحتی با ارسال یک پیامک تاریخ اقساطشان را به آنها یادآوری کنید. یا اگر پرداخت خود را توسط چک انجام داده‌اند با پیامکی به آنها تاریخ چک هایشان را یادآوری کنید.

کاربرد سامانه پیامک برای امور اداری آموزشگاه ها

روابط درونی کادر اداری

سامانه پیامکی یک ابزار فوق‌العاده است که به وسیله‌ی آن می‌توانید تمام پرسنل را هماهنگ کنید، جلسات هفتگی و ماهانه را به آنها یادآوری کنید. حتی می‌توانید یک قانون برای مرخصی تعیین کنید و از پرسنل بخواهید مثلاً از دو روز قبل مرخصی‌های خود را از طریق سامانه اطلاع بدهند. این روش نه تنها به سرعت شبکه‌ای از ارتباطات میان شما و همکارانتان ایجاد می‌کند، بلکه مشارکت شما و پرسنل را هم به‌شدت افزایش می‌دهد.

و در نهایت

بازاریابی پیامکی نه محدودیت زمانی دارد و نه محدودیت مکانی که این دو جزو بهترین مزایای تبلیغات پیامکی می باشند.

امروزه، داشتن تلفن همراه به یکی از نیازهای ضروری تبدیل شده است و تقریباً همه‌ی افراد یک گوشی تلفن همراه دارند. قابلیت‌های بی‌شماری در یک سامانه پیامکی وجود دارد. شاید شما خیلی کارکردهای دیگری هم علاوه بر مطالبی که من در بالا گفتم بتوانید برای سامانه ایجاد کنید. به تدریج هرچه بیشتر از این سامانه استفاده کنید، بیشتر با مزایای آن و پتانسیل‌های بالقوه‌ای که در این سامانه وجود دارد برای تبلیغ آموزشگاه خود آشنا می‌شوید.

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما، روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن ۰۲۱۶۳۴۰۴ تماس بگیرید.

 

 

ادامه مطلب را بخوانید »

راهکار پیامکی

چگونه با بازاریابی پیامکی مشتریان خود را درگیر نگه داریم؟

چگونه با بازاریابی پیامکی مشتریان خود را درگیر نگه داریم؟

اگر تابه‌حال تجربه‌ی شروع کسب‌وکاری جدید را از سرگذارنده باشید، مطمئناً می‌دانید که چقدر سخت است که مردم برند شما را بشناسند، به شما اعتماد کنند و از مشتریان دائم شما شوند. در ادامه می‌خواهم توجه شما را به داستانی جذب کنم؛ به کسب‌وکاری نوپا که چگونه مسیر خود را پیدا کرد.

“رستوران شکوه” حدود یک سال پیش در یکی از خیابان‌های اصلی مرکز شهر مستقر شده‌ بود؛ جایی که در حوالی آن بیش از سی رستوران کوچک و بزرگ وجود داشت. “آقای کاظمی” صاحب رستوران روزهای زیادی را در پی شناسایی راه‌هایی بود که بتواند گوی سبقت را از رقیبان منطقه برباید و مشتریان را به سمت رستوران خود سرازیر کند. در نتیجه انواع اقسام روش‌های تبلیغات را امتحان می‌کرد.

یک روز چند آشپز جدید استخدام کرد و کلی غذاهای چینی و ژاپنی به منوی خود اضافه کرد. روز دیگر یک صفحه اینستاگرام باز کرد و ۵۰۰۰ فالوور فیک خرید. پس از آن کانال تلگرامی راه انداخت و هرچه رفیق و آشنا داشت را در آن عضو کرد. اما متاسفانه هیچ‌کدام از این روش‌ها آنقدری که لازم بود کارساز نبودند و آقای کاظمی با اجاره‌ای سنگین و کلی پرسنل همیشه نگران مخارج رستوران بود.

یک روز بعدازظهر در کافه‌ای همان حوالی به عادت هرروزه‌اش مشغول قهوه خوردن بود که یک پوستر دایره‌ای سبز رنگ روی رگه‌های چوبی میز بار توجه اش را جلب کرد. پوستر کاملا ساده بود و تنها با حروف سفید رنگی روی آن نوشته شده بود:

با ارسال کلمه‌ی “چاق و چله” به شماره ۵۰۰۰۲۳۳۱ اولین همبرگر خود را با ۲۰% تخفیف از ما دریافت کنید.

آقای کاظمی ابتدا کمی به قهوه‌اش خیره ماند و به معنای کلماتی که خوانده بود فکر کرد؛ در این کلمات ساده چه نیروی انگیزشی وجود داشت که حتی خود او را هم وسوسه کرده بود که به آن شماره کلمۀ “چاق‌وچله” را پیامک کند؟

ناگهان انگار پرده‌ای کدر از جلوی چشمانش کنار رفت و جرقه‌ای در ذهنش شکل گرفت. فکر بکری به سرش زد. چرا او از تبلیغات پیامکی استفاده نکند؟ چرا با ارسال یک پیامک مشتریانش را به یک تخفیف حسابی دعوت نکند؟ همان شب یک “سامانه پیامکی” خرید و فردای آن روز با ارسال پیامک به منطقه خود، مشتریان را با ۲۰% تخفیف دعوت به صرف غذا کرد. هجومِ آن حجم از آدم، حدوداً یک ساعت پس از ارسال پیامک باورنکردنی بود!

تخفیفات در بازاریابی پیامکی

مطمئن باشید بازاریابی پیامکی پاسخ کاملاً به‌جایی است. در ادامه مراحلی که باید برای پیاده‌سازی تبلیغات پیامکی خود انجام دهید را با هم مرور می‌کنیم. ۱۰ دقیقه به خودتان فرصت خواندن این مقاله را بدهید. شاید پاسخ کسب‌وکارتان را اینجا بتوانید دریافت کنید.

چگونه با سامانه پیامکی مشتریان خود را به مشترکین خبرنامه تبدیل کنیم؟

خیلی راحت! مراحل زیر را دنبال کنید.

۱- ارسال کلمه کلیدی

شما ابتدا برای دعوت مشتریان به خبرنامه‌ی پیامکی خود یک “کلمه‌ی کلیدی” انتخاب می‌کنید. به چه منظور؟ برای اینکه تمام کسانی که می‌خواهند به سامانه پیامکی شما بپیوندند، با ارسال آن کلمه‌ی کلیدی به خط اختصاصی‌ شما می‌توانند به مشترکین خبرنامه‌ی پیامکی شما اضافه شوند.

اشتراک خبرنامه‌ی پیامکی

 

۲- ارسال پاسخ خودکار از سامانه

با استفاده از ماژول تحلیلگر پیامک، هر کدام از مشتریان که کلیدواژه‌ی مورد نظر را ارسال کنند، پیامکی که شما برای پاسخ در نظر گرفته‌اید را دریافت می‌کنند. این پیامک پاسخ به صورت خودکار از سامانه برای آنها ارسال می‌شود.

دقت کنید در پیامکی که قرار است به عنوان پاسخ برای مشتریان خود ارسال کنید، ابتدا از او تشکر کنید که به خبرنامه‌ی پیامکی شما پیوسته است و علاوه بر آن، یک تخفیف هم به او هدیه بدهید. این کار برای شما چند مزیت دارد:

 1. شما به این طریق به مشتریان خود نشان داده‌اید که برای آنها ارزش قائلید.
 2. مشتریان شما می‌فهمند که عضویت در خبرنامه‌ی پیامکی شما برای آنها مزایایی دارد.
 3. امکان خواندن پیامک‌های تبلیغاتی بعدی شما به‌شدت افزایش می‌یابد.

offers-for-newsletters-subscribe

۳- با برنامه‌ای منظم پیشنهادات و تخفیفات هیجان‌انگیز برای آنها ارسال کنید

ما به تجربه دریافته‌ایم که دیدن و شنیدن نام یک برند به طور مداوم، بر ذهن مخاطب تاثیر زیادی خواهد داشت. سامانه پیامکی این فرصت استثنایی را به شما می‌دهد که مشترکین شما همیشه با نام برند شما درگیر باشند و نام شما همیشه در ذهن مخاطبان ثبت می‌شود. پس از اینکه مشتریان شما به مشترکین خبرنامه‌ی شما پیوستند، همه‌چیز راحت‌تر پیش می‌رود. در این مرحله است که شما باید مشتریان را با کسب‌وکار خود همیشه درگیر نگه دارید. طبق یک برنامه زمان‌مند و هدفمند پیشنهادات ویژه‌ی خود را برای مشتریان ارسال کنید.

در حقیقت، مشترکین شما قرار است هرچند وقت بک‌بار به طور منظم پیامک‌هایی را از شما دریافت کنند.

چگونه مشتریان بارها و بارها از شما خرید کنند

کارشناسان فروش می‌گویند “همیشه فروش دوم، از فروش اول راحت‌تر است”. در حقیقت وقتی مشتری شما اولین خرید را از شما انجام می‌دهد، غول مرحله‌ی اول را گذارنده‌اید و ادامه‌ی راه صرفا آوازی است که باید هماهنگ با او بخوانید. برای مشتری‌ای که یکبار به شما مراجعه کرده است، پیگیری و فروش بیشتر در صورتی که چند اصل ساده را رعایت کنید بسیار راحت است. اما این چند اصل ساده چیستند؟

چگونه مشتریان خود را درگیر نگه دارید

لطفاً مثل همان اول هیجان انگیز باشید!

اگر قصد دارید که هرازچندگاهی پیشنهادات هیجان‌انگیزی برای مشترکین خود ارسال کنید و بخواهید همیشه آنها را با کسب‌وکار خود درگیر کنید، لطفاً به اندازه همان بار اول هیجان‌انگیز باشید؛ در حقیقت اگر پیشنهاد دوم، سوم یا چهارم شما به هیجان‌انگیزی پیشنهاد اولیه‌تان نباشد:

 • شور و اشتیاق بسیاری از مشتریان شما برای خرید به‌سرعت فروکش می‌کند.
 • به راحتی ممکن است تعدادی از مشتریان به کیفیت خدمات شما هم شک کنند و به‌ نظرشان برسد که کیفیت به‌نسبت ابتدای کار تغییر کرده است.
 • و بدتر از همه اینکه چه بخواهید و چه نخواهید شما دائماً در حال مقابله با میل طبیعی مشترکین خود برای رد کردن پیام‌های تبلیغاتی‌تان هستید و از آن گریزی نیست. مشترکین شما با مشاهده چند پیشنهاد ساده و پیش‌پاافتاده به راحتی از اشتراک سامانه پیامکی شما انصراف می‌دهند و تمام زحمتی که برای جذب آن مشتری کشیده بودید به هدر می‌رود.

به مشتریان خود احساس تعلق خاطر بدهید

چه چیزهایی باعث می‌شود یک مشتری بارها و بارها به فروشگاه شما بیاید؟ در حقیقت چه چیزی باعث می‌شود که یک مشتری فروشگاه شما را به عنوان پایگاه ثابت خود در نظر بگیرد، همیشه از شما خرید کند و شما را به سایر دوستان و آشنایان خود معرفی کند؟

در اینجا می‌خواهم مفهومی را مطرح کنم که تا حدودی به چیزی که می‌خواهم بگویم نزدیک است. مفهوم “پاتوق“!

تعریف کلمه‌ی “پاتوق” در فرهنگ لغت اینطور گفته شده است: “محلی که عده‌ای همیشه در آنجا گرد هم می‌آیند.” کمی به این مفهوم فکر کنید؛ چه چیزهایی باعث می‌شود که مکان‌ها، فضاهای و جاهایی برای شما به پاتوق بدل شوند؟ چه چیزهایی باعث می‌شود که شما بخواهید پاتوق خود را با دیگران به اشتراک بگذارید؟

مسلماً احساس صمیمت اولین اصل است. وقتی شما در جایی احساس راحتی کنید و برخورد پرسنل با شما صمیمی و دوستانه باشد شما به آن مکان احساس تعلق می‌کنید و رفته رفته آن فضا به بخشی از زندگی روزمره شما تبدیل می‌شود. رفتن به این فضا برای شما تبدیل به عادت می‌شود و نیازی را در وجود شما بیدار می‌کند. از آن مهم‌تر، انسان‌ها عموماً دوست دارند حسِ خوبِ بودن در یک فضا را با دیگران به اشتراک بگذارند، دوستان و آشناهایشان را هم در لذت استفاده از پاتوق خود شریک کنند.

شما نیز برای اینکه کسب‌وکار خود را به یک برند تبدیل کنید باید بتوانید حسی از تعلق خاطر به مشتریان خود هدیه بدهید. کار سختی نیست، به مشتری خود احترام بگذارید و در عین حال، صمیمی باشید. هنر تبلیغات پیامکی خوب مانند هنر برقرار کردن یک ارتباط اجتماعی موثر است. وقتی شما برای مشتری یک شأن انسانی قائل باشید، به او احترام بگذارید و نشان دهید که بابت وفاداری به شما پاداش می‌گیرد، متقابلاً او هم از خرید کردن از شما حس خوبی دارد. این یک حس کاملاً طبیعی است. همه‌‌ی آدم‌ها از اینکه مورد احترام واقع شوند لذت می‌برند و این حس را دوست دارند.

برای من به شخصه تا به حال، هزاران بار پیش آمده است کالایی را از جایی گران تر و یا مسیری دورتر را انتخاب کرده‌ام. فقط به این دلیل که فروشنده خوش اخلاقی داشت، نام مرا صدا می‌زد و از حرف زدن با او احساس خوبی داشتم. تمام پیامک‌های شما و محتواهایی که برای مشتریان خود تولید می‌کنید مابه‌ازای آنلاینِ همین ارتباطات هستند. پس از ارسال پیامک‌های خشک و بی‌احساس به شدت پرهیز کنید و به این پیشنهادات کوچک و دوست‌داشتنی دقت کنید:

 • در روز تولد مشتریان خود به آنها یک هدیه کوچک بدهید؛ بدون اینکه او را ملزم کنید که حتماً خریدی انجام بدهد تا هدیه‌اش را دریافت کند.
 • اگر استفاده از محصولات شما قبل از مصرف نیاز به آموزش دارد یک کمپین بازاریابی راه بیندازید و در آن، آموزش بدهید که چگونه باید از آن ابزار استفاده کرد.
 • اولین کسانی که باید از به‌روزرسانی‌های مهم محصولات شما، پیشنهادات ویژه و اطلاعیه‌های منحصر به فرد شما باخبر شوند مشتریان دائم شما هستند.
 • هرازگاهی از طریق سامانه پیامکی خود از مشترکین خود نظرسنجی کنید و با دقت این نظرسنجی‌ها را تحلیل کنید. از طریق این نظرسنجی‌هاست که شما می‌توانید نیازهای کاربرانتان را شناسایی کنید و میزان رضایت نسبی آنها را بسنجید. در نتیجه به تحلیل دقیقی از مسیر کسب‌وکار خود دست پیدا می‌کنید و به تدریج نواقص خود را برطرف می‌کنید.

متن پیامک خود را موجز، جذاب و متفاوت بنویسید

اکثر کاربران شما تمام ‌اس‌ام‌اس‌های موبایل خود را باز نمی‌کنند. اما هنگامی که قصد دارند سری به موبایل خود بزنند و به قول معروف بفهمند در موبایلشان چه خبر است، بخشی از پیامک شما به عنوان نوتیفیکیشن به آنها نمایش داده می‌شود. در حقیقت قسمتی از متن تبلیغاتی شما توسط کاربرانتان دیده می‌شود. اگر متن شما جذاب و متفاوت باشد کاربر ترغیب می‌شود این نوتیفیکیشن را باز کند و پیامک را به طور کامل بخواند در غیر اینصورت ممکن است پیامک شما در انبار پیامک‌های تبلیغاتی تلنبار شود.

نکاتی که دقت نکردن به آنها ارزش بازاریابی پیامکی شما را پایین می‌آورد

 • اگر از طریق سامانه پیامکی می‌خواهید لینک خرید خود را برای مشتریان ارسال کنید قبل از آن به این دقت کنید که روند خرید از شما تا جای ممکن ساده‌سازی شده باشد و کاربر هنگام انجام مراحل خرید دچار اشکال نشود، زیرا در غیر این صورت اعتبار سامانه پیامکی شما نیز زیرسوال می‌رود.
 • از مهم‌ترین فاکتورهایی که منجر به جلب اعتماد مشتری می‌شود بحث پشتیبانی است. هنگامی که یک پیامک تبلیغاتی با تخفیف ویژه یا پیشنهادی را برای مشتریان خود ارسال می‌کنید، به پشتیبانی پس از آن توجهی ویژه داشته باشید. اگر قرار است با یک پیامک مشتریان خود را از تخفیف ویژه خود آگاه کنید و مشتریان شما از آن طرف یک ساعت پشت خطوط تماس شما به انتظار پشتیبان بمانند همان بهتر که پیامک تبلیغاتی نفرستید.

یک پشتیبانی نادرست ممکن است تمام ساختمان تبلیغاتی شما را به راحتی ویران کند.

و حرف آخر ما

موفق شدن در یک کسب‌وکار ابعاد گوناگونی دارد، به وقت و انرژی نیاز دارد و پیوسته باید مورد نقد و ارزیابی قرار بگیرد. به خاطر داشته باشید که هیچ کسب‌وکاری یک شبه تبدیل به برند نمی‌شود. همیشه دقت کنید که از روش‌های اصولی و کارآمد خودتان را مطرح کنید. روش‌هایی هستند که در کوتاه مدت جواب می‌دهند، حتی ممکن است در یک بازه‌ی زمانی کوتاه بازده بالایی هم داشته باشند، اما در بلند مدت بی‌فایده هستند. این راه‌ها را فراموش کنید.

مطمئن باشید که با رعایت نکاتی که در این مقاله و سایر مقاله‌های وبلاگ ملی پیامک وجود دارد، به راحتی می‌توانید مشتریان خود را افزایش دهید. اگر پیش از این از تبلیغات پیامکی استفاده کرده‌اید و پاسخ نگرفته‌اید مطمئن باشید در بخشی از مسیر خود اشتباه کرده‌اید. یک‌بار دیگر به خودتان و تبلیغات پیامکی فرصت بدهید و با دید تازه‌ای تبلیغات پیامکی خود را از سر بگیرید. تاثیرات فوق‌العاده‌ی این تبلیغات را به سرعت خواهید دید.

ادامه مطلب را بخوانید »

راهکار پیامکی

تبلیغات پیامکی و شبکه‌های اجتماعی! پیروز میدان نبرد کیست؟

تبلیغات پیامکی یا شبکه‌های اجتماعی

این‌روزها هرجایی که هستم و هرجایی که می‌روم از اتوبوس، مترو و بی‌آرتی گرفته تا مطب دکتر، رستوران، کافه، مهمانی و …، مدام صدای ممتد دینگ دینگ به گوشم می‌خورد. صدای انواع اقسام نوتیفیکیشن‌هایی که در لایه‌های هوا شناور هستند: نوتیفیکیشن‌های تلگرام، اینستاگرام، فیس‌بوک، اس‌ام‌اس و … . آنقدر همه‌جا پخش شده‌اند که احساس می‌کنم روزی صدای خودم هم در میان این حجم از نوتیفیکیشن گم می‌شود. (بیشتر…)

ادامه مطلب را بخوانید »

راهکار پیامکی, کاربرد سامانه پیامک, مرتبط

مزایا و کاربردهای پیامک برای رستوران‌ها

مزایای بازاریابی پیامکی برای رستوران ها

آخرین خاطره‌ی شما از کدام رستوران شهر است؟ از آن رستوران چه تصویری در ذهنتان مانده؟ چه خاطره‌ی بدی از یک رستوران باعث شده که دیگر به آنجا مراجعه نکنید؟

گوشه گوشه‌ی ذهن ما پُر از خاطرات تلخ و شیرینی است که در رستوران‌های مختلف سپری کردیم. قرار ملاقات‌های اول، دیدارهای خانوادگی، گپ زدن با دوستان قدیمی، شام مراسم‌های عزاداری، دوستی که آخرین بار فلان رستوران دیدیم و دیگر ندیدیمش و کلی خاطرات دیگر … .

از آنجایی که رستوران‌ها از مکان‌هایی هستند که با خاطرات مشتریان درگیر می‌شوند، فقط غذا خوردن در آن‌ها اهمیت ندارد. در حقیقت، رفتن به رستوران بهانه‌ای برای دور هم بودن است. با این حال، اداره کردن یک رستوران و جذب مشتری برای آن به راحتیِ خوردن پیتزا نیست.

به خاطر نوسانات شدیدی که در این کسب وکار وجود دارد، بحث مدیریت آن کمی پیچیده و در عین حال جذاب است. مثلاً وقتی میگوییم “جمعه‌های بسیار شلوغ”، “صفِ مشتریانِ در انتظار“، “آشپزخانه‌ی شلوغ” و “پرسنل خسته” معمولاً عباراتی است که آخر هفته هر رستوران را تعریف می‌کند. اما بقیه روزها چطور است؟ شنبه‌ها هم همین وضع برقرار است؟ یا “خلوت است“، “مواد غذاییِ مانده‌ باید دور ریخته شوند” و “پرسنل کاری برای انجام دادن ندارند“؟

ما برای شنبه‌های خلوت شما که پرنده پر نمی‌زند و همه فراموشتان کرده‌اند پیشنهادات فوق‌العاده‌ای داریم. بنابرین اگر رستوران دارید یا در فکر راه‌اندازی یک رستوران هستید، حتماً این مقاله را بخوانید. در این مقاله ابتدا بهترین روش‌های بازاریابی برای رستوران شما را معرفی می‌کنیم و پس از آن، پیشنهاد ویژه‌ی ما یعنی “پنل پیامکی ملی پیامک” را معرفی خواهیم کرد و برایتان شفاف می‌کنیم که بازاریابی پیامکی چگونه می‌تواند به رستوران شما رونق می‌دهد.

پس، با حوصله ادامه مطلب را بخوانید.

روش های تبلیغات

مهم‌ترین نکته در تبلیغات شما، مشخص کردن هدف‌تان است. اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است که: “این رستوران به چه هدفی ایجاد شده است؟”، “آیا قصدتان ایجاد یک فضای دنج و صمیمی با مشتریان تقریباً ثابت است یا رستورانی کاملاً حرفه‌ای با مشتریان متغیر و گاهی ثابت“؟

این موضوع باعث می‌شود شما چشم‌اندازی شفاف از رستوران‌تان ترسیم کنید و با توجه به این چشم‌انداز، استراتژی مناسب تبلیغات‌تان را انتخاب و متناسب با آن تبلیغات را شروع کنید.

استراتژی تبلیغات

استراتژی تبلیغات روشی است که شما برای معرفی خود به جهانِ مخاطبانتان انتخاب می‌کنید. در تعیین استراتژیِ مناسبِ شما عوامل زیادی دخیل هستند: مثل نیازها، ویژگی محصولات، اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت، میزان بودجه‌ای که برای تبلیغات دارید و … .

تقریباً به ازای هر روشی که برای تبلیغات یا ارتباط با مشتری وجود دارد، یک استراتژی بازاریابی نیز وجود دارد. یک استراتژی مناسب، تمام روش‌های تبلیغاتی را بررسی می‌کند. بهترینِ آنها را انتخاب و به مناسب‌ترین نحو از آنها استفاده می‌کند.

انواع تبلیغات

در چند سال اخیر، بازاریابی دیجیتالی بازار را قبضه کرده است. تبلیغات سنتی به سرعت به حاشیه رانده شده‌اند، یا موارد استفادۀ آنها محدود به شرایط خاصی شده است. یکی از دلایل این امر، این است که بازاریابی دیجیتالی، دوربینِ بازار را از توجه مطلق به محصول و فروشنده به سمت مخاطبان گرداند و درجۀ اول اهمیت را به مخاطب اعطا کرد. این مسئله به رابطه‌ی انتقادی دوطرفه‌ای میان مشتری و محصول انجامید.

در نتیجه، معادلات بازاریابی به سرعت دگرگون شد و تبلیغات با سرعت باورنکردنی مسیر دیگری را در پیش گرفت. مثلاً در بحث همین رستوران‌ها اپلیکیشن‌هایی مثل “زودفود” و “اسنپ‌فود” از راه رسیدند و سریعاً فراگیر شدند. (در حدی که مادربزرگ من هم می‌خواهد برایش از همین ماسماسکم غذا سفارش بدهم. کدام تبلیغ تلویزیونی و بیلبورد شهری در زمانی اندک چنین فراگیر عمل کرد؟).

بازاریابی دیجیتالی برای رستوران ها

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی فرصت مناسبی برای معرفی رستوران شما به عموم مردم هستند. بازاریابی در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام باعث می‌شود تا رستوران شما توسط کاربران دیده شود.

اگر دقت کرده باشید در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از رستوران‌ها با ایجاد یک حساب کاربری در اینستاگرام، اقدام به معرفی منوی غذا و محیط رستوران خود می‌کنند، اما متاسفانه عده‌ی بسیار اندکی هستند که از این روش “اصولی” استفاده می‌کنند. اگر از شبکه‌های اجتماعی به درستی استفاده نشود به‌شدت به رستوران شما آسیب می‌زند و حتی می‌تواند تبلیغی منفی برای رستورانتان باشد.

مثلا اگر در شبکه‌های اجتماعی‌تان مدام مطالب و عکس‌های مشابه و تکراری بگذارید، چیزی طول نمی‌کشد که مخاطبان شما از مطالبتان خسته می‌شوند و صفحه‌تان را ترک می کنند یا آنقدر توجه شان به مطالب شما کمرنگ می شود که نخوانده از کنار آن عبور می کنند. همچنین، اگر با مخاطبان خود بد برخورد کنید یا به درستی پاسخ پرسش‌هایشان را ندهید، طولی نخواهد کشید که مورد انتقاد وسیع مخاطبان قرار بگیرید.

بجای ارسال لینک ها و یا نقل قول ها یکی پس از دیگری، باید سعی کنید که روابط خود را با مشتریانتان تقویت کنید و بیشتر از گذشته با آنها در تعامل باشید. از آنها نظر بپرسید، در مورد غذاهایتان نظرسنجی کنید، انتقاداتشان را جدی بگیرید و از پیشنهاداتشان استقبال کنید.

برای تبلیغات شبکه‌های مجازی خود می‌توانید به سایت دیدوگرام مراجعه کنید و همه چیز را در مورد تبلیغات اینستاگرام و تلگرام در آنجا بخوانید.

تبلیغات شبکه‌های اجتماعی برای رستوران ها

بازاریابی محتوایی

در ابتدا تعریفی از محتوا برایتان ارائه می‌دهیم. محتوا به هر چیزی می‌گویند که پیامی را به مخاطب می‌رساند. این پیام می‌تواند خبری، پرسشی، تبلیغاتی و هر نوع پیامی باشد که از سمت شما به مخاطبانتان ارسال می‌شود. نحوه‌ی ارسال هم متناسب با محتوای شما می‌تواند متفاوت باشد؛ عکس، نوشته، اینفوگرافی، موشن‌گرافی، کلیپ و هر روش دیگر. بنابرین محتوا واسطی بین شما و مشتریان است و مشتری از طریق محتوای شماست که برندتان را می‌شناسد.

می‌توانید تبلیغات خود را روی مطالب و محتوایی که در شبکه‌های اجتماعی می‌گذارید متمرکز کنید. این تعریف بازاریابی‌ای است که حول محور “تولید محتوا” می‌گردد. باید ایده‌ای مناسب برای تولید محتوای خود داشته باشید. این ایده‌ها به‌راحتی در تمام گوشه کنار رستوران شما پیدا می‌شوند. از برگزاری مسابقه‌ای کوچک گرفته تا تهیه یک ویدئو و نشان دادن پشت صحنه آشپزخانه رستوران به مخاطبان!

بازاریابی محتوا، گستره بسیار بزرگی دارد و حتی بازاریابی پیامکی که قرار است در ادامه به آن اشاره کنیم نیز به نوعی با تولید محتوا در ارتباط است. چرا؟ خب، متن پیامی که شما برای دیگران ارسال می‌کنید نیز نوعی از محتوا است، اینطور نیست؟

اجاره بدهید صحبت درباره این مورد را به آینده موکول کنیم و شما را با بازاریابی پیامکی آشنا کنیم.

بازاریابی پیامکی

شاید با شنیدن نام بازاریابی پیامکی، انبوهی از پیامک‌های کلافه‌کننده تبلیغاتی به ذهنتان برسد که به هیچ سرنوشتی جز “نخوانده پاک شدن” دچار نمی‌شوند.

خب، اگر چنین تصوری دارید باید بگویم که شما تقریباً چیزی از بازاریابی پیامکی نمی‌دانید. در بازاریابی پیامکی روش کار به این‌صورت است که شما یک سامانه‌ی پیامکی برای خود ایجاد می‌کنید و با یک دایره‌ی کوچک از مشتریانتان تبلیغات را آغاز و به تدریج شعاع دایره‌تان را بیشتر می‌کنید. در نتیجه فقط کسانی که به رستوران شما علاقه‌مندند پیامک‌های شما را دریافت می‌کنند (اگر تا امروز تصور می‌کردید که بازاریابی پیامکی یعنی ارسال پیامک تبلیغاتی به هر فردی که تلفن همراه دارد، باید بگویم که سخت اشتباه می‌کردید).

از طرفی دیگر از طریق سامانه پیامکی خود به راحتی می‌توانید سایر بازاریابی‌های دیجییتال خود را هم پوشش دهید. مثلاً شبکه‌های اجتماعی خود را از طریق این سامانه به مشتریان خود معرفی کنید و با یک پیامک از آنها بخواهید که در صورت تمایل در شبکه‌های اجتماعی شما عضو شوند.

همانطور که اشاره کردم بهتر است تمام تصورات اشتباهی را که درباره بازاریابی پیامکی دارید را فراموش کنید و بدون پیشفرض، ادامه‌ی مطلب را بخوانید تا ببینید چگونه می‌توانید از “سامانه پیامکی ملی‌پیامک” به بهترین نحو برای رستوران خود استفاده کنید.

بازاریابی پیامکی چیست؟

به زبان ساده، بازاریابی پیامکی به این معناست که شما از طریق سامانه پیامکی – با هدف تبلیغات، ارائه خدمات یا اطلاع رسانی – برای مشتریان‌تان ‌اس‌ام‌اس ارسال می‌کنید.

این یک روش ساده، موثر و کم‌هزینه برای رستوران‌ها محسوب می‌شود. محبوبیت بالای پیامک در بین مشتریان، به مرور درآمد شما را افزایش می‌دهد. کوپن‌های تخفیف، غذاهای جدیدی که به منوی خود اضافه کردید، رویدادهایی که در رستوران شما انجام می‌شود (مثلاً موسیقی زنده) همه و همه مثل آب خوردن و طی چند دقیقه می‌تواند به اطلاع مشتری برسد. چگونه؟ با یک پیامک!

بازاریابی پیامکی چیست؟

چرا بازاریابی پیامکی بهترین روش برای معرفی رستوران شماست؟

هنوز در مورد تاثیر بالای پیامک مطمئن نیستید؟ ما در اینجا هفت دلیل می‌آوریم که چرا پیامک رسانۀ ایده‌آل رستوران‌ شما برای ارتباط با مشتریان است.

پیامک‌ شما با روی باز دریافت می‌شود

همانطور که در بالا گفتم، شما قرار نیست برای همه‌ی جهان پیامک تبلیغاتی بفرستید. ابتدا برای مشتریان وفادار و ثابت خود پیامک می‌فرستید و به تدریج لیست مشتریان خود را گسترش می‌دهید. مشتریان وفادار شما افرادی هستند که خودشان تصمیم گرفته‌اند عضو خبرنامه پیامکی‌تان شوند یا دوست دارند پیامک‌های شما را دریافت کنند. به همین خاطر است که پیامک‌های تبلیغاتی اینچنینی، بسیار تاثیرگذار هستند.

شما می‌توانید یک خبرنامه‌ی پیامکی ایجاد کنید و از مشترکین خود بخواهید در صورت تمایل در خبرنامه‌ی پیامکی شما عضو شوند سپس، برای افرادی که عضو خبرنامه پیامکی شما هستند پیشنهادات جذاب ارسال کنید. مطمئن باشید نه تنها به مرور تعداد افراد عضو خبرنامه پیامکی شما افزایش می‌یابد، بلکه پیشنهادات شما در عرض چند دقیقه مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

چرا بازاریابی پیامکی برای رستوران ها مناسب است

پیامک یک ابزار ارتباطی محبوب است

در یک ساعت گذشته چند بار تلفن همراه خود را چک کردید؟

قاعدتاً حداقل یکبار به آن نگاه کرده‌اید. بقیه آدم‌ها هم مثل شما هستند. این روزها موبایل پرکاربردترین ابزار انسان هاست و همیشه و همه جا همراه آدمهاست. به همین دلیل، چک کردن موبایل به عادتی هر ساعته تبدیل شده است.

بنابرین یکی از بهترین راه‌های درگیر شدن شما با مخاطبان‌تان، “پیامک” است. ارتباطات پیامکی بیشترین محبوبیت را در بین جوانان دارد. در واقع، پیامک معمول‌ترین روش ارتباط متنی بین جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله است و این جوانان، دقیقاً همان افرادی هستند که بیشتر از هر قشر دیگری به سراغ شما می‌آیند و با ارزش‌ترین مشتریان شما محسوب می‌شوند.

اکثر پیامک‌های تبلیغاتی خوانده می‌شود

آمارها نشان داده‌اند ۹۷٫۵% از پیامک‌های تبلیغاتی توسط مخاطب باز شده و خوانده می‌شوند. برای اینکه متوجه اهمیت این درصد بشوید بد نیست بدانید که تنها ۱۰% از ایمیل‌های تبلیغاتی باز می‌شوند و بقیه یا پاک می‌شوند یا در صندوق اسپم ذخیره می‌شوند.

پیامک راحت‌ترین، کم‌هزینه‌ترین و بی‌دردسرترین راه حل برای دسترسی به مشتریان شماست. روشی است که شخصاً پیام خود را به دست تک تک مشتریان می‌رسانید و مطمئن هستید آنها از پیشنهاد شما باخبر می‌شوند.

پیامک یک ارتباط آنی را مُیسر می‌کند

یکی از آیتم‌های مهم در بازاریابی داشتن ارتباط آنی و بی واسطه با مخاطب است. این جمله به چه معناست؟ آمارها نشان داده‌اند که ۹۰% از پیامک‌های ارسالی شما ظرف سه دقیقه خوانده می‌شوند. این دقیقاً معنای ارتباط آنی است. بی‌واسطه بودن پیامک به سبب آن است که شما پیام خود را مستقیماً به دست مشتریان می‌رسانید.

این ارتباط آنی نقش مهمی را در بازاریابی ایفا می‌کند. خوشبختانه شغل شما فی‌نفسه برای آدم‌ها لذت بخش است. اکثر آدم‌ها رستوران رفتن را دوست دارند. شما با ارسال پیشنهاد هیجان‌انگیز و خوشمزه‌تان به مشتری به سرعت این پتانسیل بالقوه را در مشتری بیدار می‌کنید. او بی‌درنگ به سمت رستوران شما روانه می‌شود. دقیقاً همین سرعت بالا است که به شما اجازه می‌دهد در زمان‌هایِ خلوت ظرف مدت کوتاهی، مشتریان جدیدی را به رستوران خود بکشانید.

پیامک ابزاری صمیمی برای ارتباط است

گوشی تلفن یه چیزه شخصیه! مثل مسواک می‌مونه

حتماً شما هم این جمله را زیاد شنیده‌اید. دقیقاً درست است. به همین دلیل است که ما تمام پیامک‌های خود را باز می‌کنیم. زیرا اکثر پیامک‌ها را از طرف دوستان، نزدیکان و خانوادۀ خود دریافت می‌کنیم. بر خلاف ایمیل یا تلفن، پیامک در یک فضای شخصی و صمیمی به دست مشتری می رسد.

بنابرین وقتی مشتری شما به دریافت پیامک‌های شما رضایت می‌دهد به این معناست که با روی باز از تمام ایده‌های تبلیغاتی شما استقبال می‌کند و هر زمان که بتواند از آنها استفاده می‌کند. به این ترتیب، یک رابطه‌ی دو طرفه و دوستانه میان شما و مشتری شکل می‌گیرد. او شما را به عنوان دوست خود می‌بیند: یک رستوران با کارکنانی گرم و صمیمی.

گوشی موبایل همیشه همراه افراد است

روزانه می‌بینید که چگونه گوشی‌های موبایل بخشی از وجود ما شده‌اند و همه‌جا آنها را همراه خود می‌بریم. حتی در رخت‌خواب!

پیامک به شما اجازه می‌دهد در هر زمان و مکانی به مشتریان وفادار خود دسترسی داشته باشید. برخلاف تبلیغات سنتی مانند تراکت و کوپن‌های تبلیغاتی که اکثرا به کف پیاده‌روهای خیابان روانه می‌شدند، پیامک‌های شما در گوشی مشتری ذخیره می‌شود و او می‌تواند در هر زمان و مکانی که بخواهد از آنها استفاده کند.

پیامک کم‌هزینه و مقرون به صرفه است

هزینه‌ی هر پیامک تنها چند تومان است و واقعاً یک سرمایه‌گذاری ارزشمند به حساب می‌آید. بسیاری از رستوران‌ها هزینۀ تبلیغ در رسانه‌های معتبر را ندارند. بعضی از آنها هم نیاز چندانی به تبلیغات ندارند، فقط می‌خواهند در زمان‌های خلوت میزهای رستوران خود را پر کنند. اگر شما هم جزو این رستوران‌ها هستید بهتر است بدانید راه‌حلی ارزان تر و مطمئن تر از پیامک برای شما وجود ندارد.

بگذارید این طور بگویم. هزینه ارسال هر پیامک تقریباً ۱۰ تومان است. اگر شما برای ۱۰۰ نفر از مشتریان خود پیامک ارسال کنید و به آن‌ها پیشنهاد ویژ‌ه‌ای بدهید، در واقع هزینه تبلیغات شما ۱۰۰۰ تومان شده است. حال تصور کنید که تنها یک نفر از آن صد نفر به پیامک شما پاسخ دهند و از پیشنهاد شما استفاده کنند، سود حاصل از این ۱۰۰۰ تومان خرجی که شما انجام داده‌اید، چقدر خواهد بود.

حال متوجه شدید وقتی از مقرون به صرفه بودن پیامک صحبت می‌کنیم، از چه صحبت می‌کنیم؟

کاربردهای پیامک برای رستوران شما چیست؟

خب، تا اینجا متوجه شدیم که چرا پیامک برای تبلیغ یک رستوران‌ عالی است. با این حال، دقیقاً چه چیزهایی را می‌توان به مشتری پیامک کرد؟ در جواب باید گفت که یک رستوران می‌تواند استفاده‌های بسیار متنوعی از پیامک داشته باشید. در اینجا ۷ روش خوب را برای استفاده از پیامک برای شما می‌آوریم.

احیا کردن وقت های خلوت در رستوران

شما می‌توانید تخفیف‌های ویژه‌ را در زمانی اس‌ام‌اس کنید که سرتان خلوت است و به مشتری نیاز دارید. پیامک جذابی که پیشنهادی فریبنده برای مشتریان دارد، بفرستید. در عرض چند دقیقه با سیل مشتریان شکمویی مواجه می‌شوید که برای خوردن پیتزای ویژۀ امشب به شما مراجعه کرده‌اند.

تخفیف های مدت دار رستوران ها

تبلیغ رستوران

شما می‌توانید با پیامک، خودتان را معرفی کنید. کافی است یک پیامک به محدودۀ فعالیت خود ارسال کنید (در سامانه برای این ارسال روشی به نام پیامپ وجود دارد که برای اطلاع بیشتر می توانید به پیامپ مراجعه کنید) و از مخاطبان بخواهید به اشتراک پیامکی شما بپیوندند.

البته بهتر است این نوع تبلیغات محدود باشد، زیرا ارسال مکرر پیامک‌های تبلیغاتی بدون اجازه گرفتن از مخاطب می‌تواند باعث ایجاد مزاحمت شود. اگر به تازگی می‌خواهید رستوران خود را راه‌اندازی کنید، با یک پیشنهاد جذاب مشتریان را به مراسم افتتاحیه دعوت کنید.

کاربرد سامانه پیامکی

کوپن تخفیف پیامکی

شما با ارسال یک کوپن تخفیف مشتریان را تشویق می‌کنید که باز هم به سراغ شما بیایند. حتی می‌توانید آنها را ترغیب کنید تا دوستانشان را نیز همراه خود بیاورند. کافی است از مشترکین خود بخواهید با نشان دادن پیامک شما، یک تخفیف یا هدیۀ ویژه دریافت کنند.

sms-coupon

 

 

غذای مخصوص سرآشپز

آیا برای روزهای هفته غذاهای ویژه‌ای در نظر گرفته‌اید؟ با یک پیامک می‌توانید این آیتم‌ها را به اطلاع مشتریان برسانید و به این ترتیب آنها را وسوسه کنید تا برای امتحان کردن این بشقاب‌های ویژه به سراغ شما بیایند.

پیشنهادات جذاب پیامکی

رویدادها

در مواقعی که قرار است یک رویداد ویژه همچون موسیقی زنده در رستوران خود داشته باشید، بهتر است تمام مشتریان خود را از این موضوع مطلع کنید. جای هیچ شکی نیست که برای این منظور پیامک بهترین و موثرترین ابزار شما خواهد بود.

sms-suggestion-for-resturant

مسابقۀ پیامکی

مسابقه یکی از جذاب‌ترین روش‌ها برای جلب مشتریان است. مسابقه، قلب مشتریان شما را تا موقع نتایج به تپش درمی آورد. به همین دلیل یکی از مهم‌ترین ابزارهای تبلیغاتی بانک‌ها مسابقه و جوایز آن است.

لازم نیست حتماً جایزه‌ی خیلی گرانی برای مسابقه خود در نظر بگیرید. می‌توانید آنها را به همراه دوستانشان یک وعده مهمان کنید. همۀ مردم دوست دارند در یک مسابقه شرکت کنند و شانس برنده شدن خود را بسنجند. با برگزاری یک مسابقۀ پیامکی می‌توانید مشتریان را درگیر کنید و افراد جدیدی را به لیست مشترکین خود اضافه کنید.

مسابقه پیامکی

 

نظرسنجی

نظرسنجی نه تنها باعث درگیرشدن مشتری با رستوران شما می‌شود، بلکه کمک می‌کند تا از نظرات آنها مطلع شوید و کیفیت کار خود را بهبود بخشید. از مشترکین بخواهید که غذاهای مورد علاقۀ خود را انتخاب کنند، دربارۀ خدمات و غذاهای شما نظر بدهند، پیشنهاد بدهند که چه آیتم جدیدی به منوی شما اضافه شود و … .

با کمک این نظرات، مطمئناً مدیریت و اداره رستوران آسان‌تر خواهد شد.

نظرسنجی پیامکی

چگونه یک خبرنامۀ پیامکی داشته باشید؟

تا اینجا فهمیده‌ایم که چرا باید پیامک بفرستیم، اشتراک پیامکی چیست و کاربردهای پیامک چه می‌تواند باشد … اما شاید مطمئن نباشید که ارائه یک اشتراک پیامکی چگونه است؟ نگران نباشید، جمع‌آوری یک لیست اشتراک اصلاً کار سختی نیست!

کلمۀ کلیدی و خط اختصاصی 

در ابتدا شما باید یک کلمۀ کلیدی را برای خود ثبت کنید. مشتریان می‌توانند با استفاده از این کلمۀ کلیدی به اشتراک شما بپیوندند. این کلمه باید به راحتی در یاد مخاطب بماند و نمایانگر رستوران شما باشد. پس بهتر است یک کلمۀ ساده و جذاب انتخاب کنید (یا حتی برای راحتی بیشتر مشتری یک عدد را به عنوان کلمۀ کلیدی خود برگزینید).

برای مثال، اگر که نام رستوران شما “خانۀ استیک پیامک” است، یک کلمه مثل “استیک” یا “پیامک” برای شما مناسب خواهد بود. پس از تنظیم این کلمۀ کلیدی کافی است از مشتریان خود بخواهید آن را به خط اختصاصی شما ارسال کنند.

اشتراک پیامکی رستوران

تشویق به عضویت 

اکنون که شما کلمۀ کلیدی خود را در اختیار دارید، باید به مشتریان دلیلی هم برای عضویت بدهید. درست است که برخی از مشتریان به خاطر این به خبرنامۀ شما می‌پیوندند که رستوران شما را دوست دارند و می‌خواهند اخبار و پیشنهادات شما را دریافت کنند، اما لازم است تلاش کنید تا بیشترین تعداد مشترکان را بدست آورید  زیرا هر چقدر لیست شمارۀ شما بزرگتر باشد، سود شما از این طریق بیشتر خواهد بود.

بنابراین باید آن دسته از مشتریان که در مورد اشتراک شما تردید دارند را هم جذب کنید. یک مشوق کوچک می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بروی این افراد داشته باشد. در اینجا سه راه تشویق مشتری را برای شما می‌آوریم.

 • تخفیف در ازای اشتراک: مطمئناً مشتریان شما دوست دارند در آینده پیشنهاد‌های شما را دریافت کنند. اما اینکه در همان لحظه از شما یک تخفیف دریافت کنند انگیزۀ بسیار بسیار بیشتری برای عضویت در آنها ایجاد خواهد کرد. بنابراین می‌توانید برای کسانی که عضو خبرنامۀ شما می‌شوند یک تخفیف خوب در نظر بگیرید. 

دوست دارید شام را با ۱۵% تخفیف نزد ما باشید؟ کافی است کلمۀ “استیک” را به خط ۰۲۱۸۸۰۰۳۳۷۳ ارسال کنید و در خبرنامۀ پیامکی ما عضو شوید.

 • هدیه در ازای اشتراک: هیچکس نمی‌تواند در مقابل وسوسۀ دریافت یک هدیه رایگان مقاومت کند. بنابراین شما می‌توانید در ازای عضویت در اشتراک خود به مشتریان یک پیش غذا، نوشیدنی، سالاد یا دسر رایگان هدیه دهید.

دسر را مهمان ما باشید! کافی است کلمۀ “پاستا” را به خط ۰۲۱۸۸۰۰۳۳۷۳ ارسال نمایید تا این هدیه و سایر پیشنهادات ما را دریافت کنید.

 • برگزاری مسابقه: یک راه خوب دیگر برای جمع‌آوری اشتراک، برگزاری مسابقه است. یک جایزۀ خوب برای این مسابقه در نظر بگیرید و این را هم فراموش نکنید که به مشتریان اطلاع دهید با شرکت در این مسابقه به خبرنامۀ پیامکی شما اضافه می‌شوند.

یک شام رایگان برای ۴ نفر! کافی است کلمۀ “استیک” را به خط ۰۲۱۸۸۰۰۳۳۷۳ ارسال کنید تا هم به خبرنامه ما بپیوندید و هم شانس برنده شدن این شام  را داشته باشید.

چگونه خبرنامۀ پیامکی خود را تبلیغ کنید؟

هرچقدر هم که مشوق شما برای مشتریان جذاب باشد، باز هم قرار نیست تا وقتی که مشتری در مورد این خبرنامه و مزایای آن اطلاع پیدا نکند به عضویت اشتراک شما در آید.

پس باید در هر جایی که می‌توانید این خبرنامه را تبلیغ کنید و مشتریان را از وجود آن مطلع کنید. بهتر است در این تبلیغات یک درخواست مشخص از مخاطب داشته باشید. این یعنی مستقیماً از او بخواهید با ارسال یک کلمه به خط شما عضو خبرنامه شود و پیشنهادات شما را دریافت کنید.

همچنین خوب است اگر به مشتری بگویید که در ماه چه تعداد پیامک برای او ارسال خواهید کرد. نکته آخر اینکه باید سعی کنید مزایای خبرنامۀ پیامکی خود را به وضوح برای مخاطب بیان کنید تا او یک دلیل خوب برای عضویت داشته باشد. در واقع چالش اصلی در تبلیغ خبرنامۀ پیامکی این است که به مشتری نشان دهید کلیّت این موضوع چقدر ساده است.

کجا این خبرنامه را تبلیغ کنید؟

برای اینکه بیشترین بازخورد را نسبت به بازاریابی پیامکی داشته باشید، باید در هر جایی که می‌توانید به تبلیغ خبرنامۀ خود بپردازید. پس سعی کنید در تمام تبلیغات خود از مشتری دعوت کنید تا به اشتراک پیامکی شما بپیوندند. در ادامه لیستی از مکان‌های مختلفی می‌آوریم که برای تبلیغ این اشتراک پیامکی مناسب هستند.

 • منوی رستوران
 • رسید مشتریان
 • علامت‌های پنجره
 • وب‌سایت رستوران
 • شبکه‌های اجتماعی
 • تبلیغات اینترنتی
 • داخل رستوران
 • روزنامه و مجله
 • رادیو

روش‌های دیگری برای تبلیغ خبرنامه پیامکی

درست است که تعیین یک کلمۀ کلیدی بهترین و ساده‌ترین راه عضوگیری برای خبرنامۀ پیامکی است، اما تنها راه اینکار نیست. بلکه این امکان هم وجود دارد که خودتان شمارۀ مشتریان را جمع‌آوری کنید و آنها را به لیست اشتراک خود اضافه کنید. در ادامه دو روش خوب برای جمع‌آوری شماره را به شما معرفی می‌کنیم.

 • از پیشخدمت‌های خود برای یک ارتباط صمیمی کمک بگیرید. شما می‌توانید از پیشخدمت‌های خود بخواهید به مشتریان یک پیشنهاد ویژه برای عضویت بدهند (مثلا ۲۰% تخفیف). کافی است بعد از صرف وعدۀ غذایی و قبل از پرداخت صورت‌حساب از آنها دعوت به اشتراک کنند. 

شاید علاقه داشته باشید در خبرنامۀ پیامکی رستوران ما هم عضو شوید. با عضویت در این خبرنامه هم پیشنهادهای ما را از طریق پیامک دریافت می‌کنید و هم ۱۰% از مبلغ شام امشب را مهمان ما هستید.

 • کارت و شمارۀ مشتریان خود را در یک صندوق دریافت کنید. شما می‌توانید یک صندوق در رستوران خود قرار دهید و از مشتریان بخواهید کارت یا شماره تلفن خود را درون آن بیندازند تا  شانس برنده شدن یک جایزۀ خوب را داشته باشند.

کارت یا شمارۀ خود را درون صندوق بیندازید تا هم شانس برنده شدن یک کارت هدیۀ ۱۰۰ هزار تومانی را داشته باشید و هم پیشنهادهای ویژۀ ما را از طریق پیامک دریافت کنید.

نتیجه گیری

رستوران، غذا خوردن و دور هم بودن در دنیای پر مشغله امروز با این حجم از رسانه‌های رنگارنگ، موهبت بزرگی است. شاید ۵۰ سال گذشته این چنین رستوران رفتن شایع نبود. اما دیگر اثری از آن سفره‌های پهن و گسترده سابق که تمام فامیل گرد آن ناهار می‌خوردند و حرف می‌زدند، وجود ندارد. در این هیاهوی مدرن انسان‌ها تنهاتر شده‌اند و به دنبال احیای فضاهای جمعی هستند، در نتیجه رفتن به رستوران یا رستوران گردی در حال تبدیل شدن به یک عادت در نزد ایرانیان است.

اگر کیفیت غذایتان مناسب است و پرسنل خوش اخلاقی دارید، مطمئناً غذا خوردن در رستوران شما خاطره خوشی را برایشان رقم خواهد زد. شما میتوانید در سامانه ملی پیامک لیستی از مشتریان خود بسازید، آن‌ها را دسته‌بندی کنید و پیامک‌های مناسب با هر دسته را ارسال کنید. ظرف مدت کوتاهی خواهید دید که با یک برنامه‌ریزی تبلیغاتی منظم مشتریان جدیدی پیدا می‌کنید. مشتریان دائمی‌تان افزایش می‌یابند و کسب‌وکارتان رونق می‌یابد.

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما، روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن ۰۲۱۶۳۴۰۴ تماس بگیرید.

 

ادامه مطلب را بخوانید »

راهکار پیامکی

نمایندگی ملی پیامک چیست؟

نمایندگی ملی پیامک چیست؟

اگر از آن دسته آدم‌هایی هستید که به دنبال یک شغل دوم می‌گردید، به دنبال درآمد بیشتر هستید یا حتی قصد دارید کسب‌و‌کار خودتان را راه‌اندازی کنید، ما یک پیشنهاد جذاب برایتان داریم. پیشنهاد ما نمایندگی ملی پیامک است.

در این مقاله قصد داریم تمام جوانب دریافت نمایندگی پیامک از سامانه ملی پیامک را بررسی کنیم و مزایای آن را برایتان توضیح دهیم. در حقیقت، در این مقاله به شما خواهیم گفت که نمایندگی پیامک اصلاً چیست، چگونه می‌توانید از طریق آن کسب درآمد کنید و در نم دریافت نمایندگی از ملی پیامک چه تفاوتی با دیگر سامانه‌ها دارد. (بیشتر…)

ادامه مطلب را بخوانید »

راهکار پیامکی

پنج راه برای بهبود خدمات به مشتریان از طریق سامانه پیامک

چگونه بازده سامانه پیامکی خود را زیاد کنیم؟

سرویس بازاریابی پیامکی یکی از موثرترین روش‌ها برای دست‌یافتن به حجم انبوه مخاطبان است. با وابستگی روزافزون کنونی به ارتباطات موبایلی، تنها یک کلیک کوچک حجم گسترده ای از مخاطبان را برای شما به ارمغان می‌آورد. سرعت بازاریابی پیامکی به علاوه قابلیت آن در دریافت گزارش دقیق از پیامک‌های رسیده و  نرسیده به دست مخاطبان، به شما فرصتی برای افزایش سریع مخاطبانتان می‌دهد. در اینجا پنج راهکار اساسی برای بهبود سرویس پیامک ارائه می‌کنیم.

در این مقاله قصد داریم ۵ راهکار پیامکی که با استفاده از آنها می‌توانید سطح خدمات مشتریان خود را ارتقا دهید را به شما معرفی کنیم. (بیشتر…)

ادامه مطلب را بخوانید »

راهکار پیامکی, کاربرد سامانه پیامک

جیبی پر از تبلیغات : ۶ راهکار برای ایجاد کمپین تبلیغات پیامکی موفق

آموزش سامانه بازاریابی پیامکی

روزانه به‌طور میانگین ۶٫۸ تریلیون پیامک در جهان فرستاده می‌شود. این‌ آمار، محاسبه‌شده است و در حالی رخ می‌دهد که در آمریکا روزانه شش میلیارد پیامک بین مردم ردوبدل می‌شود. تقریباً بیست برابرِ توئیت های روزانه و دوازده برابرِ پست‌های روزانه‌ی فیسبوک! با این حجم پیامک‌های در حال ردوبدل شدن، تعجبی ندارد تیم‌های تبلیغاتی، بازاریابی پیامکی را به‌شدت موفق می‌دانند. در بسیاری صنعت‌ها مثل آژانس های هواپیمایی تبادلات پیامکی تلفن‌های همراه ، تأثیرگذارترین شیوه‌ی تبلیغات و ارائه خدمات به مشتری محسوب می‌شود. (بیشتر…)

ادامه مطلب را بخوانید »

راهکار پیامکی

چرا هزینه های ملی پیامک به صورت سالیانه است؟

چرا هزینه های ملی پیامک به صورت سالیانه است؟

اگر شما هم یکی از کاربران ملی پیامک هستید، مطمئناً می‌دانید که یکسال پس از خرید پنل اس ام اس تبلیغاتی از ملی پیامک، باید پنل کاربری خود را تمدید کنید.

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که چرا باید پس از گذشت یک سال از خرید پنل اس ام اس باید آنرا تمدید کنید و دقیقا این هزینه که شما می‌پردازید به چه منظور است؟ (بیشتر…)

ادامه مطلب را بخوانید »

راهکار پیامکی

در هنگام خرید پنل اس ام اس به چه نکاتی توجه کنیم؟

در هنگام خرید پنل اس ام اس به چه نکاتی توجه کنیم؟

امروزه ارائه خدمات پیامکی به یکی از الزامات شرکت ها، سازمان ها و کسب و کارها تبدیل شده است. در حال حاضر بیشتر سازمان ها، بانک ها، دفاتر ثبت، آژانس های هواپیمایی، فروشگاه‌های اینترنتی و تقریباً بیشتر کسب و کارها برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان و کاهش هزینه های خود اقدام به خرید پنل اس ام اس می کنند.

اگر شما هم در فکر خرید پنل اس ام اس برای کسب و کار خود هستید، مطمئناً با کمی جستجو در اینترنت با تعداد بسیار زیادی سامانه پیام کوتاه روبرو خواهید شد. در چنین شرایطی، این سوال مطرح می شود که برای خرید پنل اس ام اس به کدام یک از این سامانه ها می توان اعتماد کرد؟ یک سامانه پیام کوتاه معتبر چه ویژگی هایی دارد؟ چگونه می توان از خدمات آنها مطمئن شد؟ و در نهایت سوال اساسی که کدام یک از این پنل های اس ام اس برای کسب و کار شما مفیدتر است؟ (بیشتر…)

ادامه مطلب را بخوانید »

اخبار, راهکار پیامکی

تغییر خط تبلیغاتی به خط خدماتی

راهنمای تبدیل خط تبلیغاتی به خط خدماتی

همانطور که مطلع هستید، اواخر سال گذشته بود که در خبرها آمد سامانه های ارائه دهنده خدمات پیام کوتاه تا اطلاع ثانوی امکان ارائه خطوط خدماتی به مشتریان را نخواهند داشت. اکنون پس از گذشت بیش از ۶ ماه از این موضوع، با رسیدن ماه مهر، کاربران سامانه های پیامک می توانند خطوط خدماتی دریافت کنند یا خطوط تبلیغاتی خود را به خطوط خدماتی تغییر کاربری دهند. (بیشتر…)

ادامه مطلب را بخوانید »

راهکار پیامکی

مزایای استفاده از سامانه پیام کوتاه برای کسب و کارها

مزایای استفاده از سامانه پیام کوتاه

استفاده از سامانه پیام کوتاه فرصت های بسیاری را برای تجارت های مختلف به وجود آورده است. بازاریابی پیامکی، اگر به درستی صورت گیرد می تواند تعداد بسیاری از مشتریان را به خرید دوباره از شما ترغیب کند. برای اینکه به اهمیت استفاده از پنل اس ام اس در کسب و کار خود پی ببرید، در ادامه برخی از فواید و مزایای استفاده از سامانه پیامک برای کسب و کارتان را نام می بریم. (بیشتر…)

ادامه مطلب را بخوانید »

123456...»
خرید پنل اس ام اس در کمتر از چند دقیقه پنل اس ام اس